Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes manapság kisboltot...

Érdemes manapság kisboltot nyitni családi vállalkozásként?

Figyelt kérdés
Mennyi hasznot lehet kivenni belőle?

2017. dec. 6. 16:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem nagyon, az utóbbi években 40.000 kiskereskedelmi egység ment tönkre. Még a hálózatban működő CBA-nal is nagy baj van (alapító Baldauf most akarja eladni a Lidlnek). A berminimum megdrágítja a munkaerőt, az ár- és kínálati versenyt pedig nem tudod felvenni.
2017. dec. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem , a biztos tartalékokat is felemésztheti a kiépítés , saját épület esetén olcsóbb de egy bérlemény csak növeli a kiadást . A haszon csekély. Tróger környéken csak a sok szerencsétlen jönne , puccos helyen keresnék tuti árukat ha nincs ennek a multikhoz meg a trafikba ....
2017. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
nekem régen volt, 10 éve még jó üzlet volt manapság ha csak nincs nagyon jó helyen nem éri meg, max akkor ha te magad csinálsz mindent és nincs alkalmazott
2017. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
nálunk sok kisbolt illetve trafik zárt be. Már csak 1-1 van belőlük.
2017. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Igen, és légy szíves Esztergomban nyisd meg és éjjelnappali legyen, mert az nincs itt és nagyon hiányzik.
2017. dec. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha érdekel egy telephely az egyetem mellett kb 3000 -főre ( 3 kollégium 4 oktatási epulet büfé menza nélkül és kb ugyanannyi helyi lakosra nincs egy sem a környéken és keresnék. Már az utcában csak szinte magam lévő streetfood büfémbe is fel kellett venni a pékárút meg a tejterméket emiatt de nem ez a profilom és helyem sincs hozzá annyi. Kb fél millióból el tudod kezdeni beszállítót is tudnék adni.Korábban akié volt annál én is dolgoztam, napi 100-as körül volt a forgalom , havi 50-60 + rezsi a garázs bérleti díja,

de mivel korábban is kisbolt volt így haccpnek megfelel.csak be kell rendezni. Ahogy tabakot is lehetne, de arra koncessziós jog kellene.


Jövő év végéig viszont a likvid tőkem nekem is le van kötve ingatlanokba, amiatt nem tudom most megcsinálni, de az igeny bejaratott hely és fizetőképes kereslet adott.

2017. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Aha kisboltot elkezdeni félmillióból... álmodj királylány. Írj hozzá még egy nullát, de lehet az is kevés még.
2017. dec. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazad van, úgyis lehet...


Azok, akik utána panaszkodnak hogy mennyi pénz kell egy vállalkozáshoz és mennyire nem megy a bolt mert se forgalom, se megtérülés. 5 milliót nem tudom Te mibe fektetnél egy garázsbolt (10-15 nm )esetében?


Nálam félmillió megoszlása, kb:

HACCP, kémiai kockázatbecslés 38.000 Ft

Munkahelyi kockázatbecslés 15.000 Ft

Érintésvédelem, poroltó, tűzvédelem, elsősegélydoboz 60.000 Ft


Online pénztárgép átszemélyesítéssel 50.000 Ft

[link]


Fizetési pont terminál díjmentes


Szakosított hűtők 40.000 Ft

Polcok 50.000 Ft

Szeletelőgép 20.000 Ft


[link]



Bérleti díj 60.000 Ft


Olyan beszállító árujára még így is marad tőke, amit következő hónap 12-ig, vagy végéig a napi szintű árrés mellett forgatni tudsz( járulék, bérleti díj, rezsi fizetésre ) amelyik nem szállítóleveles és 8 napos átutalásos fizetéssel bír.


Utóbbi : pékáru, tejtermék, felvágottak, töltelékáruk, füstölt húskészítmények, ital és tartós élelmiszerek.


Hogy nyitóra ezen felül mi kellhet még, amibe tőkét kell invesztálni nekem annyira nem tiszta, ismerve a célközönséget és forgalom lehetőségeket.

2017. dec. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Bérleti díj 60.000? Ember, egy szobát nem veszel ki annyiért, a tulaj meg nem hülye hogy egy boltnak 60 ezerért kiadjon bármit is. Szakmunkák? Festés, villanyszerelés, fűtés. Ezekért is egy vagyont elkérnek. (Mert 60 ezerért biztos tiptop kulcsrakész üzlethelyiséget kapsz...) Eleve 10-15 nm mire elég szerinted? Többi árut hol tartod?

Polcot ki csinál neked 40 ezerért? Úgy elküld az asztalos a p.-ba hogy csak lesel.

Navos kilomizott hűtő 40-ért... talán 3 napot kihúz... ha működik egyáltalán. (Otthonra nem vennék ilyet, nem hogy oda, amiből meg akarnék élni.)

2017. dec. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Más az elmélet és más a gyakorlat...


Én egy konkrét üzletről beszélek, aminek ennyi a díja és eddig is kisboltként üzemelt.


Ha önkormányzati lenne, feltehetően még olcsóbb lenne, én speciel egy 22-est bérlek bruttó 44..450-ért.


Évek óta működök, végrhajtásból lefoglalt, vagy bezárt hasonló gondolkodású "szerencsevadászok" üzleteiből, és semmit nem újonnan veszek, vagy csináltatok. Marketingre nem kell költenem, mert csak hiánypótló vállakozásról beszélek ez esetben is, amire az igény alapból adott, tehát nem "szerencsevadász" módon találomra, pénz van tuás nincs alapon benyitott üzletről. Így nem indokolt a csili-vili külsőség, hanem a funkcionalitás az elsődleges, mert a bevételből majd lehet utána ezekre visszaforgatni, ha egyáltalán indokolt.


Ha elhajt az asztalos, akkor meg szétnézek hátha...


[link]


Ebből adódóan egy üzletemre sem költöttem eddig 3-400.000-nél több indulót, ami éven belül megtérült és profitábilissá vált pár hónap alatt. A profitból meg évente nyitok új egységeket.

2017. dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!