Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennek lehet valami hátulütője?...

Ennek lehet valami hátulütője? Meghatalmazás öröklésnél.

Figyelt kérdés

Édesapám nemrég hunyt el, és most mennek az ügyintézések az örökléssel kapcsolatban, viszont én két órányira lakok a várostól, ahol az ügyintézések zajlanak, ezért nem tudok mindig ott lenni.

Jelenleg apám barátnője intézi a dolgokat, és megkért, hogy írjak alá egy mindennemű ügyintézésre teljes körű felhatalmazást, amivel a nevemben tudja intézni a dolgokat. (Postán feladja és én visszaküldöm)


Lehet ennek valami hátulütője, ami rám nézve kellemetlen lehet?

Rendes nő, viszont nem ismerem annyira, két éve voltak együtt és csak négyszer találkoztam vele, plusz neten beszélgettünk.

Egy picit gyanakodva állok a dolgokhoz, mert elég értékes dolgokról van szó.


Csinálhat ezzel a felhatalmazással olyasmit, ami számomra negatív következményekkel járhatna?


Válaszokat előre is köszönöm!:)


2017. jún. 19. 18:01
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Eldöntöttem, hogy nem adok neki meghatalmazást, valószínűleg ügyvéd lesz belőle.

A halotti anyakönyvi kivonat pedig a barátnőnél van, aki kifog utazni külföldre egy hét múlva. Majd rákérdezek, hogy kinél lesz.

A hagyatékira természetesen el fogok menni, csak még nem tudni, hogy mikor lesz, mert elég sokfelé volt sok mindene, és gondolom sok idő lesz, mire mindet összeszedik.

2017. jún. 20. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!