Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerzői jogdíj utólag?

Szerzői jogdíj utólag?

Figyelt kérdés
A napokban megjelent egy könyv, melyben több képem is szerepel. Sajnos hülye voltam, és csak utólag kapcsoltam, hogy engem ezután jogdíj illetne. Lehet még utólag tenni valamit? Ahogy olvastam, akkor kellett volna szerződés, amikor engedélyt adtam a felhasználásukra... Háborút nem akarok a szerzővel, de valahogyan jó lenne ezt tisztázni, megoldani.
2017. okt. 12. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem. Szóbeli megegyezés volt? Akkor odaadtad neki a képeidet? Hogy zajlott ez pontosan?
2017. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen mondta, hogy illusztrációnak szeretne bele természetfotókat, hogy küldenék e. Ezt persze valahogy barátságosabban mondta, én meg úgy megörültem neki, hogy küldtem egy csomót emilben.

De más nem volt.


A könyv nem valószínű hogy túl nagy példányszámban fog elkelni, mivel ez egy kicsi kiadó, és a téma is csak viszonylag szűk réteget érint.

2017. okt. 14. 11:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Sőt, ezt talán csak egy helyen lehet kapni, egy iskolában, vagy aki személyesen is ismeri a szerkesztőt az rendelhet tőle...
2017. okt. 14. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha akkor nem kértél értük pénzt, akkor utólag szerintem ge_ciség lenne. Az e-mail tudtommal szóbeli szerződésnek minősül (értendő úgy, hogy nem olyan erős, mint a kézzel aláírt, de azért érvényes).
2017. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!