Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van köze a számlának az...

Van köze a számlának az elállási joghoz?

Figyelt kérdés
Ha én online rendelek egy terméket egy webshopból és 14 napos elállási joggal visszaküldöm de nem találom a számlát (noha magát a fizetést persze tudom igazolni lévén bankkártyával fizettem) akkor a kereskedő visszautasíthatja-e az elállási jogot a számla hiányára hivatkozva?
2017. jún. 29. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen

Honan tudja, hogy mit vettél és mikor, ha nincs szàmlád?

Amúgy nagy eséllyel elektronikusan kaptad meg emsilen

2017. júl. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Honan tudja, hogy mit vettél és mikor, ha nincs szàmlád? "


mondjuk onnan hogy a rendeléstól malben elküldütt rendelési összesítőt mellékeltem mondjuk onnan....


egyébként a dolog "nyitja" az hogy nem kaptam semmiféle számlát és ugye az eladó nem akar így eleget tenni a 14 napos elállási jognak és én ÉLEK A GYANÚVAL hogy szándékosan nem küldött számlát hogy még véletlen se élhessek az elállási joggal....


de tessék adott a szitu: csomag megjön számla benne nincs. Azonnal jelzed az eladónak hogy nincs számla ő meg erre ennyit mond: beletettem keresd meg....

nincs benne... mihez kezdesz a szituval?


Azon túlmenően hogy a NAV_nak megírtam az egészet és ők majd egy revíziós eljárásban kötelezik a számla kiadására nekem.... úgyhogy nem tudom mire megy a cég ezzel a piti szemétkedéssel...majd a nav kötelezi őket a számla kiadásra és úgyis vissza kell venniük a terméket....

ráadásul még szarrá is büntetik őket ha netán kiderül nem is készült számla....


na nekiki ez kell nesze nekik megkapják.

2017. júl. 2. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik cég ez?
2017. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

feleslegesen kéred ezt az infót mert a moderátor úgyis törölné egy olyan webshopról van szó amitől csak neten lehet rendelni és van a belvárosban egy átvételi pontjuk ahova akár személyesen is be lehet menni-de ez rajtam nem segít


tehát akkor a szitu: 20.000-ért rendeltem terméket kifizettem megjött futárral számla nem volt benne semmi visszaküldtem 14 napos elállási joggal közölték nem fogadják el mert nme küldtem a számlát... mondtam semmiféle számlát nem kaptam közölték keressem meg ők küldtek (nem küldtek....) termék már náluk pénz már nálük vissza nem adják ..... na ilynekor mi van?


és ne kérd hogy cégnevet írjak mert ha írok azzal mivel leszünk előrébb???

2017. júl. 2. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azzal lennénk előrébb, hogy megmondanám honnan töltsd le a számlàt
2017. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na honnan???? Kíváncsi vagyok?

Mégis honnan? Szerinted nem ez volt az első lépéserm hoyg webshopba belép..... és láss csodát ahogy jeleztem a boltnak hogy a navhoz fordulok első körben eltűnt a rendelésem a rendelési archívból (elvileg 1 évig tárolja...) nagy csodára nyoma sincs hogy bármit rendeltem volna... de érdekes.... még jó hogy amíg fenn volt a rendelés képernyőfotókat csináltam


SZámlát NEM LEHETETT sehonnan letölteni nagyon okos... szerinted nem ez volt az első lépésem????

2017. júl. 2. 19:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Nme baj elhatároztam kerül amibe kerül polgári peres eljárásnak is nekimegyek a cég ellen többe lesz az egész mint az a szaros 20.000 de nem érdekel Ptk vonatkozó része és per.

Ennek első lépéseként rendőrségi feljelentést megírtam holnap viszem postára aztán közjegyzői fizetési meghagyás annak ha eleget tesznek akkor ennyi volt ha nem akkor per.



A k****va anyjukat...

Nem értem a dolgot valóban. Van egy székhelyük van egy személyes átvételi pontjuk.

NEM FÉLNEK hogy odamegyekés rájuk gyújtom az egészet? Nme tudhtaják én ki vagyok és ha egy nem ma barnult kopasz úriember lennék aki odaállít 10 haverjával és szarrá veri őket???


20.000 ft-ért ezt kockáztatni meg nav meg stb?

Halál komolyan mondom NEM ÉRTEM!!!!

2017. júl. 2. 19:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mesélj, melyik cég ez! Amíg itt hisztizel, nem fog megoldódni
2017. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
és ha elmondom hogy jóskapista kft mucsaröcsöge akkor megoldódik talán????
2017. júl. 9. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!