Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van aki bukott a Bitcoin-nal...

Van aki bukott a Bitcoin-nal és felvállalja?

Figyelt kérdés

Mi a stratégia? Kivárod míg visszamegy az árfolyam, és eladod, vagy benntartod?


Esetleg kiszállsz?


(nincs és nem is volt bitcoinom)



2018. febr. 5. 06:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
0%

"Hát most itt van: megmondtam előre."


Nem mondtál semmit. A lufit, meg tulipánt obégatókkal már 2013-ban is tele volt a padlás. Azt meg nem is értem hogy nem tudod felfogni, hogy 3 hónapja alacsonyabb volt az árfolyam mint most. És 5x volt már ilyen. Az árfolyamot mondd meg mennyi lesz 3 hónap múlva ha azt eltalálod akkor mondtál meg valamit.


"kriptopénzekre azok új és sokkal jobb generációja"


Nem tudom feltűnt-e de a Bitcoin nem egy 2009-ben kiadott szoftver amihez azóta nem nyúltak. Folyamatos fejlesztés alatt van mint pl. a Linux. Nemrég pl. megoldották, hogy milliónyi, instant, szinte ingyenes tranzakciót lehet vele másodpercenként intézni az eddigi 7 tranzakció per másodperc helyett. A főlánc kapacitása is tovább nő hamarossan egy újabb fejlesztéssel. A smart conntractok kezelése is fejlesztés alatt van. Stb.


"A Bitcoin fizetőeszköznek indult nemde?"


Annyira mint az arany is fizetőeszköz, de azért annál már akkor is jobb volt. 7 tranzakció per másodperc kapacitással indult, de akkoriban ennyi is elég volt igazából és működött is fizetőeszköznek ingyen is átmentek a tranzakciók. Aztán nőtt a felhasználók száma és évekig vita volt hogy lehetne ezt bővíteni és a használat gyorsabban nőtt mint a skálázódás megoldása mert nem volt megegyezés melyik megoldás legyen. Mára megszületett egy jó megoldás és további fejlesztések jönnek ahogy fentebb írtam.


"Pedig milyen jól jött volna a visszafordíthatóság amikor Bitcoint loptak nagy mennyiségben. De sajnos nem visszafordítható."


Természetesen előnyként van írva. Ebben is ugyanaz mint az arany. Biztos örülnél ha te mint kereskedő eladsz valamit amit Paypallal vagy bankkkártyával fizetnek neked aztán a rendszeresen visszafordított tranzakciók miatt zárhatod be az üzletet.


A Bitcoin lényege hogy te magad vagy a bank, te tárolod a privát kulcsot és nem kell léteznie köztes szereplőnek ahol nagy mennyiségben van tárolva. Az instant tranzakciókkal mostmár megoldható, hogy a váltónak ne kelljen tárolnia semmit. Beküldöd instant a vevő meg megkapja instant a váltón nem tárolódik semmi csak a dollár mert az nem instant. De vannak decentralizált váltók is.


Ha a banki pénzek nem lennének visszafordíthatók 1 hét alatt szétlopnák mindegyiket, mert elavult, nulla biztonságú rendszerek vannak ma használatban.


"Lehet nézegetni az ellopott BTC-ket csak éppen visszahívni nem."


Az ETH/ETC történetéről se vagy tájékozott úgy látom. Ezt lehet ezt hívják forknak. És konszenzus kell hozzá, nem egy szereplő dönti el hogy mit fordít vissza.


"A bányászok mégis eldöntötték már hogy mire valók ezek a kártyák: a bányászatra és le vannak szarva a gamerek és a játékipar."


Érdekes én 7 év alatt egy ilyen hozzászólást se olvastam. De nem is érdekel ki mit írogat. Aki megveszi a GPU-t arra használja amire akarja. Mellesleg hülyeség is, mert bányászásra AMD-t szokás használni játékra meg NVIDIA-t. Ha éppen hiány van akkor meg a gyártónak kell többet gyártania, ennyi.


"Ami mostanában történik az árfolyamokkal azt már régebben leírtam itt"


Nem írtál le semmit. Ami most történik az már volt 5x előtte. Azt írd le mennyi lesz az árfolyam 3 hónap múlva.


"ha bekopog egy éhező gyerek szvívesen adok neki egy nagy doboz ételt"


Nem egy doboz ételt az összes ételt amit megveszel ezentúl, te meg nem eszel. Ahogy te is nevetségesen el akarod dönteni hogy ki mit csinál a hardverrel amit megvásárolt. Azt meg már nem tudod felfogni, hogy a gyártónak kell többet gyártania ha esetleg hiány van.


