Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkahelyeteken ahogy...

A munkahelyeteken ahogy lejárt a munkaidő mentek is haza, vagy befejeztek minden feladatot?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemről azért jöttem el, mert arról volt szó, hogy előfordulnak túlórák (amit nem fizetnek), de ami nem sürgős feladat, azt ráérek másnap is befejezni, különben sosem mennék haza. Ehhez tartottam magam, ha úgy ítéltem meg, hogy várhat, akkor hazamentem a munkaidő leteltével, ha halaszthatatlan feladat volt, akkor befejeztem. A próbaidő alatt egyszer csak behívott a vezetőség, hogy én miért megyek el mindig ahogy lejárt a munkaidő, mert ahogy láthatom mások is napi 2-3 órával tovább maradnak, amíg nincs minden elvégezve, majd megfenyegettek, hogy kirúgnak, ha nem változtatok a hozzáállásomon. Mivel nekem az az elvem, hogyha nem fizetik a túlórát, akkor nem fogok túlórázni, pláne nem minden nap, így inkább otthagytam őket.

Sikerült találnom egy új állást, holnap kezdek. Mivel nincs sok tapasztalatom ilyen téren, eddig csak diákként, majd gyakornokként dolgoztam, ahol tartották magukat a munkaidőhöz, így nem tudom, hogy "rendes" munka esetén hogy megy ez, nem akarok úgy járni, mint a múltkor. Szerintetek ha a munkaidő vége felé járok, akkor kérdezzem majd meg, hogy van-e még feladat / elmehetek-e? Vagy hogy szokás ezt csinálni?


2017. máj. 9. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ha lejár a munkaidő mehetsz. Persze az tök korrekt dolog, hogy ha időnként az ember marad és befejezi amit kell, de ha ezt rendszeresen elvárják, ingyen az már vicc. Az ilyet ott kell hagyni a pitsába.
2017. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Erősen munkahelyfüggő, általános választ szerintem erre nem lehet adni.
2017. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ott is hagytam, én is úgy éreztem, hogy ez a teljes kizsákmányolás. Én is úgy gondolom, hogy időnként belefér még ha nem is fizetik ki, csak nem akarok abba a teljes meglepettségbe kerülni, mint a múltkor: azt hittem jól végzem a dolgom, majd egyszer csak behívtak, hogy nem tűnt-e fel, hogy kb. én megyek el elsőként, a többiek maradnak tovább. Mikor mondtam, hogy én aznapra kész voltam mindennel, azzal álltak elő, hogy akkor meg kellett volna kérdeznem másokat, hogy tudok-e segíteni (ami egyébként meg is történt, mindig azt mondták, hogy menjek nyugodtan).

Szóval emiatt nem tudom, hogy hogyan szokás újoncként egy cégnél, mások hogy csinálják: jöjjek el, ahogy letelt a munkaidő, kérdezzek rá, hogy tudok-e még valamit csinálni és ha azt mondják nem, akkor jöjjek el, vagy rugózzak ott a nyakukon, hogy mit csináljak még,hogy lássák a próbaidő alatt mennyire dolgozni akarok?

2017. máj. 9. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól tetted, hogy eljöttél. Ha lejárt a munkaidő, az azt jelenti, hogy mehetsz haza. Nyilván időnként előfordulhat, hogy valamit munkaidőn túl fejezel be, mert korrekt akarsz lenni, de ha minden nap mindenkinek marad még teendő a munkaidő végén, akkor vegyenek fel több embert, mert hiány van.

Ha elvárják, hogy MINDEN NAP ingyen túlórázz, az nem korrekt cég és az a hülye, aki nem hagyja ott őket.


Normális helyen három dolog szokott előfordulni:

1. Nem fizetik a túlórát, de ha egyik nap tovább maradsz, azt legközelebb le tudod csúsztatni és hamarabb elmégy.

2. Fizetik a túlórát bizonyos mértékig, ilyenkor ha sok a meló egy nap, illik befejezni.

3. Alapvetően nem fizetik a túlórát, de ha rendkívüli feladat van, akkor túlórában elrendelik és bérpótlékkal kifizetik.


Amelyik cég nem így jár el, az nem teljesen korrekt.

2017. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem gondoltam volna, hogy valaha ezt a kérdést felteszem, vagy egyáltalán hogy felmerül bennem, de a legutóbbi eset után kicsit elbizonytalanodtam. Sok helyen olvastam, hogy pályakezdőként "alázatosnak" kell lenni és pörögni ezerrel, főleg a próbaidő alatt, hogy lássák mennyire akarunk dolgozni, de szerintem attól, hogy valaki pályakezdő és /vagy próbaidős még van magánélete.

Akkor ha megint belefutnék egy olyanba, ahol elvárják az ingyen túlórát, lecsúsztatás nélkül, ráadásul akár napi rendszerességgel, akkor azt jobb is ha otthagyom.

2017. máj. 9. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
A pörgés, meg az alázat nem egyenlő a balfácánsággal.
2017. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott porogj ahol maradni akarsz. Minek maradnal egy olyan helyen ahol madárnak néznek?
2017. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!