Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes 22 évesen lakástakarék...

Érdemes 22 évesen lakástakarékot és önkéntes nyugdíjpénztárat nyitni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 22 és elkezdtem aggódni a jövőm miatt. :D Sajnos nagyon nem értek ezekhez, nem is látom át, hogy mennyi pénzem lesz X év múlva, meg hogy egyáltalán megéri-e, érdemes-e többet nyitni, stb.


Nyugdíjpénztár: 10 évig fizetek, utána hosszabbíthatom/nyithatok-e újat? Mert ha nyugdíj, akkor remélhetőleg 60 valahány éves koromig nem lesz szükségem a pénzre. :D Vagy akkor jobb, ha átteszem a takarékszámlámra? (olyanom van, csak ugye az nem igazán kamatozik)


Lakástakarék: Még nem találtam meg azt a valakit, akivel előre tervezhetnék. Gondolom az az ideális, ha egy pár együtt csinálja ezt, de én egyedül vágnék bele, ki tudja, mikor találom meg az igazit. Azt olvastam, hogy csak 4 évest érdemes kötni, meg azt is esetleg több helyen.


Most tudok szánni elég szép összegeket erre (azt hiszem a maximum 20 ezer ft), mert kevés a kiadásom, nem költöztem még el a szüleimtől. De ha egyszer elfogok, akkor lehet, csak havi 5000-et tudok majd fizetni, meg ki tudja, milyen munkáim lesznek évek múlva.


Szerintetek érdemes? Van valami, amit fontos lenne tudnom?


2017. szept. 9. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen érdemes.
2017. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lakástakarékot igen

Nyugdíjpénztár helyett nyugdíjbiztosítást v részvényalap

2017. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mindenképp érdemes, de alaposan át kell gondolnod, legalább tíz évre előre tervezve, havonta mennyit tudsz rá szánni, mert a csekkek jönni fognak, és ha nem fizeted őket, sok szerződés szerint bukhatod az addig befizetett összeget. Utánajárnod mindenképp érdemes a kérdésnek, nyilván az adott területen dolgozók a legtájékozottabbak, akiktől érdemes a lehetőségeid után érdeklődni.


Amire figyelned kell (ha nem akarsz bukni): rá kell kérdezned a részletekre, mert gyakran nem mondják el őket, végigbogarászni a szerződés apró betűit, mielőtt aláírsz bármit, és ha nem értesz hozzá, akkor megkérni egy ismerőst (stb), aki ért hozzá, hogy nézze át neked, mi benne a buktató, mert azokkal sajnos számolni kell.


Érdemes rákérdezned a kötelező befizetésekre, mennyi idő után férsz hozzá a kamathoz, mikor a teljes összeghez, mik az adott befektetés kockázatai, tőkegarancia van-e (alacsonyabb a kamat, de kevésbé rizikósak az ilyenek), és mi történik, ha változik az anyagi helyzeted, van-e lehetőséged a fizetendő összeg csökkentésére.

2017. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lakástakarékot azoknak érdemes elkezdeniük, akik a nem túl távoli jövőben el is tudják költeni lakáscélra. Ha nincs lakáscél, akkor az állami támogatás nem jár, a hozam pedig úgy negatív. Én pl. gondolkodtam ezen, de nem tűnt reálisnak, hogy x éven belül majd lakást fogok venni, ha meg nem fogok venni, akkor csak belepakoltam egy csomó pénzt, és kevesebbet kapok vissza, és ha még az inflációt is hozzáveszem, akkor viszonylag komolyat is bukok vele.
2017. szept. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lakástakarékot akkor éri meg kötni ha 4-8-10 év múlva lakást veszel, annyi éveset amikor venni fogod. Vagy akkor ha már van lakáshiteled. Ebből köthetsz többet is pl. a szüleidet bevonva. 20-40-60 ezret tudsz ebbe pakolni. Egyetlen hátránya, hogy lakásra kell elköltened és célszerű tudnod hogy mikor.


Ha ezen felül még van mit félreraknod vagy szabadfelhasználású megtakarítás kell abból is van évi 8%-ot kamatozó.

2017. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!