Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen lehet az aláírásom?

Milyen lehet az aláírásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdést hülyén fogalmaztam meg, leírom, hogy értsétek.

Arra lennék kíváncsi, hogy pl. a személyimen lévő aláírás még a régi gyöngy betükkel van írva, mint az iskolában, viszont. Viszont papírok aláírásánál már nem szeretném ezt a szép aláírást használni, hanem a sokaktól megszokott kriksz kraksz egy betű két betű össze vissza huzogatásos aláírási módszert szeretném használni.

DE nem tudom, hogy ezt be kell jelentenem valahol, hogy tudják, hogy ez az én aláírásom. Bankban? Kormányhivatalban? Vagy csak gondolok egyet és már nem így írok alá, hanem a kriksz kraksz verzióval?

Hallottam oylat, hogy a takarékban, ha utalni szeretnék, akkor azt az aláírást kell használnom amit pl a bankban,személyimen adtam meg.


Remélem érthető mi a kérdésem és köszönöm!



2017. jún. 20. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez új. Én nem kitaláltam az aláírásom, hanem évek alatt "finomodott", pontosabban csúfult.
2017. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Senkit nem fog érdekelni.
2017. jún. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentened sehol.


Olyan előfordul, hogy pl ha nyitsz egy bankszámlát, akkor kell aláírásmintát adnod. Nekem a postán van megtakarítási számlám, és legutóbb, mikor nagyobb összeget vettem fel róla, láttam, ahogy 2 ügyintéző is összenézi, hogy a számlanyitáskor "megadott" aláiásom egyezek e azzal, ahogy kivételnél aláírtam. De nem hívnak írásszakértőt ott sem, nyugi.

2017. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ha jól értelmeztem, akár egy házikó is lehet az aláírásom:D köszi.
2017. jún. 21. 21:41
 5/5 anonim válasza:
Az excsajommal kukacoskodtak a bankban, hogy aláírásmintát kéregettek tőle mindig, ha pultnál intézett valamit, mert 2x nem írt pont ugyan úgy alá. Fél perc ügyintézés amúgy, nem nagy bosszúság.
2017. jún. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!