Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénztárosok! Amikor bankkártyá...

Pénztárosok! Amikor bankkártyával fizet a vásárló meg kell néznetek a kártyán szereplő nevet? Csak akkor fogadhatjátok el nőtől, ha női név van rajta, férfitól pedig akkor ha férfi név szerepel rajta?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha hormonzavaros a vásárló, vagy transzszexuális? Vagy egy párnak közös a bankszámlája, a bankkártyája is, és csak az egyikük neve szerepel a kártyán. Amelyikük régebb óta dolgozik, és ő nyitotta; időközben lett párja, és ő is oda utaltatja a fizetését.

Hogyan büntetnek meg titeket, ha engedtek fizetni egy vásárlót bankkártyával, ha ti az ellenkező neműnek gondoljátok őt?

Pedig az se nagy bizonyosság, ha csak a nemeket nézitek.

Készpénzzel engedhetitek fizetni, tudom, pedig akkor is arról fog készpénzt felvenni.



2017. márc. 3. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha közös a bankszámla ahhoz is lehet igényleni külön bankkártyát.
2017. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Elvileg meg kéne, engem sosem érdekelt. Főleg mióta van paypass kezembe sincs a kártya, szóval...


"Mi van akkor ha hormonzavaros a vásárló, vagy transzszexuális? "

Ez azért ritka kivétel lehet inkább...


"agy egy párnak közös a bankszámlája, a bankkártyája is, és csak az egyikük neve szerepel a kártyán"

Semmi, a banki szabályzat egyértelmű, a kártyát csak és kizárólag a kártya tulajdonosa használhatja. Ilyen esetben kérjenek társkártyát a banktól, ha már nem képesek 2 számlát fenntartani.


"Hogyan büntetnek meg titeket, ha engedtek fizetni egy vásárlót bankkártyával, ha ti az ellenkező neműnek gondoljátok őt?"

Mivan? Sehogy amúgy, én még nem is hallottam a cégünknél ilyesmit, hogy ezért bárkit büntettek volna az elmúlt 3 évben.

2017. márc. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Én korábban dolgoztam pénztárban, de gondolom, nem változott a dolog. Igen, megnéztük, és nem, nem fogadtuk el, ha ellenkező nemű volt. A hormonzavaros/traszszexuálishoz nem tudok hozzászólni, én csak olyaokkal találkoztam, akiknek egyértelműen meg lehetett állapítani a nemét - egyszer volt egy nagyon ronda nő, és már majdnem szóltam volna, hogy nem fogadom el, mikor nyújtotta a személyijét (asszem 20 ezer felett kértünk személyit a kártyás fizetésnél).

Azt nem tudom, mi lett volna a bünti, ha mégis elfogadnom, ill ha lebukok. Ahol tök egyértelmű volt, ott nyilván elfogadtam, pl ha együtt vásárolt a család, csak anyuka már épp elindult a kisgyerekekkel kifelé, mikor apuka anyuka kártyájával fizetett.

Ha a párnak közös bankszámlája van, pont nem hatott meg egyszer sem. És ha nem igaz, csak pont válnak, és az egyik pont le akarja nyúlni a másikat? Engem hagyjon mki ki az ilyen ügyeimből - ha közös számlájuk van, csináltassanak maguknak külön kártyát.

2017. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gránit Most bankkártyán nincs is név.


Paypassnal nem is kell odaadni a kártyát.


Mobillal fizetésnél (pl. Gránit Pay) meg pláne.

2017. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

és aki pl. tescoban önkiszolgáló kasszánál fizet, azzal mi van? ki ellenőrzi? senki...én nem tudom, hogy mennyire kötelessége ezt bárkinek is ellenőrizni, de én meg például a céges bankkártyával szoktam a cégnek bevásárolni, amin rajta van a főnököm neve és a cégünk neve is.

most ha hivatalos akarok lenni, akkor írni kéne mindig egy meghatalmazást, hogy xy-nak engedélyezve van a kártya használata?

2017. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Nekem gyakorlatilag semelyik adat sem olvasható le a kártyámról (sokat használom, és könnyen kopik le). A nevem sem olvasható rajta. Eddig sehol sem kötekedtek miatta.
2017. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kvára nem nézem mi van a kártyára írva. 10 éve dolgozom kereskedelemben ilyen dolog miatt még sosem volt semmi probléma.
2017. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, sok helyen teljesen önállóan fizetünk, nemcsak önkiszolgáló pénztáraknál, hanem ahol ki van téve az egész POS terminál, és nem adom ki a kezemből a kártyát.

Egyszer mondta egy pénztáros, hogy nem engedhet fizetni bankkártyával, mert pl. nem férfi név van a kártyán, én pedig férfinek tűnök, és őt megbüntetik, ha engedi nekem. Szval vissza kellett közösen mennünk. De az nem érdekelte, hogy valójában a tulajdonossal megyek-e. A nővéreim, és anyukám is jó volt. Idegen is jó lett volna. Nem ellenőrizte.

És vannak gyakori nevek, még ha személyi igazolványt kérnek a pénztárban, akkor sem lehetnek biztosak benne. Hogy van ez?

Csak azért érdekelt, hogy megtudjam, mégis mi az a büntetés, mert nem szeretnék büntetést okozni.

2017. márc. 4. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megnézni, mióta van a paypass sokan ki se veszik a tárcából a kártyát. Sőt van aki szó szerint úgy tartja a kártyát, hogy még véletlenül se lehessen látni rajta a nevet.

Nyilván nagyon hülyén venné ki magát, ha elkezdene az ember ott szkanderozni a vásárlóval, hogy ugyan hagy lessem már meg a kártyáját...

Hivatalos helyeken nem tudom mi a helyzet, de sima kereskedelmi boltba tuti a kutya sem nézni mi van a kártyára írva.

2017. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nagyon szemtelen pénztárosok is vannak! Van aki olyan kotnyeles, h kapargatja, tapintja a nevet, ha le van kopva, inkább feltartja a sort, de akkor is tudni akarja hogy hívják a vásárlót.

Pl. előfordult olyan is, hogy a páromat megjelölte Facebookon egy ismeretlen. Megkérdezte a párom tőle, hogy honnan ismerik egymást. A figura azt felelte, hogy tegnap nála fizetett bankkártyával, ő pedig megnézte, felírta a nevét, majd ismerősnek jelölte a közösségi oldalon. Szánalom! Belepofátlankodnak az életünkbe!

2017. jún. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!