Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárláskor az ügyvédi...

Victor23 kérdése:

Lakásvásárláskor az ügyvédi díj kifizetésekor kérek ÁFÁS számlát, akkor az normális, hogy még annak a díját rám terheli pluszban? Alapból nem köteles a megbeszélt árhoz adni ÁFÁS számlát?

Figyelt kérdés

#Ügyvédidíj
2017. júl. 15. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Amikor megkérdezed előzetesben tőle, hogy mennyiért vállal ezt+azt, és kimondja a tarifát, akkor kérdezz rá, hogy ez számlával, vagy számla nélkül???

És ha túl soknak találod az összeget, elmégy és keresel egy másik ügyvédet, aki valamivel olcsóbban is hajlandó dolgozni.

Nyugodj meg, biztosan találsz, mert az ügyvédekkel is Dunát-Tiszát lehet már rekeszteni!

2017. júl. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Az áfa összegét akarja a rád terhelni vagy a számla kiállítás díjaát?
2017. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Az én eddigi tapasztalatom, hogy az ügyvédek csak akkor adnak számlát, ha azt külön kéred tőlük. Bármilyen ár, amit mond, mindig nettó, ha kérsz számlát, akkor +27% a végösszeg.
2017. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen a számla miatt nem terhelhet rád semmilyen többletet. Viszont ha volt köztetek valamilyen megegyezés, hogy mennyiért vállalja, abban minden bizonnyal nettó ár volt feltüntetve, arra pedig nemhogy felszámolhatja, hanem köteles felszámolni az ÁFA-t (már ha nem alanyi adómentes).


Ha "számla nélkül olcsóbb", akkor értelemszerűen arról szól a történet, hogy ügyvédünk adót szeretett volna csalni, de hát ha számlát kérsz, akkor már nem tud, viszont nem akarja benyelni az adó összegét, hanem inkább rád terheli.


Ha nem hívta fel rá a figyelmedet, hogy nettó árról van szó, akkor viszont abszolút nem korrekt utólag ÁFA-sítani, és rád terhelni, hogy ő most nem tud nyugodtan adót csalni. Ilyen esetben biztos, hogy nem fizetnék neki többet.


(Egyébként remek Magyarországon élni, ahol teljesen természetes hozzáállás, hogy van számlás meg számla nélküli ár. Szemünk sem rebben, a jótanács a GYIK-en pedig az, hogy ezt meg kell kérdezni előre, különben még te vagy a hülye! Nem azt kérdezzük, hogy ez nettó vagy bruttó ár, hanem azt, hogy adócsalás vagy nem adócsalás.)

2017. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hazsnos dolgokat írtatok. Tulajdonképpen csak szeretnék valami meggyőző érvel majd az ügyvédünk elé állni, mikor majd számlát kérek és azt mondja, hogy akkor az +27%. Nem tartom ezt korrektnek, mivel tudatomban van, hogy ezt nem nekem kéne nyögni. A bökkenő az részemről, hogy amikor ilyen új projekt lakást vesz az ember, akkor az építtető ragaszkodik a saját ügyvédéhez. Nekem ez is bűzlik, de elkerülhetetlen. Nos, majd játszom az egyszerű vásárló történetét, és megmondom neki, hogy nekem úgy volt elementáris, hogy az ár ÁFA-t tartalmaz.
2017. júl. 17. 08:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az "elementáris" szót ne használd, ha nem érted, a többiben igazad van, mondd meg neki nyugodtan.
2017. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
számomra alapvető = elementáris... szerintem nincs itt probléma
2017. júl. 17. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!