Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik sikeresek a tőzsdén...

Akik sikeresek a tőzsdén legalább 2 éve, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Milyen módszerrel gyakoroltatok és milyen anyagból tanultatok?

Hogyan érdemes nekikezdeni?


Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik hosszabb idő után is sikeresen kereskednek.


Komoly válaszokra számítok, én is komolyan szeretném venni. Hiszek abban, hogy elegendő tanulással és gyakorlással ez is megtanulható mint minden más, ami az embert érdekli.



2016. dec. 12. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Csak az a baj, hogy ez nem tanulható meg.
2016. dec. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Előre szólok, én is csak nemrég kezdtem, nem csinálom 2 éve, de remélem tudok néhány hasznos dolgot mondani.


Régebben sajnos nem voltak könyveim, amikből tájékozódni tudtam volna a tőzsdével kapcsolatban, szóval az interneten keresgéltem sokat.


Az elején jó, ha nyitsz egy demó számlát: kezdésnek a Plus500 online brókert használtam, jelenleg a Metatrader 5-ön vagyok. Mindkettőn tudsz csinálni egy bizonyos összegből egy demo számlát, amin játékpénzzel tudsz kereskedni, ezáltal ki tudsz tapasztalni rengeteg dolgot.

Fontos hogy mielőtt igazi pénzzel kereskednél, legyen egy tőzsdei stratégiád. 2 fontos része van:

Az egyik, hogy hírekből tájékozódsz, hogy egy részvény ára emelkedik vagy csökken (portfolio.hu, investor.hu, stb...) jó, hogyha tudod, hogy milyen eseményeknél emelkedik vagy csökken egy részvény ára. (pl. olajkitermelésnél a szaúd-arábiai eseményeket kell főleg figyelni)


A másik, hogy indikátorokból tájékozódsz: Létezik mindenféle indikátor, ezeknek a leírását a neten megtalálod. Nagyon hasznosak tudnak lenni, ezek nélkül szinte lehetetlen hosszú távon sikeresnek lenni a tőzsdén.


Ezeken kívül fontos, hogy tisztában legyél sok kifejezéssel is (pip, spread, long, short, bullish, bearish stb...) ezeket is megtalálod az interneten, vagy valamilyen szakkönyvben.


Megpróbáltam röviden összefoglalni, remélem hasznos volt :)

2016. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most őszintén! Mit vársz?


Hogy bárki leírja pár sorban a siker receptjét, amit 5 perc alatt elolvasol, és te is ugyanolyan sikeres leszel?

Bele kell tenni rengeteg tanulást, gyakorlást, és pénzt.


Itt nyilatkoznak páran, akik már ebből élnek. Több évig tartott nekik eljutni eddig.

[link]

2016. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7 éve csinálom, mára teljesen elhagytam az indikátorokat, kizárólag támasz-ellenállás szinteket használok...
2016. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az internet tele van ugyanazon alapokra épülő tananyaggal. Nem gyanús, hogy mindenhol kb. ugyanazt tanítják? Ráadásul azon bróker cégek tanítanak téged forexezni, akihez utána odaviszed a pénzedet. Szerinted az alapok után mennyi esélyed van nyereségesnek lenni? Szerinted mennyire akarnak megtanítani téged?


Az internetes fórumok meg tele vannak hülyeségig fajuló önbizalommal rendelkező emberekkel, akik azt hiszik, hogy tudnak tőzsdézni. Szóval az indikátorokat jobb elfelejteni. A támasz-ellenállás szintek már jobbak, meg a gyertyaalakzatok, de igazán a tőzsdehangulat adja meg mindig az irányt. Hiába egy jobb gazdasági hír, ha a piac nem annyira optimista... mindig a tömeg hangulata a döntő, kivéve, ha éppen vmelyik bank avatkozik be "törvénytelenül" a piaci mozgásba.


Szóval máshonnan érdemes megközelíteni a tőzsde világát, mint ahogyan mondják... Persze az alaptudás nem árt, de nem is használ, ezt jó tudni

2017. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!