"környezeti terhelést is jelentenek"


Ismét hülyeség. Aki kifizeti az áramot az arra használja amire akarja. Erőművet is építenek ha kell. Ezt hívják szabad piacnak. De amúgy nem kell erőmű mert ott van a napenergia.


De úgy látom te a diktatúrát szereted nem a szabad piacot. Te akarod eldönteni ki mire használja a GPU-t amit megvásárolt. Te akarod eldönteni ki mire használja az áramot amit megvásárolt. És annak tapsikolsz, ha a bank dönti el helyetted hogy mire költheted a saját pénzed.

2018. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
83%

Abban igazat adok neki, hogy az energia pazarlás komoly gond ilyen hülyeségre, hisz a következő 2 évtizedben, nem sok új atomerőmű fog épülni, az alternatív energia források pedig képtelenek fedezni ezt az igényt.

Kiszámolták azt, ha passzát szelek 20%-t be tudnánk fogni, szél erőműveknél, akkor komoly pluszba lennénk, viszont ez eltérítené a szelek irányát.


A bitcoint nyáron vízierő mellett bányásszák, télen pedig szénerőművek mellett.

Persze ez Kína. Ez valóban megterhelő környezetileg.

Jelen pillanatban 42 twh használ a Bitcoin, ez 42 000 000 Mwh. A legnagyobb napelem farm 1500-t termel Kínában 1200 km-n.

2018. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
65%

"Nem mondtál semmit. A lufit, meg tulipánt obégatókkal már 2013-ban is tele volt a padlás. Azt meg nem is értem hogy nem tudod felfogni, hogy 3 hónapja alacsonyabb volt az árfolyam mint most. És 5x volt már ilyen. Az árfolyamot mondd meg mennyi lesz 3 hónap múlva ha azt eltalálod akkor mondtál meg valamit."

"Nem írtál le semmit. Ami most történik az már volt 5x előtte. Azt írd le mennyi lesz az árfolyam 3 hónap múlva."


Képzeld nincs baj a felfogásommal. Arroganciával nem mész semmire :)

De igenis megmondtam előre. Azt hogy a buborék mintázatot foga követni és lesz egy bukta. Így lett. Ha pontosan tudnám az értékeket akkor valószínűleg a lottó szmokat is és akkor évente én vinném el a milliárdos nyereményeket (nem mintha annyira érdekelne a pénz). Én a mintát jósoltam meg - amit én csak megosztottam mivel nálunk a témában ezerszer tapasztaltabb és többet tanult szakemberek készítették.

De be lehet fogni a fület és eltakarni a szemet (mint a 3 majmos képen) és mindenkit továbbra hülyének nézni és mantrázni hogy 100k lesz a BTC... 100k lesz a BTC...

...és mondom... nem csak egy paraméterét kellene kiragadni vagyis azt hogy hányszoros esés vagy fellendülés volt hanem:

1. az értékeket is. Amikor már több ezer dollárt liftezik az árfolyam (és mostanában lefelé) akkor az az embereket megijeszti és nem csak őket hanem a keménykötésű hedge fundokat is.

2. a korábbi hullámvasúton még főleg geekek ültek de most már túlnyomórészt laikusok és intézményi befektetők - nekik volt köszönhető a brutális árfolyam növekedés - akik egészen másképpen tekintenek a Geek Gollamok drágaszágára és esélyes hogy inkább kevésbé kockázatos befektetések után néznek a jövőben (de még a tájékozottabb belépni szándékozók is kétszer meggondolják)


"Nem tudom feltűnt-e de a Bitcoin nem egy 2009-ben kiadott szoftver amihez azóta nem nyúltak. Folyamatos fejlesztés alatt van mint pl. a Linux. Nemrég pl. megoldották, hogy milliónyi, instant, szinte ingyenes tranzakciót lehet vele ... stb stb"


Húúú tényleg? :) Én is informatikus vagyok képzeld és amiket leírtál már az alapműveltség részei a szakmában még ha más területeken is dolgozik az ember főleg. Ennek ellenére is fenntartom az állításaimat.


