Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag postázása mennyibe...

Csomag postázása mennyibe kerül, illetve mit jelent az ajánlott levél?

Figyelt kérdés
Pár ruhámat az interneten szeretném eladni, és már háromra is jelentkeztek. Személyes átvétel nem megoldható, ezért postáznom kellene. Még sosem postáztam csomagokat. Itt: [link] próbáltam kiszámolni két csomagom árát, az egyik 250 g alatti, a másik 500 g alatti. Milyen típusú szolgáltatásra kell mennem? Elsőbbségi, vagy ajánlott? A vevő a pk-val együtt utalná a pénzt, aztán postáznám, de sajnos nem tudom megmondani nekik az árat! Ez a négy opció mit takar a típusoknál? Valaki tudna nekem segíteni? :) Fontos lenne

2016. dec. 29. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlott levél: csak a címzett vagy a meghatalmazottja veheti át. kapsz róla egy visszaigazolás, hogy feladtad.


elsőbbségi: hamarabb odaér, országon belül kb két nap.

2016. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csomagold be tedd nagy borítékba és méresd meg őket , aztán írd le a vételárral együtt mennyit utaljon . Amint megjön a stex jól ragaszd át , postázd ajánlottan esetleg plusz elsőbbségivel .
2016. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ajánlott levélként add fel, mert csak akkor tudod bebizonyítani, hogy elküldted, s ha elveszik, akkor lehet kerestetni.

Ha simán vagy elsőbbségivel küldöd és elkeveredik a postán, akkor a vevő jogosan reklamálhat, hogy fizetett, de nem kapta meg a terméket.

2016. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!