Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok kis vállalkozás...

Gabesz9997 kérdése:

Köteles vagyok kis vállalkozást nyitnom vagy egyebet?

Figyelt kérdés
Kérdésem következő lenne. Vagyok én mint átlagos emberke és rendelek valamit pl Ebay-ről és abból mondjuk 20-at. Én azzal a 20 bontatlan termékkel elmegyek pl egy rendezvényre és ott kicsapom a kis standom és eladom azt a 20 dolgot. Na a kérdésem az lenne, hogy ezt legálisan csinálhassam mit kell csinálnom? Értem én mikro vagy kis vállalkozást nyitni vagy szimplán bejelenteni a NAV-nak? Válaszokat előre is köszönöm

2017. okt. 9. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Helypénz kell valószínűleg az önkormânyzat mondja meg mennyi. Aztán gondolom kell vállalkozói bár ez nem feltétlen igaz. Lengyelpiacon pl elég a hely pénz. Ha az a valami élelmiszer vagy romlandó akkor kell rá engedély bevizsgáltatva papír. Jah ha kell vállalkozói akkor számla is kell hozzá. Önkormányzaton megmondják. Viszont ha illegálisan árulsz akkor úgy megbüntetnek hogy nagyon nem éri meg.
2017. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A lényeg az, hogy ilyen Airsoft árusítás szerűség. Viszont nem fegyvereket hanem a hozzá való alkatrészeket, BB, gáz stb... Kimenni játékokra és oda ilyen standot felállítani. Erre az lenne a kérdésem, hogy ide kell vállalkozás vagy elég ha kérek adószámot veszek egy tömböt papírozom minden eladást és majd tudtommal ha nem haladja meg a 600.000Ft ot akkor a 16% leadózom a keresetből. De ha tévedek javítsatok ki.
2017. okt. 9. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Első forinttól adóköteles vagy, vállalkozás kell hozzá.

Bankszámla egyenlőre nem kötelező csak áfakörösöknek, de ezt könyvelő tudja megmondani, hogy mi a megfelelő ehhez Neked.


Önkormányzati bejelentés kell, (lehetőleg teáor 478-al piaci kiskereskedelemre és 4791-el akkor online is árulhatod képesítés nélkül is webáruházban ha nincs rendezvény és akkor nem kell navos pénztárgép 150-170 ezerért ami csak gpses lehet változó telephellyel, elég a kézi vagy gépi számlázás) illeték 3000 Ft , helypénz és lehet külön engedély is, de ebben nem vagyok biztos, attól függ mik a konkrét termékek.


Ja és minden egyes rendezvényre külön külön kell bejelentkezni helyi iparűzési adó fizetés alá, jellemzően napi díj mellett.


+ rendezvényre kézi nyugta, számlatömb.

2017. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha köszönöm a válaszokat. Viszont akkor még 1 kérdésem lenne. Hogy ha weblapon keresztül szóval készítek egy weblapot és azon keresztül árulom azt hallottam hogy oda kevesebb dolog kell. Ez igaz? Ha igen akkor mik?
2017. okt. 11. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell pénztárgép és helyi iparűzési adót csak a székhelyre fizetsz.


A többi ugyanaz, bejelentés köteles a tevékenység 4791-es teáorral.


Viszont kell egy jó e marketing (és a rá vonatkozó jogszabályok ismeret,spam törvénytől az adatvédelmi nyilvántartói azonosítóig) hiszen ma már mindenki tud ebayezni, alibabazni.

2017. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!