Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igy is járna a munkanélküli...

Igy is járna a munkanélküli segély? Foly. Köv.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg egy nagyon rossz helyen dolgozom, minimalbér, se műszakpótlék(pedig több műszakos), se szabadság, se járulékok, túlórát nem jelenti be sőt ki se adja szabinak és hatalmas az elvárás.


Azon gondolkoztam, hogy míg nem találok egy jobb helyet elmennék munkanélkülire. (2honapja vagyok ennél a cégnél) előtte 1,5 hónapig nem volt munkám és munkanélkülinél sem voltam bejelentve. Az az időszak előtt pedig majd 2 év folyamatos. Lehetséges így is megigényelni? Pénzben nem számítok sokra, de míg nem találok jobbat legalabb lenne.



#munka #munkanélküli #segély #minimálbér #rossz állás #nincs szabadság
2017. aug. 9. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen, járna. Visszamenőleg 3 évet néznek, hogy ez alatt volt e legalább 360 nap munkaviszonyod. Ja j´l értem, neked volt közel 2 év 2 hónapod. Ha pontosan összeadod, azt is megtudod, hány napig kapod az álláskeresésit (már nem munkanélküli a neve). Minden 10 ledolgozott nap után jár egy nap, vagys ha volt 750 napod, akkor 75 napig kapod. Az átlagfizetés 60%át (pontosan nem tudom, milyen időszakot néznek, azt hiszem, talán az elmúlt 4 negyedévet) adják, de max a minimálbér összegét, a te esetedben mondjuk valszeg amúgy is kevesebb lesz. Megállapítanak egy bruttó összeget, ebből 25%ot vonak le (szja+eü járulék), tehát kevesebbet, mint a munkabérből. Amíg ezt kapod, és utána 45 napig (feltéve, hgy kaptad 45 napig, de te valszeg kapni fogod) rendezve van a tb-t, ha nem találsz munkát, utána magadnak kell fizetned.
2017. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhu. Rendben van Köszönöm szépen a gyors választ. :)
2017. aug. 9. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Szia, én úgy tudom, ha te mondasz fel, akkor 90 napig nem jár semmi.
2017. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok, de, jár, úgy tudom, tavaly vagy mikor változott. A párom kb fél éve mondott fel, 2 héttel később regisztrált, és gond nélül kapta.
2017. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Biztos vagyok benne, hogy nem jár.


[link]


Pl. ide ha beütöd az adatokat, és kiválasztod, hogy munkavállaló rendes felmondása a megszűnés oka, akkor a leghamarabbi folyósítás dátuma 2017 novembere lesz. Tehát három hónapig nincs pénz.


Csak akkor jár a segély, ha a munkáltató mondott fel, és nem fegyelmi okokból.

2017. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Nincs olyan feltétel, hogy csak akkor jár, ha a munkáltató mond fel (egy kalkulátorra meg amúgy sem bíznám magam - néha nagy hüleségeket tudnak írni):

[link]


Kérdező, nyugodtan mondj fel, ha megvan a megfelelő 360 nap biztosítotti jogviszonyod, akkor jár az álláskeresési.

DE!

Azt azért tudnod kell, hogy hacsak nincs valamilyen nagyon keresett szakmád, akkor munkanélküliként sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint munkahelyről - ugyanis minél több helyre jelentkezel és utasítanak el vagy nem is válaszolnak, annál kisebb lesz az önbizalmad, azt hiszed, semmit nem érsz, stb.

Első körben szerintem próbálj meg a munka mellett más munkát keresni, mert ha munkanélküliként nem találsz munkát és lejár a 3 hónap, akkor jönnek a gondok...

2017. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Kedves kérdező! Ha felmondtál, és beálltál a sorba a segélyért, majd meséld el hogy jártál. :D Sajnos állam bácsi nem olyan jószívű, hogy pénzt adjon azoknak, akiknek nem tetszik a munkahely, ahol dolgoznak.
2017. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első és négyes válaszoló vagyok. Mint írtam, a párom is felmondott, majd két hétre rá megigényelte és attól a naptól folyósították, szóval a gyakorlatban is megtapasztaltam. Valaki be is linkelte, hogy változott a dolog, és már munkavállalói felmondásnál is jár.
2017. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Adjak a segélyt adtak nekem is de csak 3 hónapig ha azalatt az idő alatt nem talalsz munkát valóban nagy bajban leszel, ha viszont talalsz mondjuk 1 hónap után akkor meg a maradék 2 hónap segélyt azt kifizetik, ha hamarabb elhelyezkedel mielőtt lejár.
2017. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

"ha viszont talalsz mondjuk 1 hónap után akkor meg a maradék 2 hónap segélyt azt kifizetik, ha hamarabb elhelyezkedel mielőtt lejár."


Csak a 80 %-át. És akkor azt is mondjuk el a kérdezőnek, hogy ha ezt a keretet kimeríti, mert 1 hónap után állást talál és felveszi a maradék álláskeresésit, akkor újabb 360 nap biztosítási időszakot kell szereznie, mire ismét jogosult lesz álláskeresésire.

Viszont ha 1 hónap után munkát talál, de nem veszi fel a maradék álláskeresésit, akkor ha pl. próbaidő alatt felmondanak neki, nem marad pénz nélkül, mert 2 hónapig még kaphatja az álláskeresésit a munkaügyi központtól.

2017. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!