"Annyira mint az arany is fizetőeszköz, de azért annál már akkor is jobb volt. 7 tranzakció per másodperc kapacitással indult, de akkoriban ennyi is elég volt igazából és működött is fizetőeszközn... stb stb"


Csak kimagyarázást látok. De egy pénzről alkotott elképzelésed neked is más és nekem is más és még a szakembereknek is más.


"Természetesen előnyként van írva. Ebben is ugyanaz mint az arany. Biztos örülnél ha te mint kereskedő eladsz valamit amit Paypallal vagy bankkkártyával fizetnek neked aztán a rendszeresen visszafordított tranzakciók miatt zárhatod be az üzletet."


Mert az csak úgy megy hogy boldog boldogtalan akármikor visszafordítja a tranzakciókat... Túlzó csúsztatás az állításod igazolása érdekében.


"Ha a banki pénzek nem lennének visszafordíthatók 1 hét alatt szétlopnák mindegyiket, mert elavult, nulla biztonságú rendszerek vannak ma használatban. "


Nem a bankrendszert védem (én sem szeretem őket de sok szempontból megkerülhetetlenek) de ez az érv csak facebookos népi folklór. Azért arra nem fogadnék hogy nulla biztonságú rendszerek lennének. Mielőtt belinkelnéd az automatás lopást hát van ilyen. Amit emberek csinálnak abban mindig is lesz hiba. De túlzás pár kiragadott példa (hiba) miatt egy egész rendszert rossznak megítélni (ezt fejlesztőként is írom).


"Érdekes én 7 év alatt egy ilyen hozzászólást se olvastam."


Akkor nézz be például a PH-ra a kriptopénzeket érintő cikkekkel kapcsolatos fórumhozzászólásokra. Ott megy ám rendesen és rendszeresen a gamer vs kriptobányász vihar.


"Nem egy doboz ételt az összes ételt amit megveszel ezentúl, te meg nem eszel."


Na a bányászok most azt csinálják hogy az összes ételt maguknak akarják és a többi ember - hiába nem afrikai éhező - vagy nem jut ételhez vagy csak aranyáron amit egyszerűen nem akar megadni érte (sokaknak egyáltalán nincs már az alsó kategóriás drága kártyákra sem pénzük).


"Ahogy te is nevetségesen el akarod dönteni hogy ki mit csinál a hardverrel amit megvásárolt. Azt meg már nem tudod felfogni, hogy a gyártónak kell többet gyártania ha esetleg hiány van. "


Istenkém... állítólag megint a felfogásommal van a baj... Hmmm... Hmmm... :) Szerintem gondold át ezt újra mert nem biztos hogy az én készülékemben van a hiba:

A gyártók nem akarnak csak a bányászok miatt jelentősen gyártókapacitást bővíteni. Ezt nyilatkozták. Ez van. Korábban még voltak hírek hogy direkt bányász kártyákat fognak készíteni de ez a dolog is elhalt.

Érdekességképpen a Samsungtól lehetett olyat olvasni hogy bérgyárt majd valami keleti kriptobányász cégnek de hogy ennek lesz valami hatása vagy nem azt nem tudni (szerintem ha lesz akkor se sok).


"Aki kifizeti az áramot az arra használja amire akarja. Erőművet is építenek ha kell. Ezt hívják szabad piacnak. De amúgy nem kell erőmű mert ott van a napenergia. "


Szerinted hülyeség. Valós tény amire már sokan felfigyeltek. Attól hogy te mint X.Y. hülyeségnek tartod sok millió másik ember akikhez az ilyen hírek eljutnak nem.

Nem fognak erőműveket építeni a kriptopénz bányászat miatt. Ha meg már gondot jelent majd a bányászat energiaigénye akkor még inkább szabályozni fogják a kriptopénzek piacát. De jöhet egy szép csúsztatás hogy paks2 is a kriptobányászat miatt lesz :)

A napenergia szép dolog lenne és én is tennék a háztetőre napelemeket (nyilván nem bányászathoz). De az unijó ezt is korlátozni akarja (heti hír).


"De úgy látom te a diktatúrát szereted nem a szabad piacot."


Nem nevezném diktatúrának azt ha vannak törvények amik megpróbálják a többség érdekeit védeni: ez demokrácia és nem diktatúra. A törvények majd szabályozni fogják a kriptopénz piacot. Olvastam hogy egyes keleti országok szabályozzák és már nyugati bankok nem engednek kriptotőzsdékre pénzt utalni.

Ja hogy a törvények = diktatúra? Nem lehet hogy nem én vagyok diktatúra párti - hanem inkább te vagy anarchista?


