Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire elég napi 7500 forint?...

Mire elég napi 7500 forint? Jó ötlet így élni egy hónapig, ti kipróbálnátok az adott helyzetben?

Figyelt kérdés

Férjem megjegyezte viccesen hogy milyen sokat költünk, de hogy semmiképp sem zavarja.


Mióta együtt vagyunk olyan közös kasszán vagyunk hogy ő belead mindent, én viszont semmit. Ezt ő szerette volna így. (mindkettőnknek már házasság előtt volt vállalkozása, azóta már közös is van, aminek a fele bevétele az enyém, nem pénz nélkül házasodtam)


Azt ajánlottam fel hogy próbáljuk ki egy hónapig hogy annak a duplájából élünk, mint amit én költöttem házasság előtt.

Ez úgy nézett ki hogy 113.000 - t költöttem a rezsin felül egy hónapban, plusz havonta egyszer egy drága ruha vagy kiegészítő szintén ilyesmi értékben és havonta-kéthavonta egy egy 3-4 napos utazás.


Nem érzem úgy hogy most többet költenék mint korábban (férjem szokott meglepni ékszerekkel, én csak egyszer kértem magamtól), mégis a korábbi összeg többszöröse fogy el egy hónapban - a tőle nekem ajándékokat nem beleértve.


Amúgy szeretek spórolni, a mai napig megnézem hogy a lehető legjobb ár/értékben vásároljak.

Szerintem napi 7500 forintból egész jól meg tud lenni 2 ember.


2017. szept. 23. 22:46
1 2
 11/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
Szerintem a családok nagyon nagy hányadának napi 7500 Ft diszkrecionális övedelem csak egy álom...
2017. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ez nem csak az ételt fedezi most, hanem egyéb kiadásokat is, mint pl. Benzin, szórakozás (étterem, múzeum pl.)

Alkoholt nem iszunk és nem is dohányzunk.


Egyébként több mint 200.000 a nettó átlagkereset, ehhez képest nem is értem miért sokallottátok a félénél kicsit többet/fő/hó- ergo nem trollkérdés.


Nekem a sima építőbrigádban dolgozó rokonom is megkeresi a 200.000 nettót vidéken, a diplomás vagy üzlethez értő ismerőseim pedig a többszörösét.


Egyébként azt vettem észre, a kevesebbet kereső emberek egy része gyorsabban és megfontolatlanul elkölti a fizetését, míg a jobban keresők arányaiban jobban gazdálkodnak.


Tehát, ti mire, hogyan költenétek el napi 7500 forintot 2 főre? Csak kíváncsi vagyok ki hogy gazdálkodna :DD

2017. szept. 24. 13:16
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, simán meg lehet élni, ha nem kell 100-at lakashitelre vagy albérletre költeni. Nem egy hónapig, hanem folyamatosan, gond nélkül.
2017. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2 üveg vodka, azt' meg is van.

Enni nem kell mellé, az alkoholban sok kalória van. Esetleg zsírosdedzkát a feeling miatt.

2017. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Jó neked!

Nekem a havi fizum kevesebb mint a lakbér...

2017. nov. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!