Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennek lehet valami hátulütője?...

Ennek lehet valami hátulütője? Meghatalmazás öröklésnél.

Figyelt kérdés

Édesapám nemrég hunyt el, és most mennek az ügyintézések az örökléssel kapcsolatban, viszont én két órányira lakok a várostól, ahol az ügyintézések zajlanak, ezért nem tudok mindig ott lenni.

Jelenleg apám barátnője intézi a dolgokat, és megkért, hogy írjak alá egy mindennemű ügyintézésre teljes körű felhatalmazást, amivel a nevemben tudja intézni a dolgokat. (Postán feladja és én visszaküldöm)


Lehet ennek valami hátulütője, ami rám nézve kellemetlen lehet?

Rendes nő, viszont nem ismerem annyira, két éve voltak együtt és csak négyszer találkoztam vele, plusz neten beszélgettünk.

Egy picit gyanakodva állok a dolgokhoz, mert elég értékes dolgokról van szó.


Csinálhat ezzel a felhatalmazással olyasmit, ami számomra negatív következményekkel járhatna?


Válaszokat előre is köszönöm!:)


2017. jún. 19. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kábé a legnagyobb hülyeség lenne, amit csinálhatnál, hogy egy idegen kezébe add a sorsod.
2017. jún. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán van lehetőségem, sajnos nincs lehetőségem mindig átutazni vagy ott maradni hetekig, ha valami közbejön és el kell intézni.

Sajnos nem vagyok túl jártas az ilyen meghatalmazási dolgokban, nem hangzik túl veszélyesnek, hogy pl. lemondjon egy-két előfizetést a nevemben, viszont nem tudom, hogy csinálhatna-e vele valami nagyobbat, amivel "kiszúrhatna" velem.

2017. jún. 19. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ezzel lemondhat a nevedben a teljes örökségröl, átvállalhatja a nevedben az összes fennálló tartozást, stb - azaz mindent megtehet, amiböl károd származik és utána semmi esélyed visszacsinálni, mert te adtál nemi meghatalmazást.


Ha nem tudsz személyesen ügyintézni, akkor sokkal értelmesebb egy ügyvédet vagy más hivatalos személyt megbízni, nem pedig egy félig-medddig idegent!

2017. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apád barátnője mit intéz? Nem is örökös, hacsak nem volt végrendelet...
2017. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs végrendelet.

Én most végeztem, épp munkát keresek, nem igazán van pénzem utazgatni vagy ügyvédet fogadni.


Esetleg valakinek valami ötlet, hogy akkor mit tudnék csinálni?:/

2017. jún. 19. 19:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ügyvéddel megállapodhatsz abban is, hogy a munkadíjat majd az örökségből levonja magának.

Ha meghatalmazást írsz egy alig ismert személynek, mindenképpen kockázatot vállalsz.

2017. jún. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ennek mennyi lehet kb. a költsége?

Tudom, hogy eltérő, de egy megközelítőleges árat tudnál mondani?

2017. jún. 20. 00:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudni, pontosan milyen ügyeket kellene intézni, mennyi időt venne igénybe és mekkora az örökség, még megközelítőleg is nehéz megbecsülni, mibe kerülne ez neked. Lehet, hogy fix összeget kérne az ügyvéd, lehet, százalékos arányban az örökségből.

Hívjál föl néhányat, vázold nekik a feladatot és kérj árajánlatot, az ingyen van.

2017. jún. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hogy pontosan mekkora az örökség, és milyen ügyeket kell intézni, de megpróbálom.

Köszönöm a segítséget.

2017. jún. 20. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Előbb utóbb biztosan lesz hagyatéki tárgyalás. Ott kiderül, hogy miből is áll majd az öröklés. Oda mindenképpen menj el. Ha a kezedben van a halotti anyakönyvi kivonat akkor le tudod mondani az előfizetéseket. A többivel meg ráérsz később foglalkozni. Én a helyedben nem adnék semmilyen meghatalmazást. Sajnos vissza lehet élni vele.
2017. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!