Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogokhoz, törvényekhez értők,...

Jogokhoz, törvényekhez értők, ügyvédek, jegyzők segítségét kérném!?

Figyelt kérdés
Jó napot. Lenne egy olyan gondom, hogy volt egy ember akinek segítettünk. Egy kicsit később nekünk jöttek, hogy tartozunk nekik 1 200 000 forinttal, melyet persze nem fizettünk ki, mivel mi arról hivatalos számlákat sem kaptunk meg amúgy sem tartoztunk. Majd kicsivel később megjelent egy ember aki aláíratott édesanyámmal egy hivatalosnak látszó papírt, melyben az áll, hogy az 1 200 000 forintot havonta 10 000 forinttal törlesszük. Nos én felhívtam a nőt melyben elég sok bökkenőt találtam. A legfőbb dolog ami nekem b*ssza a csőrömet, hogy egy feketepiaci üzlet mellett áll ki ez a nő, mert ha elvileg hivatalos személy, akkor ugye ilyen ügyet nem védhet? a második, hogy a nő tartja magát minden hivatali megoldástól, tehát a papírt csak ő meg édesanyám látta, másolatot nem kapott édesanyám, pedig bármely szerződés két oldali dolog. A harmadik, hogy állítása szerint ha egy emberrel az utcán sikerül aláírassak egy olyan papírt melyben az áll, hogy nekem tartozik 50 000 forinttal, akkor azt törvényesen meg kell adnia nekem. Nos valamilyen szinten jogos a nő érvelése, vagy egy nagyon nagy színjáték részesei vagyunk?

2017. márc. 26. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tartoztál akkor mit és miért írtál, írtad alá ? Menj a rendőrségre ez az ő asztaluk.
2017. márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Édesanyám meg íjedt ezért aláírta. Nagyon hivatalosan hangzó volt.
2017. márc. 27. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:

"Lenne egy olyan gondom, hogy volt egy ember akinek segítettünk. Egy kicsit később nekünk jöttek, hogy tartozunk nekik 1 200 000 forinttal, melyet persze nem fizettünk ki, mivel mi arról hivatalos számlákat sem kaptunk meg amúgy sem tartoztunk."


Ez a történet nekem egy kicsit homályos így... kifejtenéd bővebben, hogy történt? Mi volt a segítség és miért pont 1.200.000 ft-ot követelnek és milyen számlákról beszélsz?

2017. márc. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Le kéne írni érthetően a történetet...
2017. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megijedt, mert túl hivatalos volt :D Ezért tart itt ez az ország...
2017. márc. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha édesanyádat megfélemlítették a szerződés aláírásához, akkor az érvénytelen. De ennek alátámasztására indítani kellene egy rendőrségi eljárást.
2017. márc. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most beszéltem édesanyámmal és kicsit bővítenék a helyzeten. Szóval: Egy füzetlapra kézzel írt levél melyben édesanyám elismeri a tartozást. Az megfélemlítés-e, ha azt mondta ez a nő, hogy polgári per lehet belőle mely során vagy a házra terhelik vagy a fizetésből vonják le az összeget?
2017. márc. 27. 16:22
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es, nekem leírta privátba a kérdező - csak ezt nem értem, hogy miért nem ide ki írta...

Mindenesetre nekem most mennem kell dolgozni - válaszolni nem fogok tudni.


Kérdezőnek: ha amiatt nem írtad ki, mert Ti is fekete úton jártatok, akkor mégis hogy akarsz törvényesen segítséget?

Valószínűleg ebben a történetben senki nem tud bizonyítani semmit... Mindenesetre jobb lenne, ha ide is kiírnád - hátha valaki mégis tud majd valamilyen tanácsot adni.

2017. márc. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem írta ide ki, mert mint kiderült abból az értelmetlen maszlagból, amit privátban küldött ő is sáros keményen, feketén bizniszelt aztán most csodálkozik, hogy pénzt akarnak rajta behajtani. Az mondjuk még a magyarázatából sem derült ki, hogy jogosan vagy sem...


Mindegy, felejtős, sumák csalóknak nem jár segítség.

2017. márc. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az megfélemlítés-e, ha azt mondta ez a nő, hogy polgári per lehet belőle mely során vagy a házra terhelik vagy a fizetésből vonják le az összeget?"


Nem.

2017. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!