Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mindenkit átvernek a benzinkút...

Mindenkit átvernek a benzinkúton? Vagy, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Na szóval, nekem egy 1997-es Suzuki Swiftem van aminek 30 literes a tankja. A MOL-nál szoktam tankolni. Eddig (amíg át nem újították, azaz korszerűsítették a kutat) ahol tankoltam, nem ment a tankba 27 liternél több de amióta felújították azóta TÖBB! mint 30 liter megy bele, olyan 32-33-34 liter szokott. És ráadásul nem csak a MOL-nál hanem ezt már kipróbáltam a shellnél és az omv-nél is. És ott is ugyan ez a sztori. 30 literes a tank és 33 megy bele...és ráadásul nem is full üres tankkal megyek oda. Akkor lehúznak olyan 6 liter benzinnel?

2017. febr. 1. 01:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nemtudom, ez engem is érdekelne :) Írjon légyszi aki tud valamit
2017. febr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Illetve mi van ha rendőrt hívok? Ez szerintem elég gusztustalanság...
2017. febr. 1. 02:34
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Honnan veszed hogy annyi a tankod?. Hitelesítve ban?
2017. febr. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A tankod nem 30 literes hanem joval nagyobb.
2017. febr. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
40 literes
2017. febr. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Plusz a rendszerben is van üzi.

Az sem mindegy mekkora nyomással megy a benya.


Posta imrét majd keresd meg!

2017. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

"egy 1997-es Suzuki Swiftem van aminek 30 literes a tankja."


Elárulom, rosszul tudod.

40 literes a tankja.

2017. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Amikor felvillan a sárga lámpa, akkor még van a rendszerben 5l minimum, de lehet több is.


Tehát ha 30L-es a tankja (a hozzáértők már írták, hogy állítülag 40) akkor abba csak akkor menne bele 30L, ha csont szárazra üríted, tehát már leáll a motor.

2017. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"Amikor felvillan a sárga lámpa"


Swiftben nincs semmilyen lámpa.

Az így néz ki:

[link]

AMikor az "E" betű felénél van, akkor is megy még a kocsi. Teljesen megállásig még nem fogyasztottam ki. Nem tudom, akkor mit mutat.

2017. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Halli én benzinkutas vagyok az én tankom elvileg 36liter, másik kúton (meg mehettem volna 100km-ert) 49 ment bele, mienken meg csont szárazon 41 fér bele.

Elvileg évente jönnek hitelesíteni, de 1-er sem találkoztam senkivel ez ügyben!


Mikor üzemanyagot vesz az ember érdemes a tömeget is nézni, gázolaj 0,80-0,89kg/l (átlag 0,83), benzin 0,7-0,78kg/liter (átlag 0,76).

Nagyon ingadozik a minőség és a sűrűsége, megfigyelésem szerint magasabb sűrűség esetén mindig több litert számol a rendszer, ez esetben az energiatartalma is magasabb.


Mi új benyánál a kísérőlevélben látjuk, mikor milyen sűrűségű és energiatartalmú, mindig igyekszek sajátba akkor tankolni mikor alacsonyabb, így kevesebből telerakom. Míg kannás benyát akkor kell venni, mikor magasabb, így 20 literes kannát csúcsra töltve akár 26-28liternek megfelelő energiatartalom is belemegy, de az ár csak 20 literé :)

2017. febr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!