Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék feladni egy...

Hogy tudnék feladni egy levélben valamit úgy, hogy a címzett fizeti a postaköltséget illetve ő nekem fizetne a csomagért?

Figyelt kérdés

Még soha nem adtam fel így levelet így nem tudom , hogy működik ez. Illetve mennyibe kerülne ?


köszönöm előre is a válaszokat


2018. jan. 10. 09:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják utánvétnek, a postán mondják meg, mennyibe kerül, mert attól is függ, mit küldesz.
2018. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2018. jan. 10. 10:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a postaköltséget neked előre ki kell fizetned. Ha a címzett nem veszi át, akkor megy vissza neked, és a postaköltséget bukod.
2018. jan. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
4 gramm az a tárgy amit elakarok küldeni, kiakartam számolni, hogy mennyi a postaköltség, mert a címzett kérdezte mennyi lesz, de a posta oldalán nem igazodok ki a táblázaton. A levél részén nem is látok olyat, hogy utánvéttel fel lehet adni.
2018. jan. 10. 10:48
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1. nem mindegy, hogy levelet adsz fel, vagy csomagot, mert a címben mindkettőt megemlítetted. Levelet nem lehet "utánvéttel" feladni, csak normálisan, kifizetve a postaköltséget. Ilyenkor az eladónak előre utalja a vevő a termék árát plusz a postaköltséget.

2. csomagnál meg lehet azt csinálni, hogy utánvét, ekkor a vevő az átvételkor fizeti ki a termék árát, de a postaköltséget Neked kell fizetni a csomag feladásakor. Ha a vevővel akarod megfizettetni, akkor szintén előre utalással kérd el a postaköltséget (a termék árát meg átvételkor fizeti)

Ha megelőlegezed a bizalmat a vevőnek, akkor csomag feladásakor kifizeted a postaköltséget és az átvételkor a vevőnek kell kifizetni a termék árát és a postát (utánvét). De ilyen esetben, ha a vevő meggondolja magát - márpedig sokszor meg szokta - akkor elbuktad a postaköltséget


Azt pedig, hogy mit lehet levélként és mit csomagként feladni, azt a posta szabályzata határozza meg.

2018. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Levelet nem lehet utánvéttel feladni.


"A kérdező kommentje:

4 gramm az a tárgy amit elakarok küldeni"


Remélem, nem aranyat akarsz egy levélben küldeni? Mert akkor az aligha fog odaérni... Ha mégis úgy küldenéd, akkor csakis és kizárólag ajánlott levélként.

2018. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, 2 pénzérméről van szó, nem nagy érték és gondoltam levél formájában eltudom küldeni. Abban biztos vagyok, hogy átveszi ezen nem aggódom, ismerem az illetőt csak jelenleg az ország 2 végében élünk és személyesen nem tudjuk megoldani.
2018. jan. 10. 10:56
 8/18 anonim ***** válasza:

De jó, miért nem ezzel kezdted? Egy regényt írtam feleslegesen :-( (ne lopd az időmet, dá-dá!! :D ) 5,6-os vagyok.


Szóval: 2 pénzérme feladására tökéletes megoldás az elsőbbségi postakész boríték (postán kapsz ilyent) : a lényeg, hogy a pénzérméket lehetőleg vékonyabb karton vagy vastagabb papír közé tedd be, ragaszd rá, s akkor nem látszik, hogy mi az. Ez jelenleg 175 ft, ennél olcsóbb megoldás nem nagyon van. Persze csak akkor ajánlom ezt, ha nem nagy érték az érme.


Ha nagyobb érték, akkor ajánlottan ugyanez (ajánlott postakész).

2018. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok segítséget és bocsi, hogy kicsit értetlen voltam, de eddig csak csekkeket adtam fel postán, nem olyan nagy érték pár ezer forint.
2018. jan. 10. 12:43
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nagy érték - pár ezer ft???


Akkor azért mégiscsak ajánlottan add fel.

Ugyanis a sima levél bármikor elkeveredhet - az ajánlottnál, ha a posta hibájából keveredik el, van kártérítés.

És jó alaposan ragszd le a borítékot - nehogy "kiessen" útközben az érme. kaptam már üres borítékot, az oldalán a ragasztásnál finoman meglazítva - egy szempillaspirálnak kellett volna érkeznie.

A vevő meg utaljon előre - mert levélnél nincs utánvét. Csomagként meg drága.

2018. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!