Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnék feladni egy...

Hogy tudnék feladni egy levélben valamit úgy, hogy a címzett fizeti a postaköltséget illetve ő nekem fizetne a csomagért?

Figyelt kérdés

Még soha nem adtam fel így levelet így nem tudom , hogy működik ez. Illetve mennyibe kerülne ?


köszönöm előre is a válaszokat


2018. jan. 10. 09:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2018. jan. 10. 12:55
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó utáni kérdés 430 ft az ajánlott postakész boríték, ezen felül van még plusz postaköltség ?
2018. jan. 10. 12:58
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

" mert levélnél nincs utánvét. Csomagként meg drága."


Aztán miért ne lenne???


Utánvéttel is feladhatod ha nem tud utalni. A postakész borítéknak nincs egyéb költsége, persze ha ajánlott borítékot veszel.

2018. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
1100 Ft egy utánvétes levél feladási díja, még ha nem is lehet :)
2018. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tényleg, milyen "jó ötlet" egy 430 ft-os postakész feladás helyett 1.100 ft-ost ajánlani a kérdezőnek.

Arról nem beszélve, hogy akkor a vevőnek be kell mennie a postára, ami, ha pl. egy Isten háta mögötti településről rendelt, ahol esetleg posta sincs, akkor nem egyszerű történet.


Komolyan, az eszem megáll, hogy mindig valakinek bele kell kötni valamibe.

Elég lett volna annyit írnod, hogy postán maradóként van utánvétes.

2018. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
25%

"Tényleg, milyen "jó ötlet" egy 430 ft-os postakész feladás helyett 1.100 ft-ost ajánlani a kérdezőnek."


- Aq kérdés úgy szólt, hogyan jut el a levél és a pénz vissza a feladóhoz. Pl így, persze ha nagy a bizlom akkor utalhat is, ez is fel volt ajánlva és majd a kérdező választ, hogy neki melyik a megfelelő.


"Arról nem beszélve, hogy akkor a vevőnek be kell mennie a postára, ami, ha pl. egy Isten háta mögötti településről rendelt, ahol esetleg posta sincs, akkor nem egyszerű történet."


- Miért, ha utal akkor nem kell bemennie az ajánlottért, okoska??? Akkor tök mindegy hogy átvételkor fizet vagy csak aláír, nem??



"Komolyan, az eszem megáll, hogy mindig valakinek bele kell kötni valamibe."


- Az írtad hogy levélnél nincs utánvét, én csak javítottam hogy van. Persze ha akarod akkor kötözködés, én pontosításnak hívnám.



"Elég lett volna annyit írnod, hogy postán maradóként van utánvétes."


- Már megint nem figyelsz. Nem postán maradó hanem házhoz viszik és utánvétes levél...


A többi oké....

2018. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha lepontozod akkor is így van...
2018. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem én pontoztam le - inkább szó nélkül hagytam, nincs se kedvem, se időm vitatkozni.

Egyedül nem is tudnám lehúzni 25 %-ra.

2018. jan. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!