Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki szeretnek repülni a fészekb...

Ki szeretnek repülni a fészekből. Hogyan tegyem? Havi netto jovedelem hany százaléka az, amit lakáshitelre lehet fordítani?

Figyelt kérdés

Húszas éveim közepén járok, stabil biztos állásom van. El szeretnek otthonról költözni, de nem szeretnek rossz pénzügyi döntést hozni. Budapesten bárhol laknék, meg akar a környéken is agglomerációban.

Ami lakások tetszenek, azok 22M környéken vannak árban, amit soknak érzek egy lakásért. Albérletben egy hasonló szintű lakás 150-170e Ft. Hogyan érdemes elköltözni?


2017. jún. 21. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Albérletbe.

A lakáshitelhez 30% önrész kell. Tehát a 22 milliós kinézed lakásodhoz rendelkezned kell 6,6 millió forinttal. A maradékot adja a bank hitel formájában.

2017. jún. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ketten is bérelhettek egy 2 kétszobás lakást.
2017. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 22 milliós lakások 150-170 ezerbe kerülnek havonta? Mi 160at fizetünk, de a környéken a hasonló méretű lakások (70nm) 35-40 millióért mennek. 22 millióért a 45 nm-eseket árulják, azokért meg 100-120nál nem nagyon kérnek többet, nem?

A kérdésre válaszolva egyébként én nem vennék kapásból lakást. azétr nem, metr azt írod, Budapesten bárhol laknál. Ha lenne vmi konkrét elképzelésed, hogy ez vagy az jó környék, ott nőttél fel, akkor azt mondom, jó, vegyél egy lakást ott. De így lehet, hogy veszel egy lakást Kőbányán, és pár év múlva rájössz, hogy a város túlsó végében szeertnél inkább lakni, na akkor mit csinálsz? Szerintem lakj inkább pár évig albérletben, ahonnan bármikor elköltöhetsz, ha inkább más környéken képzeled el, meg menet közben ráérzel, hogy mi az, amire va´sárlás/bérlésnél érdemes figyelni. Én másfél éve költöztem albérletbe, fél évvel később összeköltöztem a barátommal, ahonan fél évvel később mennünk kellett, így a jelenlegi a haradik albérlet, ahol lakok Budapesten. Mostanra már kezd körvonalazódni, hogy mi az, ami fontos számomra egy lakásban meg a környékben. Szóval először szerintem kicsit tapasztald ki az albérletet, és utána vegyél sajátot, mikor már pontosan tudod, mit és hol akarsz.

2017. jún. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

5 éve lakok Pesten albérletben, 8-9-11 kerületben. A lakás tulajdonságaiban van elképzelésem, de a környékről a mai napig nem nagyon van. Azon kívül persze, hogy minél normálisabb emberek legyenek arra.

2017. júl. 22. 12:11
 5/5 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Albérlet és közben takarékoskodni ennyire csak normálisan tudsz.
2019. aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!