Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Telefontartozás elévülése?

Telefontartozás elévülése?

Figyelt kérdés
2013-ban az akkor 20 éves fiam elhozott egy előfizetéses telefont a Tmobiltól.Tudomásom szerint akkor 5000 forintot kellett letennie ,ezután még 2 évig havi 5000 ftot + a telefonszámlát kellett volna fizetnie.A tudtunk nélkül felhagyott a fizetéssel ,akkor tudtam meg a dolgot amikor már a végrehajtó küldött levelet 150-200 ezer ftos tartozásról.Mivel nem áll módomban kifizetni a mostmár vélhetően 500 ezer ft körüli összeget ,tanácstalan vagyok.A fiam nevén nincs semmi és a bankszámláját is megszüntette.Ezért börtönbe kerülhet?Vagy egyfolytában halmozódik és ha örököl valamit akkor azt veszik el?Olyat is hallottam már hogy elévül...valaki esetleg tudna tanácsot adni?
2016. dec. 5. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell börtönbe mennie, de élete végéig nőni fog a tartozás, ha nem fizet. Amint lesz munkahelye, fizetése egy részét tiltják majd. Elévülni nem fog, ne aggódj, 5 évente küldenek elszámolást, bármi egyebet, amivel újraindul az egész.
2016. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem fog elévülni, majd ha dolgozik akkor levonják a fizetéséből. Eszedbe ne jusson fizetni helyette, ő volt hülye, ha tartod a hátad helyette sose fog tanulni. Így is elég gáz, hogy 23 évesen ilyen értelmi szinten van, hogy nem képes felfogni hogy csak magának árt.
2016. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem fogom ,legfőképp nem is tudom kifizetni helyette.dolgozik már csak más nevén lévő bankkártyára utaltatja a fizetését.100ezer forintos fizetéséből kétlem hogy törleszti.csak az aggaszt ,hogy amiért mi keményen megdolgoztunk az apjával ,egy telefon miatt veszni fogja hagyni.
2016. dec. 5. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor mondjátok meg neki hogy ha nem kezdi el törleszteni nem fogtok rá hagyni semmit, mert úgyis csak a bank kapná meg. Nagyon felelőtlen. Nagyon jellemtelen a fiad, már ne haragudj. De tudatosítsd benne hogy úgysem fogja megúszni.
2016. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha bejelentve dolgozik, akkor előbb-utóbb megtalálja a végrehajtó, és a fizetéséből tiltani fogják (max 33%-ot). Ha utalással kapja a fizetését, akkor szinte biztosan (legalább részben) bejelentett munka. Ilyenkor a munkáltató eleve nem utalja el neki (illetve az ismerősnek) a fizetése egy részét, hanem kötelezően a végrehajtónak utalja el.
2016. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!