Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbiák, pánikrohamok, depressz...

Fóbiák, pánikrohamok, depresszió? Lehet valaki ennyire rossz állapotban lelkileg?

Figyelt kérdés

Mennyire súlyos ha valaki(NŐ) pánikszerűen retteg az orvosoktól főleg a nőgyógyászoktól a terhességtől, szüléstől, házasságtól, költözéstől bár ez nem váltotta ki a pánikot, nem bírja a tömeget, (rosszul lesz szédül nehezen kap levegőt el is ájul esetenként), étkezési zavarai vannak(napokig nem eszik vagy folyton csak eszik) migrén jellegü fejfájás majdnem napi szinten van hogy heteken át tart és sokszor hányást vált ki a fájdalom de volt hogy elájult, 10-12 éves korában mániás depressziot állapitottak meg nála és napi szinten vágta magát később már ritkult majd leszokott róla kb 1-2 éve. Jelenleg nagyon erős hangulatingadozásai vannak, nem tud aludni ha mégis akkor rossul és fáradtabban ébred, keveset kommunikál folyamatosan szorong, erősen ingerlékeny, sokat sir, a problémáirol nagyon nehezen beszél, segítséget nem fogad el senkitől.


Az életéről jó tudni, hogy gyerek korában elég gyakran bántották főleg az apja aki agresszivabb jellemű sokat dolgozik. Mostanra javult a kapcsolatuk de nem sokat. Az anyja mindenáron belekényszeriti egy olyan életbe ami nagyon messze áll tőle. Amit az anyuka nem tudott megtenni a lányának kell. E miatt kibukott a középsuliból mert nem birta a terhelést. Napi 10-12 óra abbol 4 tesi(foci, kézilabda edzői szak kéttannyelvü suliba járt) utána uszás vagy tánc edzés, és tanulni semmi ideje nem hogy energiája nem volt. Diszkalkuliát, diszgráfiát, és diszlexiát is megállapitottak nála 4. Osztályban késöbb egyre rosszabb lett végül idegennyelvből értékelésaloli felmentést kapott meg plusz időt dolgozatoknál magyarbol és matekbol plusz segédeszközök használata is engedélyezett volt. A suliban folyton piszkálták mindenért konkrétabbat nem tudok mondani. Totálisan elégedetlen magával, kövérnek és csúnyának látja magát pedig egyáltalán nem az. haszontalannak érzi magát aki mindig mindent elront, tönkretesz. nincsenek barátai nem jár sehova szinte, csak a szobájában gubbaszt.


Kérdésem hogy mit lehet tenni ? Mennyire komoly? 19 éves, szülőkkel él. Minden segitségért hálás lennék!!!!!



2016. dec. 2. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

19 éves.

El kell menni pszichológushoz/pszichiáterhez.

Ha a szakember sem tud segíteni, akkor az az egyik lehetőség, hogy végig szenvedi az életét, ami átlagosan 60-70 év (egy egészséges lelkiállapotú ember ezt nagyon kevésnek érzékeli, de egy lelkibeteg esetében ez az örökké valóságnak is tűnhet).

A másik lehetőség az öngyilkosság... na igen, ritka, hogy valakin semmilyen kezelés nem segít évekig, de megesik, és akkor felmerül a kérdés, hogy miért szenvedjen feleslegesen?

2016. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
hasonló problémákkal küzdök... őszintén: eutanázia, a pszichiáterek, pszichológusok nem tudtak segíteni... minden napom egy kín, örülnék ha Mo-n is elfogadnák végre az emberek h nem mindenkinek "jön be az élet", gyakran megváltás, megkönnyebbülés a kegyes halál
2016. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Első körben én is mindenképpen szakembert ajánlok! Minél előbb, mert fiatalon még könnyebb kezelni a problémákat, később még rárakodók egy csomó újabb (pl. rossz párkapcsolatok terhe).


Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy önmagában az is elég, ha elkezdi élni a saját életét. Van egy ismerősöm, nagyon durván pánikbeteg volt, komoly testi tünetekkel (tömegközlekedés során hasmenés, hányás, ilyesmik). Kiderült, hogy "csak" annyi a gond, hogy az anyja által preferált dolgokat választotta mindenben, például a párkapcsolatában. Szakított a párjával, elkezdte élni a saját (!) életét, és minden téren helyrejött.

Néha ennyi is elég. Viszont ha egyedül nem jutsz el idáig, akkor egyértelműen szakember segítségét kell kérni.

2016. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Fejben dol el, szakember segithet elindulni a valtozas utjan.
2016. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

El kell menni vele pszichiáterhez.Mind a hangulat,mind a hangulatingadozások jól kezelhetőek,még az ilyen szint is,amit leírtál,kedves kérdező.A hangulat,közérzet javul a megfelelő gyógyszerrel,aztán később vagy párhuzamosan el lehet kezdeni a pszichoterápiát is,ha a beteg képes már rá.

A hangulatingadozások is kezelhetőek,először gyógyszerrel,aztán terápiával.

A leírt állapot önmagától nem fog megjavulni.

2016. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt mondta. Önmagától nem fog megjavulni.

Az esetek nagy részében megoldódik a probléma szakember, gyógyszerek, terápia segítségével.

2016. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

#2


Magyarországon csak a passzív eutanázia legális.


Passzív eutanázia: „meghalni hagyás”: életfenntartó vagy életfunkciókat helyreállító (újraélesztő) eljárások elmulasztása, illetve abbahagyása. Az eljárásokat illetően különbséget szoktak és kell tenni az úgynevezett „rendes”, „arányos”, szokásos eljárások és az aránytalan, rendkívüli és „túlbuzgó” terápiás eljárások elhagyása, illetve leállítása között.


Aktív, közvetett, szándékolt eutanázia: öngyilkosságban való közvetett közreműködés, az öngyilkosság segítése (például méreg beszerzése a betegsége miatt öngyilkosságra készülő számára, aki a mérget maga veszi be)


Aktív, közvetlen, szándékolt eutanázia: egy személy közvetlen beavatkozással (saját kezűleg) meggyorsítja vagy előidézi egy másik személy halálának bekövetkeztét, annak vagy gondviselőjének tényleges vagy feltételezett kívánságára (pld. méreginjekció beadása).


Aktív, közvetlen, nem szándékolt eutanázia: Ez is aktív, közvetlen beavatkozás, de a célja a gyógyítás vagy fájdalomcsillapítás, és nem halál; de számításba véve azt a lehetőséget, hogy a beavatkozás a halál gyorsabb bekövetkezésével járhat. Például elviselhetetlen fájdalom esetén intenzívebb fájdalomcsillapítás, melynek eredményeképp megszűnik vagy csökken a fájdalom, de a halál esetleg hamarabb bekövetkezik, mint a beavatkozás nélkül. – (Ezt ez eljárást egyesek nem is sorolják az eutanázia körébe.)

2016. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

6-os vagyok ismét.Hangulatzavaroknál,vagy egyáltalán bármilyen mentális betegségnél nem gondolom,hogy eutanáziáról kellene beszélni.Ez nem az a dolog,kedves emberek.Magam 20 éve vagyok diagnosztizálva bipoláris depresszióval,nagyon sok szorongásos,szomatizációs tünetem volt az évek során,volt hogy a falat kapartam kínomban,főleg ha egy fél évig nem vettem be a gyógyszereket.De most például teljesen jól vagyok,igaz,gyógyszerrel(fluoxetinnel).

Ezeket az állapotokat,még a súlyosabbakat is,lehet kezelni.

2016. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Bocs,5-ös nem hatos:))
2016. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#8

Igen, szerencsére te jobban lettél, és reméljük, hogy a kérdező is jobban lesz.

De ne felejtsük el, hogy vannak esetek amikor, még az elekrosokk-terápia sem segít.

2016. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!