Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Részletre történő ház vásárlás...

Részletre történő ház vásárlás esetén részlet fizetés közben terhelhetik a házat a tulaj adósságával?

Figyelt kérdés
Párom havi törlesztésre vett egy házat. Még nincs a nevén,mert még nem járt le az összes részlet. A házon nincs terhelés. A tulaj kapott egy levelet, miszerint több milliós tartozása van. Megterhelhetik így ezt a házat, hogy párom már majdnem az összes részletet kifizette?
2017. júl. 28. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, ügyvédnél készült az a szerződés, amelyben a részletfizetés is "részletezve" van.

A szerződést a megkötését követő 30 napon belül be kell nyújtani a Földhivatalhoz, ahol széljegyre teszik az adás-vételt addig, amíg az eladó a tulajdonjog bejegyzéshez hozzá nem járul, vagy elutasítja.

Az utána következő bejegyzési kérelmet (adott esetben terhet) szintén széljegyre tesz a földhivatal, amíg az előző kérelmet érdemben el nem intézi.

Ha nem jön létre a tulajdonjog átruházás és marad az ingatlan az eladó nevén, akkor a földhivatal bejegyzi a tartozása jogán a terhet. Ha a párod kifizeti az utolsó részletet is, akkor az eladó a tulajdonjog átruházáshoz hozzájárul, ez által bejegyzik a páros tulajdonjogát, így már nem az adósé lesz az ingatlan, tehát az utánatok érkezett kérelmet a földhivatal elutasítja.

2017. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tehát ha rendesen fizetjük tovább, ahogy eddig, akkor mi nem kapunk ebből az adósságból. Még arra gondoltam, hogy gyorsan összeszedjük a fennmaradó összeget, ügyvéd jelenlétében kifizetjük a tulajnak, így már párom nevén lesz a ház biztos ami biztos alapon.
2017. júl. 29. 07:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem.


Én is vettem ingatlant egy olyan embertől, aki tele volt adóssággal, és várható volt, hogy valamelyik hitelező terhelné még tovább az ingatlant.

De mivel a végrehajtási jog kérelem az én tulajdonjog bejegyzési kérelmem után érkezett a földhivatalba, ezért meg kellett várnia a hitelezőnek, hogy most akkor át lesz írva a nevemre, vagy sem. Én 6 hónap részletre vettem, ki is fizettem, a tulajdonos írásban az utolsó részletkor hozzájárult az átíráshoz, ezt benyújtottam a földhivatalhoz, így a hitelező "bukta" a végrehajtási jog bejegyzési kérelmét, hiszen már nem az adós nevén volt az ingatlan, tehát a földhivatal nem is jegyezte be.


Ez kizárólag azon múlt, hogy az én átírási kérelmem, vagy a hitelező kérelme érkezett előbb.


Persze terhelt ingatlant is lehet venni, csak kicsit problémásabb, és nagyon észnél kell lenni!

2017. júl. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. aug. 1. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!