Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nálunk miért él sokkal jobban...

Nálunk miért él sokkal jobban egy informatikus mint egy orvos?

Figyelt kérdés
Fényévekkel fontosabb az orvos munkája, neki kéne a legjobban élnie, a társadalom elitjének lennie, mint mondjuk az USÁban van.
2017. ápr. 28. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Mert azt hiszik, hogy a kapitalizmusban az erősebb és okosabb a sikeres.


Meg lehet nézni hogy UNFIELD nek mennyi esze van, hiába a tudománnyal foglalkozó videósok 5000 feliratkozójuk van ...


Egy fociata is jobban él mint egy őssejt-kutató. Meg egy énekes. Meg hosszú katalin vagy ki a franc. Pedig értéket nem állít elő. Meg a 10 gyerekes nem napbarnított bácsi is jobban él,, mint egy diplomás. A világ 5. legokosabb embere egy bárban éjszakai őr, a világ legokosabb embere mezei egyetemi matektanár. Egy tanár 110 ezret keres. Egy professzor szinte ugyananyit.


A kapitalizmus annak termel ki pénzt, aki az átlagnak meg tud felelni. Az átlagnak nem az értelmes emberek fognak kelleni egyetemi előadásokkal. Hanem mondjuk mi van a táskámban se g*gfejek. A youtubeon is 100× több nézettsége van a való világnak meg a mónika shownak,, mint a mit rejt a kozmosznak.


Győzike sem zseni, mégis sikeresebb mint bármelyik magyar tudós.

2017. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
szegény orvost én még nem láttam. ne a hivatalos bérükből indulj ki. nagyon is szépen keresnek az orvosok, csak jó magyar szokás szerint sírni könnyebb. az IT szektorban a tudást meg kell fizetni, mert nagyon nagy szükség van minden ágazatnak informatikai megoldásokra. Igazán jó IT-s nagyon kevés van. Sok a kókler sajnos.
2017. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
azért mert az infosokat a multik fizetik, az orvosokat meg a magyar állam. Nyilván egy mangánrendelést végző orvos meglehetősen jól él. Nagyon fontos az orvos melója, de az informatikusok is NAGYON FONTOS munkát végeznek. Pl senkinek sem lenne jó, ha egy bank informatikai rendszerét simán meg lehetne hackelni, és mililárdok tünnének el, amiben benne van a te néhány miliod, amit sok-sok éven át spóroltál.
2017. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert az infos külföldre dolgozik, külföldről fizetik, külföldi bérszínvonalon, az orvosnak meg belföldi ügyfelei vannak.


Nézd meg Amerikában mennyibe kerül elmenni az orvoshoz, mennyibe kerül az egészségbiztosítás, kereshetne többet csak akkor már orvoshoz se tudnál menni mert annyiba kerülne.

2017. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Egy magánorvos simán kereshet legalább annyit, mint egy informatikus.
2017. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Bazsi, a kérdező és az első válaszoló is te vagy újra. A kapitalizmusnak semmi köze hozzá, de örülök, hogy már a vad jelzőt elhagytad.

Ahogy írták, amíg az orvosokat a magyar állam fizeti, addig az infósokat a multik külföldről. És egy jó orvos is tud annyit keresni, mint egy jó informatikus. (magánrendelés)

2017. ápr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Egy orvos is elég jól él, legalább olyan jól. Csak ott az elején keres keveset, de folxamatosan emelkedik, az informatikus meg rögtön jól keres, de nem emelkedik úgy és nem addig, mert sokkal kevésbé számít a tapasztalat, mint egy orvosnál.
2017. ápr. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
USA-ban is többet keres egy infos mint egy orvos, sőt a bankárok még jobban keresnek, mint az infosok és orvosok együttvéve!
2017. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Orvos jobban keres USA-ban.
2017. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyik haverom informatikus, én szoktam a gépét intézni, mert a telepítés sem megy neki, ennek ellenére nettó 290e-et kap.


Másik haverom szintén ezen a területen munkálkodott, cégje weblapokat fejlesztett, de a sajátját is egy másik céggel csináltatta.


Én szintén nem vagyok egy nagy PC guru, de megbántam, hogy nem erre a pályára mentem!

2017. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!