Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyenkor jogos amit csinálok?

Ilyenkor jogos amit csinálok?

Figyelt kérdés

Ma felhívott egy nő,azt mondta az OTP-től és adategyeztetést szeretne.Mondtam nem jó,hívjon vissza holnap.De nem írta ki a számát,én meg így nem akarok adatot kiadni telefonon keresztül.Később hívott egy másik nő,ugyanezt akarta,ugyancsak rejtett számról,neki sem mondtam semmit.Szóval meglehet,hogy tényleg hivatalos ügyben keresnek,de mindezt így kell csinálniuk?

Miért nem értesítenek ki levélben,vagy hívnak be valamelyik bankba,hogy beszéljek egy ügyintézővel?


2016. dec. 19. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehetetlen, hogy tényleg bankos volt, de helyesen cselekedtél. Telefonon keresztül soha semmilyen adatot ne adj meg senkinek, ha csak nem vagy 100%-ig biztos benne, hogy az van a vonal másik felén, akit gondolsz. Ha még hív, mondd meg neki, hogy szívesen befáradsz a bankfiókba, és személyesen intézed az ügyet.
2016. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

200 százalék, hogy csaló volt.

Az OTP nem egyeztet adatot egyik ügyfelével sem telefonon keresztül. Más bankok sem, egyébként. Éppen azért, mert nem tudhatják, ki van a vonal másik végén és azért is, mert te sem tudhatod, hogy ki él vissza ilyesmivel.

2016. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Ha legközelebb ilyesmivel telefonon keresnek, akkor kérd el a telefonáló nevét és kérdezd meg, hogy az OTP melyik kirendeltségén dolgozik. Mondd meg neki, hogy utána fogsz nézni, valóban igazat állít-e.
2016. dec. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
79%
"Adategyeztetés" miatt sosem hívott még az OTP. ~20 éve vagyok az ügyfelük, nem csak simán egy bankszámlával. Szóval esélyesen kamu volt.
2016. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ma bementem az egyik OTP-be,és személyesen elintéztem a dolgot.Az ügyintéző azt mondta,valóban hívhattak az OTP-től.Furcsa mindenesetre.
2016. dec. 20. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!