Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amikor valaki azt mondja "...

Amikor valaki azt mondja " hívjátok az ügyvédemet ". Pl épp olyan ügye van és őt beviszik a börtönbe. Valakinek saját ügyvédje van? ők nem alkalmilag dolgoznak hanem bérelni lehet őket? Hogyan lehet valakinek "álandó" ügyvédje?

Figyelt kérdés

filmekben hallottam ezt, de hogy megy ez. Pl engem ok nélkül valami korrupt zsaru vagy kamu dolog miatt egyből jogtalanúl vinnének börtönbe én mit kell tegyek h azt mondjam pl spanomnak gyorsba. " hívd az ügyvédemet " Persze nyilván pénzbe kerül, de tegyük fel h van.

Ez igazából elméleti kérdésként teszem fel, hogy hogyan megy az ilyen h az embernek " saját" ügyvédje van.



2017. aug. 22. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Amerikában ez máshogy működik, majd valaki biztos elmagyarázza, hogy hogyan. Ott tényleg sokaknak van "saját" ügyvédje, de pl egészségbiztosítása már nem mindenkinek.
2017. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában is inkább a nagymenőknek, üzletembereknek, vállalkozóknak van ügyvédje, szerintem.

Amúgy nevezheted az ügyvédednek azt, aki egyszer már eljárt az ügyedben pl. ingatlanvásárlásnál.

2017. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor azt is mondhatná hogy "Hívjátok a fodrászomat!" Az ismerősök tudják hova jár fodrászhoz, elmennek hozzá, elmondják mi a helyzet, a fodrász pedig mond egy árat. Nincs ez máshogy ügyvédekkel sem.


"ok nélkül valami korrupt zsaru vagy kamu dolog miatt"


Az ügyvéd sem fogja tudni megakadályozni ezt, abban tud segíteni hogy hónapokkal később megállapítsa a bíróság hogy jogtalan volt.

2017. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!