"Te akarod eldönteni ki mire használja a GPU-t amit megvásárolt. Te akarod eldönteni ki mire használja az áramot amit megvásárolt. És annak tapsikolsz, ha a bank dönti el helyetted hogy mire költheted a saját pénzed."


Nem én. Ellenkezőleg. Én azt mondtam hogy a bányászok jól meg szokták modnani hogy márpedig a VGA kártyák most már erre valók és a gamereknek kuss legyen már.

Én a következőket mondom:

Továbbra is csak azt tudom mondani hogy a VGA kártya az videokártya és elsősorban a gaming szektorba való. EZT NEM ÉN AKAROM MEGMONDANI HANEM ÍGY VAN. Pont. (#bocsberagadtacapslock)

Semmi baj nem lett volna ha nem kerekedik a kriptopénzből egy őrült mánia. Azzal sincs semmi baj hogy valaki megvesz valamit és arra használja amire akarja. Lehet használni söralátétnek is. Azzal van a baj hogy a bányászok először is letarolták (kisajátították) a VGA piacot. Utána jelentősen megdrágultak a VGA kártyák. Hosszú távon a játékipart is vissza fogja vetni (A csökkenő játékeladások miatt - jah tanuljanak meg a progamozók optimalizálni a régi hardverekre mi? Mert az újakat a bányászok használják).


Csak megjegyzem (megkockáztatom) hogy a most aktív bányászok többsége eredetileg leszarta mik azok a kriptopénzek és csak azóta foglalkozik a témával mióta pénz van benne és amint nem lesz ez üzlet kiszáll belőle és másba fekteti majd a pénzét. Akkor meg az lesz a baj hogy "a sok hülye gamer nem akarja megvenni a kártyákat mert azt hiszi hogy szét van hajtva". Ja ez nem is a jövő zenéje. Ez már most is aktuális mert olvastam bányásztól ilyet is.


+1 vicces felvetésedre: Nem volt még olyan hogy a bank megmondta volna hogy mire költhetem a pénzemet. Eddig mindig arra költöttem amire akartam (sokszor hülyeségekre is herdáltam de ez van).

2018. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:
65%

#36: "De jó olvasni. Jaj, olyan jó. 10 millió kriptopénz és tőzsdei szakértő országa, akik még éjjel kettőkor is vitáznak a gyakorikerdesek.hu-n. Olyan jó, hogy vagytok <3"


Sry hogy hozzád szólok de nem tartom magamat szakértőnek (de szívesen hivatkozok igazi szakértőkre - akikből itt egy sincs és nem is hiszem hogy lesz).

Csak szeretem húzni az idézgetős-pingpong-válaszolgatós trollokat a saját módszereikkel :)

Nekem már csak annyi számít ebből az egész kriptoshitből hogy a hardver árak ismét a régiek legyenek. A többi nem érdekel.

2018. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:
65%
#36 helyett #30-nak szántam (36-nál még nem tartunk de hamarosan fogunk ahogy elnézem :)
2018. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
42%

"Nekem már csak annyi számít ebből az egész kriptoshitből hogy a hardver árak ismét a régiek legyenek. A többi nem érdekel."


Ámen :D

2018. febr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:
0%

"napelem farm"


Nem napelem farm kell, az központosított, hanem házakra telepített napelem. Napelem és Bitcoin miner alap kell legyen minden háztartásban. A Bitcoin miner helyettesíti az akkumulátort, így védi a környezetet.

2018. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
0%

"Ha pontosan tudnám az értékeket akkor valószínűleg a lottó szmokat is és akkor évente én vinném"


Korrekció már 5x volt korábban is, ezzel nagyot mondtál! Tehát fogalmad sincs mi lesz 3 hónap múlva csak okoskodsz.


"100k lesz a BTC"


Te vagy az egyetlen aki ezt hajtogatja. Ha 10K lesz 3 év múlva akkor is siker. Az a lényeg, hogy van egy korszerű aranyunk, nem az árfolyam, arany 2.0.


"több ezer dollárt liftezik az árfolyam"


Teljesen mindegy az egység értéke, csak a százalék számít. 10K befektetésnek az 50% 5K akkor is ha 1 bitcoin 1 USD és akkor is ha 1 bitcoin 10K USD.


