Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy nem fizetett internet...

Orfeus kérdése:

Egy nem fizetett internet előfizetés miatt a Telenor végrehajtóhoz adta ki az ügyet. Mit csinálhatok?

Figyelt kérdés

Volt egy internet előfizetésem, amit a szüleimnek adtam, mert elköltöztem. Megbeszéltük hogy ők fizetik, ami nem történt meg. Most, hogy eltelt 3 év, kaptam egy levelet az új címemre, hogy 271.000 tartozásom van, fizessem ki vagy levonják, ezt elviszik azt eladnak stb.


A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor tudok tenni ellene? Leírták hogy mennyi tőketartozás, erre dobtak még egy 100-ast ilyen olyan jutalék stb címen. Én semmiféle végrehajtóval nem kötöttem szerződést, szívesen kifizetem annak akinek tartozok.


Ilyenkor az ember már tehetetlen? Nem az a gond hogy nem tudom kifizetni, csak ha lehet tenni ellene valamit akkor jólenne. A kérdésemre sem a végrehajtó sem a Telenor nem tudta megválaszolni hogy miből adódik össze a tartozás pontosan...


Bármilyen megoldás érdekel. Mint magánembert is egyébként, hogy ilyenkor tényleg tehetetlen az ember?



2017. jan. 18. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Kifizetheted a tartozást. nagyjából ennyit.
2017. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Végrehajtónál van az ügy, vagy csak valami behajtó cég zaklat? Mert nagy különbség van a kettő között! Legjobb ha leírod kitől kaptad a levelet, mert akkor lehet közelebbit mondani.
2017. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Farkas Kornél Gábor végrehajtó irodájából jött a levél.
2017. jan. 18. 22:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Az már kellemetlen, mert akkor tényleg végrehajtási szakban van az ügy.


Nem volt előtte fizetési meghagyás, vagy polgári per?

Mert valami alapján (pl. jogerős ítélet, jogerős FMH, végrehajtási záradékkal ellátott közokirat) el kellett hogy induljon a végrehajtás.

2017. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos volt számtalan értesítés, levél és jogi procedúra ia. Csak a kérdező tojt rá.


Itt mar csak azt teheted, hogy fizetsz.

A telenort mar nem érdekled, részükről lezárt az ügy.

2017. jan. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én semmiféle végrehajtóval nem kötöttem szerződést"


Nem is kell, a végrehajtási eljárást törvény szabályozza. Nem tudsz mit tenni, mint fizetni.

2017. jan. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem én tojtam rá az a baj, hanem muterék. Ha szólnak akkor kifizetem, így megszivattak ugye.


Köszönöm szépen a válaszokat :)

2017. jan. 19. 02:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem szüleidnél volt már a bejelentett lakcímed, akkor megpróbálhatsz kézbesítési vélelem megdöntésével, és akkor elképzelhető, hogy hatályon kívül helyezik a végrehajtási lapot.


Mert mondom, valaminek (FMH v per) lennie kellett, amiről te kellett, hogy kapjál levelet.

2017. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
8-as, nem hiszem, hogy sokat nyerne vele, hiszen az eredeti internet előfizetést nem fizette, ergo mindenképpen "behajtásra" kerülne - max másik címre... szerintem...
2017. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen, de a végrehajtási költségeket megúszhatná. szerintem
2017. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!