Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék jobb az...

Hogyan lehetnék jobb az írásban, hogy később kiadathassam? + egy kérdés? 16/L (többi lent)

Figyelt kérdés

+ 1 kérdés: Ha egy történet alapján kezdek írni, azt kiadathatom vagy nem? Pl.: Harry Potter. Az iskola és a tanárok maradnának de a Harry és társai maximum pár mondatban jelennének meg. Szóval a szereplőket én találnám ki de a világ ugyanaz maradna.

_______________________

A helyzet az, hogy imádok írni. Rengeteg ötletem van leírva és a fejemben is. A gondom az, hogy az írásom nem annyira jó, hogy megpróbáljak könyvet írni. Szeretnék fejlődni de nem tudom hogyan. Mostanság nem olvasok túl sokat, de iskola időben sosem marad el. Olyan lehetőség nincs, hogy az ötleteimet beküldöm valahova? Egyébként leginkább azzal van gond, hogy nem tudom megfogalmazni írásban, hogy Xy mit csinál, vagy leírni a környezetet/támadást. Fejben megvan a kép ami úgy megy le mint egy sorozat része, de amikor le kéne írnom már gondban vagyok.

Ami még eszembe jutott, ha tegyük fel írtam egy 300 oldalas történetet amit ki szeretnék adatni, megtehetem miközben nem múltam el 18?



2017. aug. 28. 13:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A saját művedben amit ki szeretnél adni könyvben nem említheted meg a Harry Pottert. Játszódhat egy hasonló világban, de semmilyen szót nem írhatsz bele a Harry Potterből.


Az írást, mint minden mást, gyakorolni kell és menni fog :)


Ki lehet adatni könyvet 18 év alatt is, csak nincs értelme. Sok pénzbe kerülne (több százezer Ft) és nem térülne meg: nem venné meg senki mert nem ismernek téged.


Mi a célod egy könvyvvel? Mit szeretnél elérni vele?

2017. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!