"és esélyes hogy inkább kevésbé kockázatos befektetések után néznek a jövőben"


Ezt is jósgömbödből olvastad? Nulla valóságalap. Amúgy a lassú növekedés csak jót tenne.


"fenntartom az állításaimat"


Csak a két állítás üti egymást, fuck logic.


"boldog boldogtalan akármikor visszafordítja a tranzakciókat"


Olvasgass a Paypalról az interneten kicsit.


"nem fogadnék hogy nulla biztonságú rendszerek lennének"


Egy jelszavad (bankkártyaszám) van minden oldalon, az szuper ugye? Bárki a közeledben leveszi a pénzed érintés nélkül. A nemzetközi átutalási rendszer 30 éves technológia tele lyukakkal, folyamatosan lopnak ezen keresztül. Az ATM-eken Windows XP van vagy régebbi. Stb.


"nézz be például a PH-ra a kriptopénzeket"


Ott sincs, linkelj.


"az összes ételt maguknak akarják"


Megint vak vagy és hazudsz is. Az összes ember azt akarja hogy neki jó legyen. Erre jössz te és osztod az észt ki mit vehet a saját pénzén és mire használhatja az áramot amit kifizet. A Bitcoin bányászok nem is használnak VGA-t mellesleg úgyhogy felesleges ezen a témán pörögnöd, engem meg nem érdekel. Érdekes én tudtam venni VGA-t mostanában is, semmit gond nem volt vele.


"Nem nevezném diktatúrának azt ha vannak törvények amik megpróbálják a többség érdekeit védeni"


Te vagy a törvény? Te akarod megmondani, hogy ki mit vehet, és mire használja az áramot amit kifizet. Érdekes.


"Én azt mondtam hogy a bányászok jól meg szokták modnani hogy márpedig a VGA kártyák most már erre valók és a gamereknek kuss legyen már."


Te vagy az egyetlen aki ezt hajtogatja. Mindenki arra használja amire akarja.


"Továbbra is csak azt tudom mondani hogy a VGA kártya az videokártya és elsősorban a gaming szektorba való. EZT NEM ÉN AKAROM MEGMONDANI HANEM ÍGY VAN. Pont."


Azt majd eldönti aki kifizeti hogy mire használja. A szuperszámítógépekben is használják évtizedek óta. Hiába okoskodsz.


És mint mondtam a Bitcoin minerek nem is használnak VGA-t, így nem mozgat ez a téma és te is örülhetsz a Bitcoinnak.


"Nem volt még olyan hogy a bank megmondta volna hogy mire költhetem a pénzemet."


3 sorral előbb írtad:

"nyugati bankok nem engednek kriptotőzsdékre pénzt utalni"


Megint belegabalyodtál a sok csúsztatásba.


Persze az se igaz amit írtál mert engednek utalást. Bankkártyás vásárlást nem engedett pár bank. De te ennek örülsz, hogy a bank mondja meg mit csinálhasz.


A 4 legnagyobb Ausztrál bank rögtön bejelentette, hogy náluk nem lesz ilyen.

2018. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:
78%

Már vártam a következő idézgetős pingpongot.


"Korrekció már 5x volt korábban is, ezzel nagyot mondtál! Tehát fogalmad sincs mi lesz 3 hónap múlva csak okoskodsz."


Én nem okoskodok hanem a szakemberekre hivatkozok mindig - akik itt mindenkinél magasan okosabbak.

Aki itt okoskodik az te vagy de még ráadásul elég lekezelően.

A buborék minta bejött (mert buborék bújódott és ez okozza az ilyen mintázatokat) és ennyi. Pont. Utólag ti bitcoin fanok megmagyarázzátok hogy hááááát ez természetes és a folyamat része volt. De annak idején ugyanígy okoskodtatok (köztük te is mert ez már nem az első válaszolgatós ping-pong közöttünk) a magatok lekezelő stílusában hogy nincs buborék és soha nem lesz buborék leeresztés stb.

Ha meg csak okoskodok és te valóban annyira okos vagy akkor miért foglalkozol velem és egyáltalán miért kezdted a vitát? Ha fejre állsz, akkor se tudsz meggyőzni semmiről. Akkor minek erőlködsz? Kb. már senki nem olvassa ezt a választ ezért még Kallos féle oktatásra sem jó.


"Te vagy az egyetlen aki ezt hajtogatja."


