Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell tenni, ha rosszul...

Mit kell tenni, ha rosszul adnak vissza a sparban? Mi az eljárás, hogy működik ez, mi a logikai folyamata, mikre kell vigyázzni?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 10:33
1 2 3 4 5 6
 31/52 ede1219 ***** válasza:
86%

""Mondjuk ott állsz, figyelsz és szólsz?"


Ez neked a segítő válasz 62%-os???"


A megszólított helyett hagy válaszoljak:


mivel egy bitesnél nagyobb agykapacitást feltételezett rólad, így segít a válasz. Tudod, én megnézem, hogy mennyit kér a pénztáros -letojom, hogy mit üt a gépbe, kapott pénznek-, megkapja a pénzt, megszámolom a visszajárót, és ha nem stimmel, akkor addig nem megyek sehova, míg ki nem jön az üzletvezető!Röviden egy szóval:

FIGYELEK!

2017. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:
Ez mind szép, de nem ez a kérdés. Legalábbis nem a teljes kérdés. Az oké, hogy szólsz a boltvezetőnek, az nem kérdés, hogy kell e neki szólni, vagy sem. A gyakorlatra szól a kérdés: a pénztárosnak szólsz, hogy hívja oda a boltvezetőt, vagy te ordítasz onnan a boltvezetőért? (mert ha ott maradsz akkor ez a két lehetőség marad, hacsak nem valami kis boltban vagy. Melyik lesz akkor tehát?
2017. júl. 1. 13:35
 33/52 ede1219 ***** válasza:
100%
Hány éves vagy kérdező? Nekem a nyolc éves lányom megoldaná a helyzetet, nem kell hozzá agysebésznek lenni!
2017. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
17%

a számlán direkt téves összegek szerepelnek


ott a termék árai szerepelnek...

2017. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
89%
Fizess kártyával, és nem basznak át
2017. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy a legegyszerűbb trükk az lenne erre, hogy előre 18000 hiányt csinálni egy óvatlan pillanatban s várni egy 20 ezres balekra... Akkor pedig hiába számolgatják át a kasszát...

Ha meg nem jön a balek, visszarakni s kész, legrosszabb esetben ha kiderül, hogy hiányunk van, kifizetni. Szóval ez a figyelek, várok, stb. ilyen esetre nem működne, hacsak a kamera annyira nem jó minőségű, hogy fel lehet rajta ismerni a 2000 Ft-os és 20 000 Ft-os közötti különbséget. Erre a kérdésre viszont még most se kaptam választ.

2017. júl. 1. 13:39
 37/52 A kérdező kommentje:

" számlán direkt téves összegek szerepelnek


ott a termék árai szerepelnek..."


Te még nem láttál spar-os számlát?

2017. júl. 1. 13:40
 38/52 anonim ***** válasza:
33%

"Azt megkérdezném, ott nem fordult elő olyan szélhámosság, hogy a vitás összeget zsebre tette s utána a kasszában már nem volt többlet?"


De. Volt. Nem is egyszer. A legegyszerűbben úgy lehetett, hogy nem a kasszába tette a pénzt, hanem mondjuk mellé olyan helyre, ahol nem lehetett látni. Zsebbe sose :) (mappába papírok közé becsúsztatva, 2-3 fiókkal lejjebb összegyűrve berejtve...stb...és még sorolhatnám). Nem véletlen, hogy nem látod a multiszéfeke fakkjait az ügyféltérből :D Hát nyilván ilyenkor nem jön ki a többlet, se a hiány. Hát hogy ezzel valójában mit is lehetne kezdeni, ha te tudod, hogy ott a pénzed? Valójában nem tudom. Hogy jogilag van-e lehetőséged esetleg átkutattatni a zsebét, vagy az egész környezetét, ezt sem tudom, ehhez egy ügyvéd kéne.

2017. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Nem győzöm megköszönni az értelmes választ. Alapnak kellene lennie, de látva az eddigieket úgy tűnik a többségnek mégse az.


Valóban én voltam figyelmetlen, ezzel tisztában vagyok, s nem tartom kizártnak, hogy a pénztáros ép ilyenekre vadászott. Ekkor azonban valóban hiába zárattam volna kasszát. Akkor a kérdés az maradt, vajon mennyire látszik a kamerán ez manapság. Tartok tőle, hogy egy olyan pénz esetén ami ha figyelmetlenek vagyunk kézben is összekeverhető, kamerán végkép nem látszik. Igazából azt se tudom, hol a kamera. Az még a kérdés, mekkora ügy kamera képet visszanézetni s ez meddig lehetséges? Ráadásul utólag végiggondolva a pénzt már jóval előtte elővettem, úgy mentem a pénztárhoz, hogy a kezemben volt. Így kamera esetén az esélyeim már jók, de nem tudom mennyire. A másik érdekesség, olyan helyzetben történt mindez, mikor nem volt mögöttem senki. ideális helyzet. És valóban nem néztem, hova rakja a pénzt, s ezt ő is láthatta. Ha erre utazik, amit írsz, ideális balek voltam és a kassza zárás se segített volna. A kérdés az, utólagos videó átnézés lehetséges e s kérhetem ezt úgy ha nem vagyok teljesen biztos, csak valószínűsítem. utólag végignézze az elmúlt hetek pénzmozgásait valóban van kb. 18 000 Ft hiányom. tehát a cél nem pénztáros megvádolása lenne, hanem a tények visszanézése, elsősorban videó alapján. feltételezem ha nem szándékos volt a pénztáros részéről, akkor a kérdés már záráskor kiderült s most várják a reklamálót. vagy mi az eljárás egyértelmű többletnél? De mondom valószínűbb amit te írtál, minthogy egy bolti pénztáros véletlenül egy 20 ezrest 2 ezresnek néz.

A legjobb az lenne ha csak Te írnál mostantól választ, vagy olyanok, akik eddig még nem írtak választ. A többivel nem jutunk előbbre.

2017. júl. 1. 14:01
 40/52 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom a boltokban hogy működik a pénztár zárás én csak a postáról tudok írni, de szerintem kb ugyanaz. Én mindenképp megnézettem volna a kamerafelvételeket, ha más sorban álló tanú nem volt. Két dolog lehetséges: vagy szándékos volt, vagy sem. Nézzük az elsőt: ezzel nehéz mit kezdeni, csak a kamera marad. Második: ha véletlen volt, akkor viszont van esélyed, bár ez is 2 dologtól függőt: hivatalosan jegyzőkönyvezték-e a többletet, vagy sem a kasszazárás után. Ergó munka után zsebre vágta és eltette, összejátszva a főpénztárossal, avagy sem. Ha zsebrevágta, akkor megint csak bukta. Ha viszont jegyzőkönyvezték (amire valljuk be azért van esély), akkor lehet keresni valód, hogy neked aznap nem stimmelt a visszajáród. A posta ilyenkor vizsgálatot indított és a rendszerben bevizsgálta az ügyfélkosár tartalmakat és a napi forgalmakat arra a kezelőre. És bár meglepő, de volt, hogy visszafizettük az ügyfélnek, aki a csekkek/levelek összegek alapján bizonyítani tudta, hogy pontosan mi nem stimmelt. Ez nem kamu. A posta kivizsgálta és ha jogos volt, visszafizette.
2017. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!