Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járulékot hol...

Álláskeresési járulékot hol tudom igényelni?

Figyelt kérdés
Most úgy néz ki hogy 2-3 hónapra nem lesz bejelentett munkaviszonyom, viszont 2 évig folyamatosan dolgoztam, ez a munkahelyem megszűnt, és szeretnék igényelni álláskeresési járulékot, ezt hol tudom megtenni?

2017. jan. 16. 11:34
 1/4 anonim válasza:
19%
A lakóhelyed szerinti munkaügyi központban (a helyi kirendeltségen). Elmész, eddigi papírjaidat elviszed amiket kaptál a munkahelyeden és felvesznek a rendszerbe, megállapítják a 2 éves béred átlagát és azt kapod meg 90 napig... Fontos hogy a 365 munkanapnak meg kell lennie hogy kapjál 3 hónapig segélyt. Legalábbis még tavaly így működött, nem tudom idén valamit variáltak-e.
2017. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igen így van, utána olvastam, milyen papírokat kell magammal vinnem?
2017. jan. 16. 12:15
 3/4 anonim válasza:
0%
Hát a kilépőpapírokat biztosan, pontosan nem tudom mert már elég régen voltam a munkaügyibe, a rószaszín oep kiskönyvet is azt hiszem, én konkrétan egy egész tömböt vittem, egyszóval minden papírt az elmúlt évekről, az a biztos mert akkor minden nálad van :) ja és vigyél bankszámla kivonatot mert csak úgy utalják az összeget ha van egy kivonatod (a számlaszám miatt), vagy persze kérheted postai úton is a pénzt, de az utalás egyszerűbb..
2017. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem járulékot, hanem járadékot tudsz igényelni. Kormányhivatal foglalkoztatási osztálya, a volt munkahelyeden kapott papírok közül kell lennie, amire az van írva Igazolólap álláskeresési járadék és álláskeresési segély megállapításához, Tartozásigazolás és az Oep kiskönyv, személyes iratok, bizonyítványok, ha még nem voltál regisztrálva és a bankszámlaszám, ha utaltatni szeretnéd.
2017. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!