Ekkora orbitális hazugságot... Minden BTC fan ilyen nagy összegekről álmodozik (már hogy ennyi lesz évek múlva) ha nem is pont 100k de ti BTC fanok dobálóztatok már 50k-val és 100k-val 700k-val (talán McAfee volt az aki nyilatkozta megszi valamijét ha egyszer nem lesz enni?).

Hazudsz.


"Teljesen mindegy az egység értéke, csak a százalék számít. "


Szerinted. Ezt csak nem a Kallos videóiból szedted (aki nagyon elvakult és alfogult elvakult)? Az emberek többségének a kokrét értékek is számítanak. Más dimenzió ugyanaz az ingadozás pár dollár és több ezer dollár esetén.

Ugyanis annak idején csak a maihoz képest pár dollárokkal szórakáztak leginkább a geekek. Detavaly már rengetegen tízezres dollár nagyságrenddel szálltak be. Ha jól emlékszek rá akkor még te picsogtál itt tavaly hogy volt aki házát mindenét eladta - erre válaszoltam hogy nem hinném hogy vann olyan bolond. Tényleg volt (ebben az egyben nem hazudtál életedben) és . Ok volt olyann bolond.


"Ezt is jósgömbödből olvastad? Nulla valóságalap. Amúgy a lassú növekedés csak jót tenne."


Naggyon vicces. Ahogy eddig is és ezután is én a nálam (és természetesen nálad) is okosabb emberek véleményeire hagyatkozok. De te úg ylátszik saját kútfőből nyomod az okosságokat. Na és te mire alapozod abbéli jóslatodat (mert erre utal a nagy BTC védésed) hogy a BTC mindig is jó üzlet lesz és soha nem fog bedőlni? Mert hogy olyan mint az arany és a többi bla bla bla? Szerintem inkább te képzeled azt hogy van egy jósgömböd.

...és persze hazudsz.


"Csak a két állítás üti egymást, fuck logic."


Igen. Mármint a te állításaid és az enyémek ütik egymást. A logikámmal semmi baj nincs mert abból élek és elég jól keresek vele (ha rossz lenne akkor nem így volna). Nem mintha számítana mert elsősorban ahogy már említettem a nálam okosabb szakemberek véleményére és jóslataira alapozok (amik be szoktak jönni és be is jöttek eddig) és a logikámat csak arra használom hogy végiggondoljam hogy mennire van szerintem igazuk.

Szóval hazudsz.


"Egy jelszavad (bankkártyaszám) van minden oldalon, az szuper ugye? Bárki a közeledben leveszi a pénzed érintés nélkül. A nemzetközi átutalási rendszer 30 éves technológia tele lyukakkal, folyamatosan lopnak ezen keresztül. Az ATM-eken Windows XP van vagy régebbi. Stb."


Mondom. Jól nyomod a Facebook folklórt. Pontosan ezek keringenek a sajtóban és a facebookon. A bankszektorban se hülye informatikusok dolgoznak. Érdekes hogy ezek ellenére nincsenek sorozatos tömeges bankszámla fosztogatások (de majd úgyis azt hazudod hogy vannak). Léteznek problémák. De majd megoldják a hiányosságokat.

Szóval hazudsz.


""nézz be például a PH-ra a kriptopénzeket" Ott sincs, linkelj."


Mert valószínűleg végigolvastad mindet.(biztos hogy nem) Vagy csak direkt hazudod hogy nincs ilyen mert úgyis vélelmezed hogy egy ilyen vihar a biliben szintű "vita" kedvéért nem kezdek el keresgélni és kigyűjteni. Pár percnél többet tényleg nem szánok ilyen virtuális pofozkodásokra és a gyűjtőmunka miatt kilépnék az időkeretemből. (inkább ez az igazság - de nyugodtan benyögöd majd hogy mert nincs is hát lelked rajta mit hazudsz)

Vannak ilyen bányász megnyilvánulások mert különben nem írtam volna (sokszor idegesítettek már azaz csak próbáltak mert ahhoz nálam több kell). Ott is pökhendiek a bányászok és védik a mundért. Majd tapsolni fogok ha vége lesz a dalnak. Itt fogom az orrod alá dörgölni!

Addig is hazudj nyugodtan és ránts be még több embert a kriptobizniszbe (mert az neked és a többi kriptofannak gondolom jó minél több ember van belehülyítve).


