Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Biztonságos üzlet külföldi...

Biztonságos üzlet külföldi személlyel is?

Figyelt kérdés
Hallottam egy biztonságos módszerről hogy hogy adjak el valamit külföldre de nem igazán értem meg nem is hallottam még ilyenről. Annyit hallottam róla (nemtudom létezik e ilyen) hogy én nekem nem kell úgy csomagot el küldenem hogy ő nem küldi el a pénzt, viszont én nem kaphatom meg a pénzt amíg nem adom fel a csomagot, és ezt mind ilyen bizonylat vagy számla segítségével. Ha létezik ilyesmi és valaki többet tud erről mint én az el magyarázná hogyan is működik ez?

2017. dec. 11. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

" viszont én nem kaphatom meg a pénzt amíg nem adom fel a csomagot"


Ez a nigériai csalás lényege. Ha valaki ilyen megoldást kínál neked, az át akar verni téged.

2017. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Nem feltétlen csalás. Van rengeteg úgynevezett escrow szoltáltatás például az eBayen keresztül a Paypal is ezt a szerepet tölti be. Ha már pedig említésre került az eBay és a Paypal. Ott az új eladóknak amég nincs elég feedback addig nincs hozzáférésük a pénzhez amég a) letelik a 21 nap hold b) a vevő megerősítette, hogy megérkezett a csomag és minden rendben volt.
2017. dec. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Nigériaiak várják már a mentőcsomagot :D
2017. dec. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben ha ilyen akkor tuti nincs, akkor nem is foglalkozok vele. Az üzenetet be szúrom amit kaptam erről, ha valaki tud angolul és véletlen ilyennen találkozna akkor segítsen neki.

"the payment will be made in advance, My bank will send you the payment receipt from my Bank.


In the payment receipt from Bank of England, You can see that the money has been deducted from my account. But, it is locked for security purpose.( MY SAFETY )


You will ship the item and send the shipment tracking number and receipt to bank of England only. DO NOT SEND TO ME. (YOUR SAFETY)


The bank of England will verify the tracking number and receipt of the EMS. they will unlock the money into your account.


So, you can send me the shipment receipt and tracking number after you received the money to me.


So, the bank stand as the (MIDDLEMAN) between us. Because the transaction is an international transaction.



I hope you understand."

2017. dec. 12. 04:28
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Na, ezt felejtsd el, de gyorsan. Amikor egy konkrét eladó vagy vevő magyaráz a my safety your safety kérdésről, az biztosan csalás. A BoE pedig nem fog csomagok kezelésével foglalkozni, gondolom ezt nem nehéz elhinni. Az előző válaszolók által leírt módszerek a közvetítő oldalakon működnek, az eBay például nem is enged addig külföldre eladni, amíg országon belül nincs elég pozitívan visszajelzett tranzakciód, vagy pl. az Aliexpress csak akkor fizeti ki az eladót, ha a vevő elismerte a kézbesítést, stb.
2017. dec. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Egy szívlapáttal kéne fejbeb*szni aki még egyszer ilyen kérdést ír ki!


Nem lehetne az internethasználatot egy 2 napos tanfolyamhoz kötni, melynek tematikus része lenne a nigériai csalások észrevétele?


A Bank of England különben is jegybank, nem foglalkozik magánszemélyekkel!

2017. dec. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell 2 napos tanfolyam, csupán csak az iskolában és otthon életképes embereket kéne nevelni a sok felesleges versmagolás meg életrajzok helyett, hogy tudjanak is gondolkodni...
2017. dec. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Legalább eljjtottam odáig agyilag hogy meg kérdezzem, ha nem tettem volna jól pórul jártam volna. Minden segítséget köszönök, és képzeljétek még ilyen tök hitelesnek tűnő mailt is kaptam hogy ő elküldte a pénzt nekem mindjárt fel töltöm nektek.
2017. dec. 12. 08:17
 9/14 A kérdező kommentje:
2017. dec. 12. 08:23
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
jaj de amatőr, a Buyer Account Details táblázatban nem igazán sikerült a sorok azonos pozícióját eltalálni... :))
2017. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!