Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoin forgalomnak hány...

A bitcoin forgalomnak hány százaléka vásárlás, vannak erre becslések? Merthogy nagyrésze gondolom befektetési adás-vétel.

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 00:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
szerintem ide tartozik, mert aki befektetési aranyként tekint rá, az nem vásárol, és ennek a százalékát kérdeztem, márpedig pontosan nem lehet ezt tudni gondolom
2017. dec. 12. 07:31
 12/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszát én úgy értelmeztem hogy a Bitcoinok kb. 0.5%-át használják vásárlásra (ami ha a jelenlegi piaci kapitalizációt nézzük akkor majdnem 1.5 milliárd dollár) és a többit befektetési (vagy megtakarítási vagy vagyonmentési) célra. De bárki utána nézhet.

Gondolom hogy innen vette az adatokat [link]


Most mégis eltérek a témától bár nem teljesen mert ha jól sejtem befektetés miatt is kérdezted. Mutatok egy érdekességet aminek azok a hurráoptimisták fognak örülni akik szerint mindig növekedni fog a BTC árfolyama:

[link]

Ez alapján a BTC árfolyama már januárban 30 000 BTC is lehet és jövő év végére 80k. Valószínűleg az eddigi növekedés alapján jósol egy algoritmussal de más tényezőket nem tud figyelembe venni mint pl valami nagyon rossz hír vagy egy markáns szabályozás életbe lépése. Ezért ezzel az előrejelzéssel persze nem bíztatok senkit sem mert ha mégis bedőlne az árfolyam akár már jövőre akkor nem szeretnék fenyegető üzeneteket kapni hogy: "te bolondítottál bele te mocsok és most fizesd ki a veszteségemet!". Na ezért van mindig szkepticizmus abban amiket írni szoktam a Bitcoinról mert mi van ha mégse olyan szépen fog alakulni mint ahogy a tervek mutatják?

2017. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Félrevezető hülyeség. A Bitcoint nem a mobilodon tárolod hanem az effektíve a blokkláncban van."


A privát kulcs a lényeg, az meg a mobilon tárolódik ebben az esetben, hiába okoskodsz. Főleg hogy a blokklánc sem tárol bitcoint, hanem csak a tranzakciók listáját amiből kiszámolhatod magadnak az egyes egyenlegeket.


"Nem csak a Steamről de ez a legismertebb"


Soroljad.


"Majd akkor készítek egy listát róluk ha te is igazolod az állításaidat"


300%-os növekedés az neked csökkenés?

[link]


Jöhet a listád.


"eléggé lenézted a BCH-t (visszakereshetem) én ezzel ellentétben a BCH-ra írtam hogy van benne potenciál (nem pont ezekkel a szavakkal) és láss csodát lett is belőle valami"


Mi lett belőle? A felére esett? 0,15 bitcoin volt 1 bcash 3 hónapja most meg a fele.

2017. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"de mi az arany, azaz milyen tulajdonsága az, amit a bitcoin utánoznia akar? ha jól gondolom az értékállósága, azaz változhat az értéke a kereslet-kínálat függvényében, de mindig van egy alap értéke az aktuális kereslet-kínálattól függetlenül, ami abból adódik, hogy viszonyalg ritka "


Itt van pár dolog ami fontos egy pénz esetén:

- Átruházható másra? Igen, az aranyat és a bitcoint is oda tudod adni akinek akarod.

- Időtálló? Igen, az arany és a bitcoin se romlik meg vagy porlad el idővel ahogy pl. egy tulipánhagyma igen.

- Hordozható? A bitcoin igen, az arany is valamennyire, de 10 kiló arannyal a hátodon kicsit nehezebb mászkálni mint egy mobillal a zsebedben.

- Oszható? Ha fizetni akarsz akkor elég fontos, a bitcon osztható. Az 1 kilós aranytömödból nehezen faragsz le 10 grammot amikor fizetnél vele valakinek.

- Könnyen átküldhető? Ha fizetni akarsz valakinek akivel nem egy helyen vagy akkor a bitcoinnal könnyen megteheted, az arannyal nem max. postázni tudod.

- Kiszámítható véges mennyiség van belőle? Egy kődarab is majdnem olyan mint az arany de bárki tud belőle találni az utcán. A bitcoinból kiszámítható véges mennyiség áll rendelkezésre. Aranyat is nehéz bányászni, de senki nem tudja pontosan mennyi van még belőle a Földön, a világban meg kvázi végtelen mennyiség van belőle. Jöhet egy aszteroida is amin 10x annyi arany van mint az eddig kibányászott mennyiség.

- Eredetiség? Te egy 1 kilós aranytömbről ránézésre meg tudod mondani hogy eredeti-e vagy tombitaréz? Belül is arany vagy ólóm van? A Bitcoinról könnyen látod.


A listát még lehetne folytatni ennél sokkal több dologban jobb a Bitcoin mint az arany.


"becsődöl az internet/áram"


Ha nincs áram a Bitcoin lesz a legkisebb gondod. De létezik már fizkai Bitcon is amúgy ami úgy működik mint egy pl. egy aranyrúd. Bárkinek odaadhatod fizikailag. A privát kulcsot nem tudod kiszedni az eszközből csak egyszer. Az új blokkokat már sugározzák műholdról, nem szükséges internet hozzá. A tranzakciók terjesztését meg meg lehet oldani mesh hálózaton keresztül, mobileszközről mobileszközre.

2017. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!