Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Haa spanyol- katalán Barceloná...

Akalawago kérdése:

Haa spanyol- katalán Barcelonában OTP bankkártyával fizetek és választást kínál fel a terminál, akkor mi előnyösebb nejkem ha forinttal vagy Euróval fizetek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 22. 18:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Eurót válaszd!
2017. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Forintot is választhatod - én azzal fizettem és olcsóbban vásároltam, mintha itthoni legolcsóbban váltott euróval fizettem volna.

Itthon akkor kb. 312 ft volt az euro, a vásárlásnál meg kb. 310,5-re jött ki.

2017. jún. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Változhat is hogy melyik előnyösebb ?
2017. jún. 24. 08:24
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Én még sosem láttam olyat, hogy a külföldi bank forint árfolyama kedvezőbb lett volna, mint az kártyás vásárláskor alkalmazott deviza árfolyam, kb. 10-15 Ft-os differencia szokott lenni.Nem véletlenül kínálják fel ezt a lehetőséget, és az oka nem az, hogy jobban járj ha ezt valasztod.

Sokszor egyébként a felkínált árfolyam ot kiírja a terminál és magad is láthatod.

2017. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, csak nem akartam vitatkozni az elsővel :-)

Ugyanis csak akkor állok le vitatkozni valakivel, ha biztosan tudom, hogy igazam van :-)

Nos ahhoz, hogy biztosra megmondjam, melyik az előnyösebb, ugyanabban az időben ugyanabban az értékben kellett volna vásárolnom, de euróval. Mivel ezt ugye nem tettem, így nem állíthatom tutira a forintot.

Annyit állíthatok biztosra, hogy a vásárláskor devizaközép árfolyamot számolt a bank.

amit nem tudok, de majd valaki felvilágosít talán: mivel devizaközép árfolyamot számol, teljesen mindegy, mivel fizetsz - én legalábbis így gondolom... Remélem, lesz itt olyan bankos, aki felvilágosít minket erről :-)

Én csak a tapasztalatomat írtam le :-)

2017. jún. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Vennék mondjuk 5 kg narancsot 5 Euróért.

Hogyan aszámítja ki a rendszer hogy ha ezt az utóbbit választom mennyit kell fizetnem ?

Miért térhet el a kétféle fizetési mód forintösszege ?

HIszen mindkét esetben átváltásról van szó.

Az egyik irányú átváltás más árfolyamon történik mint a másik ?Ráadásul változhat az árfolyam ?

2017. jún. 25. 06:58
 7/18 anonim ***** válasza:

Nos, akkor leírom az 5 kg naranccsal a példámat, ami mondjuk össz. 5 euro :-) (2,5 vagyok)


Itthon a legolcsóbb valutaváltónál vettem tavaly 312-ért eurót - ez ugye, ha készpénzzel fizettem volna, 5 (euro) x 312 = 1.560 ft

Mivel kártyával, forinttal fizettem, ezért ugye nem annyi volt.

hazaérve izgatottan vártam, mennyit fognak felszámolni kezelési költségnek, milyen sokba fog ez nekem kerülni! :D

És igencsak meglepődtem, amikor a bankszámla kivonatot alaposan áttanulmányozva semmilyen plusz költséget nem tapasztaltam, SŐT! olcsóbb volt, mintha kp-val fizettem volna.

A példádnál maradva 5 (euro) x 310.5 = 1.552 ft. (ez valószínűleg a devizaközép árfolyam volt)


Persze 100 euronál ez már 150 ft különbség a spórolás javára :-)

2017. jún. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7 Ez a kérdés nem erről szól, nem a kp-s eurós fizetés és a bankkártyáa fizetés közötti különbséget kérdezi a kérdező.


Alap esetben úgy működik a kártyás fizetés, hogy mondjuk kifizetsz egy euró összeget, lehúzzák a kárytát és euróban indul el a fizetési folyamat. Ebben az esetben a magyar bank euró összeget fog látni és azt váltja at forintra a saját árfolyamán. Ez sem közép árfolyam hanem vagy deviza eladási árfolyam vagy kifejezetten bankkártya árfolyam, ez bankfüggő, de ez valóban kedvezőbb szokott lenni, mint a valuta árfolyam. (Ha vásárlás nem euróban,hanem más devizában történt, akkor először a kártyatársaság váltja át euróra vagy dollárra attól függően milyen a kártya elszámolási devizája és utána a saját bank).


A másik variáció, hogy amikor fizetsz, a POS terminált üzemeltető bank a terminálon felkínál egy választási lehetőséget: vagy euróban induljon el a folyamat a fentiek szerint, vagy forintban az ő saját árfolyama szerint és akkor a magyar bank ezt a forint összeget fogja terheli, neki már nem kell átváltania semmit. Ilyenkor a terminálon megjelenik egy két gomb, hogy melyiket választod, és ott szokott lenni a felkínált árfolyam is.


Erre írtam én azt, hogy a POS terminált üzemeltető külföldi bank forint árfolyama rosszabb szokott lenni, mint a hazai bank forint árfolyama. A kérdező szerintem ezt kérdezi.

2017. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mostmár hülyébb vagyok mint voltam,de ne is törődjetek vele.
2017. jún. 25. 19:38
 10/18 anonim ***** válasza:

:D :D


"#7 Ez a kérdés nem erről szól, nem a kp-s eurós fizetés és a bankkártyáa fizetés közötti különbséget kérdezi a kérdező. "


Ezt én is tudom, azért írtam már rögtön az elején, hogy:


"Nos ahhoz, hogy biztosra megmondjam, melyik az előnyösebb, ugyanabban az időben ugyanabban az értékben kellett volna vásárolnom, de euróval. Mivel ezt ugye nem tettem, így nem állíthatom tutira a forintot."


Kérdező, ahogy a saját példámon is láthattad (bár igen, az készpénzes volt) nem igazán van jelentős különbség a euro és a ft vásárlás között. Lehet, hogy minimális van, de nagyon sokszor nagyobb összegekben (több száz euro) kellene vásárolnod, hogy jelentős "kár" érjen - szerintem.


Ha hosszútávon használod kint a kártyádat, akkor menj be a terminált üzemeltető bankba, kérdezd meg az akkori ft ill. euro árfolyamot és számolgass, melyik mennyi, illetve melyik kedvezőbb számodra... már ha megéri a fáradságot egyáltalán... :-)

2017. jún. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!