Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoin forgalomnak hány...

A bitcoin forgalomnak hány százaléka vásárlás, vannak erre becslések? Merthogy nagyrésze gondolom befektetési adás-vétel.

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 00:13
1 2
 1/14 anonim válasza:

Based on blockchain estimated volume, actual commerce usage would represent 0.5%-0.6% of all bitcoin dollar volume transactions.

Based on exchange estimated volume, which again exceeds blockchain-committed volume because of off-chain transactions, actual commerce usage would represent 0.3%-0.4% of all exchange volume.

2017. dec. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
És ez miért érdekes amúgy? A bitcoin az arany helyettesítője. Az csak plusz hogy emellett még vásárolni is lehet vele meg egy sor másik dolgot.
2017. dec. 10. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mostanában lassan fogynak a Bitcoint elfogadó cégek vagy platformok (a volatilitása miatt). Lehet hogy ez a tendencia ismét megfordul egyszer. De most jelentős mértékben a befektetői őrület rángatja az árfolyamot.

A 2008-as válság után (annak hatására) jött létre azzal a céllal hogy egy bankoktól független decentralizált pénz - fizető eszköz - legyen aminek az értékét nem veszélyezteti egy újabb válság és a tranzakciói is egyszerűek és gyorsak legyenek. Ezek mindegyike egyre kevésbé igaz a Bitcoinra és már tényleg szinte csak a digitális aranyláz eszköze lett ami az eredeti cél szempontjából sajnálatos.

2017. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Mostanában lassan fogynak a Bitcoint elfogadó cégek vagy platformok"


A Steamről beszélsz többesszámban? És milyen platformokról beszélsz? Persze lett ezalatt 10 másik elfogadóhely szóval eleve bukik az egész.

2017. dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A 2008-as válság után (annak hatására) jött létre azzal a céllal hogy egy bankoktól független decentralizált pénz"


Eddig igaz a mondat amit írtál.


"legyen aminek az értékét nem veszélyezteti egy újabb válság és a tranzakciói is egyszerűek és gyorsak legyenek"


Ilyen sehol nincs a Bitcoin whitepaperben. Az van benne, hogy decentralizált rendszer, amiben nincs egy harmadik szereplő akiben meg kéne bízni és a tranzakciók visszafordíthatatlanok. Ezt mind teljesíti. Az amit te szeretnél, hogy a 10 forintos vásárlásodat is bitcoinnal fizesd a bitcoinra épülő layer 2/3 alrendszerek feladata. Ezek most kezdenek lassan használhatóvá válni.


De még ezek nélkül is minden tekintetben jobb mint az arany ami egy 7 billió dolláros piac, de mivel a bitcoin sokkal jobban kezelhető mint az arany, amit pl. nem tudsz a mobilodon tárolni így a 7 billió többszörösére is nőhet.

2017. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

"a bitcoin sokkal jobban kezelhető mint az arany, amit pl. nem tudsz a mobilodon tárolni "

Félrevezető hülyeség. A Bitcoint nem a mobilodon tárolod hanem az effektíve a blokkláncban van.

2017. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elkerülte a figyelememet de erre is válaszolok:

"A Steamről beszélsz többesszámban? És milyen platformokról beszélsz? Persze lett ezalatt 10 másik elfogadóhely szóval eleve bukik az egész."

Nem csak a Steamről de ez a legismertebb és épp elég már ez is. Van több kisebb oldal is ami korábban elfogadta de már visszalépett. Majd akkor készítek egy listát róluk ha te is igazolod az állításaidat - mert számonkérni ugyanolyan jogom van.

Elég masszívan hirdeted az igét a Bitcoin mellett de a veszélyeiről nem nagyon teszel említést. Én se vagyok Bitcoin ellenes de ha már most boldog boldogtalan be akar szállni akkor legalább legyenek azzal tisztában hogy semmi sem biztos a Bitcoin jövőjével kapcsolatban. Csak megjegyezném hogy pár hónapja eléggé lenézted a BCH-t (visszakereshetem) én ezzel ellentétben a BCH-ra írtam hogy van benne potenciál (nem pont ezekkel a szavakkal) és láss csodát lett is belőle valami. Nekem bejött hogy rá fogadtam. Láthatod hogy nem vagyok a kriptopénzek ellen. Hogy a Bitcoinnal kapcsolatban kicsit szkeptikussá lettem az ne zavarjon. Nem kötelező velem szóba állnod.

2017. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

én nem tudtam (ill. nem így emlékeztem), hogy a bitcoin az arany helyettesítője akart lenni, de ok, elfogadom, hogy erre találták ki


de mi az arany, azaz milyen tulajdonsága az, amit a bitcoin utánoznia akar? ha jól gondolom az értékállósága, azaz változhat az értéke a kereslet-kínálat függvényében, de mindig van egy alap értéke az aktuális kereslet-kínálattól függetlenül, ami abból adódik, hogy viszonyalg ritka


mindezt egyetlen dolog fenyegeti, ha egyszercsak a tudósok olcsóbban tudnak szintetikus aranyat csinálni, mint amennyi az ára, vagy olcsón tudnak bányászni a Marson, ahova ugyancsak fillérekért jutunk el (lássuk be az utóbbi tényleg irreális, de az elsőnek van esélye)


ezzel szemben a bitcoint mi fenyegetheti? sokkal több minden, egyrészt a bizalom megrendülése a virtuális semmi iránt, másrészt itt is van fizikai korlát, ha valamiért becsődöl az internet/áram/számítógépek pl. válságok miatt, akkor a bitcoin megszűnik, nem úgy mint az arany, ezen kívül praktikusan nem használható olyan jól mint az arany válság idején, mert ha nagy válság van, akkor az arany tudja fizikailag helyettesíteni a pénzt, és egy arannyaklánc egyik szemével tudsz venni egy kiló húst mondjuk, de ha nagy válság idején ha még működne is a bitcoinhoz szükséges elektronikus rendszer, az több szempontból sem lenne praktikus kenyérvásárláshoz.

2017. dec. 11. 16:19
 9/14 A kérdező kommentje:
és akkor még ott van az, hogy bitcoin lopás problematikája is stb.
2017. dec. 11. 16:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezekbe (az arany téma meg hogy miért annyi amennyi az árfolyama) már szerintem ne menjünk bele mert az eredeti kérdésre már az 1. válaszolótól megjött a válasz (köszönjük hogy volt szíves utánanézni) és ez az utóbbi vitákat is egyértelműen eldönti és részemről itt be is fejeztem a témát. De privátban szívesen megvitatom ezt a kriptopénz témakört.
2017. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!