""az összes ételt maguknak akarják"

Megint vak vagy és hazudsz is. Az összes ember azt akarja hogy neki jó legyen. Erre jössz te és osztod az észt ki mit vehet a saját pénzén és mire használhatja az áramot amit kifizet. A Bitcoin bányászok nem is használnak VGA-t mellesleg úgyhogy felesleges ezen a témán pörögnöd, engem meg nem érdekel. Érdekes én tudtam venni VGA-t mostanában is, semmit gond nem volt vele."


Aki itt orrba szájba hazudik és osztja az észt okoskodóan az egyértelműen te vagy. Nem ismétlem el újra amiket már egyszer leírtam és amiket nem akarsz figyelembe venni.

Pontosan hol írtam azt hogy az áramot csak ez vagy csak az használhatja? Vagy a VGA kártyákat csak ez vagy az használhatja? Idézz már! (nem tudsz mert nincs ilyen)

Amiket írtam (összefoglalva a lényeget mert direkt mást magyarázol bele - azaz hazudsz):

1.: A bányászok kisajátították a VGA piacot és amikor a gamerek panaszkodnak akkor a bányászok a tiédhez hasonló okoskodó-lekezelő stílusban mindenkit leoltanak.

2.: Azt is írtam hogy nem zavarnának senkit sem a bányászok ha nem sajátították volna ki enyire a VGA piacot.

3.: Emellett megjegyeztem hogy a VGA kártya eredetileg mire való. Vagy hazudok talán vagy önkényesen én határoztam meg hogy ezek videokártyák? :)) Baxod ott van a nevükben is :) Komolyan ez már röhej amit művelsz (hazudsz).

4.:A bányászatnak egyes jóslatok szerint - ha e így megy tovább - akkora áramigénye lesz hogy probémákat fog okozni. DE csak a bányászok kedvéért senki nem fog új erőműveket építeni hanem helyette majd még jobban megszorongatják az egyes államok a kriptopiacot. Másik ami eléggé korlátozni fogja a bányászokat az az hogy a VGA gyártók nem akarják egyelőre követni a megnövekedett igényeket. Még egy korlátozó tényező a VGA árak mert már sok bányásznak is drágák a kártyák.

5.: Igen bányász ellenes vagyok az elszabadult árak miatt.

Te úgy akarsz beállítani mintha nagyjából ezek ellenkezőjét írtam volna. Tehát hazudsz.


""Nem volt még olyan hogy a bank megmondta volna hogy mire költhetem a pénzemet."

3 sorral előbb írtad:

"nyugati bankok nem engednek kriptotőzsdékre pénzt utalni"

Megint belegabalyodtál a sok csúsztatásba."


Te hazudsz. De elég bénán.

1.: Még nem korlátoztak semmiben és azt csináltam a pénzemmel amit akartam. Nálunk még mindig nincs olyen korlátozás sem hogy kriptotőzsdére nem küldhetsz pénzt. Itt mi a hazugság? Mit nem lehet ezen érteni? Talán inkább a tieid hazugságok.

2.: Ezt a korlátozós dolgot hírekben olvastam (ami szerintem jó döntés volt a gonosz bankok részéről). De engem nem érint és nem korlátoz tehát tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.

A két dolgot te csak azért egymással szembe állítottad (elég sántítóan) csak hogy odaírhasd: fuck logic

Tanítok neked egy újabb kifejezést: inkorrekt vagy

...és persze hazug.


Komolyan már szánalmas amit művelsz. Végigvizslatod amiket válaszolok és keresed rajtuk a fogást. Közben engem vádolsz okoskodással és hazugsággal. Miközben te hiszed magad nagyon okosnak és hazudsz. Egyáltalán ki kérdezett téged? Mert hogy már az elején is te kezdted és azóta kötekedsz és az érdekeid szerint hazudsz az biztos (érdekes amibe már nem tudsz belekötni mert annnyira egyértelműek lettek a hazugságaid azokra már valahogy nem is válaszolsz). Meglátjuk hogy ki húzza több ideig. Direkt szétszeded a válaszaimat és egyenként külön értelmezve válaszolsz rájuk. Egyáltalán megy neked az hogy az egész képet lásd? Nem ugye? Hazudni ugyebár könnyebb.

Még egyszer megkérdezem: minek vitázol velem?

Mert én csak azért mert szeretem a trollokat a saját eszközükkel visszapiszkálni ha már voltak olyan kedvesek és kéretlenül beszóltak (sejtem hogy ugyanezzel a válasszal próbálkozol majd de az már elég hiteltelen lesz).

2018. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:
0%
Két elmebeteg.
2018. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!