Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elég megbizható forrásból azt...

Elég megbizható forrásból azt hallottam, h a tőzsdepiac az átlagemberek kirablása. Én azt hittem, h fontos része a kapitalizmusnak?

Figyelt kérdés
2017. okt. 16. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
A megbízható forrásod úgy értette, hogy aki tudatlanul belevág, hogy ő most nyerni fog mer a demó is ment, az valószínűleg pórul jár.
2017. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ismerek olyan átlagembert (nem spekuláns, még csak nem is gazdasági szakember), aki némi rutinnal nyereségesen tőzsdézik.
2017. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván van ilyen, csak ugye a többség.
2017. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

"Ismerek olyan átlagembert (nem spekuláns, még csak nem is gazdasági szakember), aki némi rutinnal nyereségesen tőzsdézik."


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy folyamatosan emelkedő trendben nem nehéz nyereségesen tőzsdézni.

Eme ismerősöd 2008 előtt is tőzsdézett? És a válság alatt sem bukott semmit? Mert ha így van, akkor le a kalappal előtte. Amúgy a Bux pl. a válság után kb 12 ezer környékén járt - meg lehet nézni, most hol áll. Így nem nagy kunszt nyereségesen tőzsdézni.

2017. okt. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

De, biztos, hogy bukott. Amennyire emlékszem, azt mondta, hogy eleinte veszteséges volt, csak az utóbbi években, hogy nagyobb téttel tud kereskedni, vált nyereségessé.


Ez azért cáfolat arra, hogy az átlagember kirablása volna a tőzsde, nyilván egy emelkedő piacon könnyebb pozitív egyenleggel zárni, de ez mindenki másra is igaz.

2017. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

És hol itt az ellentmondás?

Átlagemberek kirablása = kapitalizmus

2017. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tőzsde egy platform, ahol adhatod veheted a cégek részvényeit (mellyel résztulajdonosa leszel az adott cégnek, cserébe részesülhetsz a pl cég nyereségéből évente osztalék formájában). Ez nem az átlagemberek kirablása.


Az aktív kereskedést már lehet annak hívni. A brókerek minden megbízás után kapnak jutalékot, magyarul a kereskedő minden ügyleten veszít. A tőzsdepszichológia is működik, ezért az átlagember többnyire rosszkor vesz és ad el.


A devizatőzsde meg már tényleg az átlagember kirablása kategória.

2017. okt. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kapitalizmus maga a rablógazdaság. Én az anarchizmust szeretem
2017. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!