Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Behajthat -e a cég rajtam úgy...

Yellowbanane1012 kérdése:

Behajthat -e a cég rajtam úgy követelést, hogy nincs állandó jövedelmem? Story lenn.

Figyelt kérdés
Történt 2017. decemberében, hogy felpattantam a Dkv-ra. Leültem, kifújtam magam, ajtók záródnak, de még álltunk a végállomáson. Jegyet lyukasztok, jön az ellenőr és láss csodát, megbüntet. Érvényes jeggyel rendelkeztem, de ő megbüntetett, mert elsőnek leültem előkeresni a jegyet, és csak utána lyukaszottam. Jelzem, egy métert nem ment még a villamos. Kérdésem az lenne, hogy természetesen elvből nem fizettem be, hisz volt jegyem, hogy most írt valami ügyvédjük. Nekem viszont nincs állandó jövedelmem, diák vagyok. Így behajthatnak rajtam bármit is? Nekem nem büdös a munka, én nagyon szívesen ledolgozom amúgy. Tényleg. Viszont pénzt nem fizetek semmiképp.

2017. febr. 6. 11:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

És még valami: elvileg behajthat - ha nem jó nekik a közmunkád - mert vannak szüleid (gyámjaid)! Rajtuk.

Ki van ez találva...

2017. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Végállomáson nem büntethet meg az ellenőr.

Egy megálló egérút van.

2023. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!