Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek aljas dolog lenne...

Szerintetek aljas dolog lenne tőlem?

Figyelt kérdés

A szituáció az, hogy elvált szülők gyereke vagyok és édesapámmal, valamint az új családjával élek. A nevelőanyámmal kezdettől fogva nagyon rossz a kapcsolatom, többek között az családi anyagi javaiból nem részesít (miközben ő nem dolgozik, csak apu). 12.-es gimis vagyok, koliban lakom és számtalanszor előfordul, hogy nem kapok elég pénzt a hétre, és nem arra gondolok, hogy nem tudok Mekibe menni, hanem arra, hogy saját félretett pénzből fizetem ki a menzát. Hozzáteszem, apukám kb 600 ezres fizetést hoz haza minden hónapban.

A másik két testvéremnek mindene megvan, meg a nevelőanyámnak is, nekem meg idén még a tankönyveimet is magamnak kellett fizetnem. Három éve eljárok dolgozni, a saját keresetemből megyek nyaralni a barátaimmal, fizetem az iskolai kiadásaim.

Végzős vagyok, mint írtam, és mióta az eszemet tudom, orvosi egyetemre szeretnék menni és gőzerővel készülök rá, meg az egyéb versenyeimre.

Nevelőanyám viszont megpróbálta ezt szabotálni, mert "mit gondolok én, ha nekem szabad egy drága orvosi egyetemre menni, akkor a másik két gyereknek mi jut?" Szerencsémre a nagyszüleim mellettem állnak teljes mértékben, és emiatt volt egy családi perpatvar, lényeg a lényeg, mehetek orvosira, viszont félek, hogy nem fog rá pénzt adni. (Apu egy papucs, 2 éve külön alszanak, a gyerekek miatt nem válik el, mert azért mert nem normális...)

Budapesten (azon kívül, hogy nem szeretem az ennyire nagy városokat) nem is gondolkozom az árak miatt, Szegedre vagy Pécsre szeretnék menni. Kikalkuláltam egy árat, amiből nagyjából ki tudok jönni, ez olyan 65 ezer forint/hónap.

A nagyszüleim támogatnak havi 10 ezer forinttal, sajnos ők eléggé szegények.

De félek, hogy a maradék részét nevelőanyám nem fogja odaadni. Dolgozni meg orvosi mellett meg sem próbálok...

Viszont tudomásomra jutott, hogy mivel apu Ausztriában dolgozik, onnan kap családi pótlékot, utánanéztem, és csak utánam több, mint 50 ezer forintot kap. Elméletileg 18 éves korom után igényelhetem a saját számlámra. Gonosz dolog lenne ez tőlem? Nem apuval akarok kibabrálni, de tényleg kétségbe vagyok esve...Tavalyi éven is 35 ezer forint fogyott a nyáron keresett pénzemből, mert nem kaptam pénzt hazafelé a koliból...

Ti mit csinálnátok? :(

19/L



2018. febr. 8. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én a helyedben leülnék apáddal beszélgetni. Mond el neki amit ide leírtál, hogy az orvosi egyetem mellett havi 65 ezer forintra lesz szükséged. Ezért apud belegyezésével a rád eső családi pótlékot külön a te számládra kéred. Ha apád rendes akkor támogatni fog.
2018. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Anyukád? Diákhitel I+II felvételét ajánlom, orvosi diplomával vissza fogod tudni fizetni. Nevelőanyádról nincs véleményem, ez igy egy megélhetési prosti.
2018. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyukám "lemondott rólam", ha nagyon jó passzban van, akkor támogat kisebb összeggel, de rá nem számíthatok semmilyen téren.

A diákhitel nem rossz ötlet, köszönöm. Bár félek az eladósodástól..

2018. febr. 8. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a zsebükből is kilopnám a pénzt, ha ilyen genyók velem és ezen múlna a jövőm. Ne hagyd magad.
2018. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukádnak együttesen a nevelő anyukáddal, milyen a kapcsolata hozzád képest a testvéreiddel? Ők miért kapnak mindent, ahogy mondtad? Attól függ, hogy édes testvéreid vagy sem, mert ha igen, akkor belátnák, hogy a harmadik testvérük kevesebbet kap, és most egyetemkor szüksége lenne rá, ezért apukáddal beszélnétek, hogy nem világos.


Ha nem édes testvéreid, hanem nevelő anyukáddal és apukáddal közös gyermekeik, akkor apukáddal kell leülni beszélni, és kicsit vedd komolyra a figurát, hogy az életednek fontos szakaszában vagy, ami a jövőre nézve az egész életedet meghatározhatja. Ha van szíve és a gyerekének vall, és a támogatást megteheti, akkor támogatni fog. Ha viszont nem, akkor hozd fel, hogy tudod mennyit kap utánad, amit ha logikusan fogunk fel, azért kap, hogy rád költse.

2018. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont tudomásomra jutott, hogy mivel apu Ausztriában dolgozik, onnan kap családi pótlékot, utánanéztem, és csak utánam több, mint 50 ezer forintot kap. Elméletileg 18 éves korom után igényelhetem a saját számlámra"


Hát, épp most akarnak ezen szigorítani az osztrákok és ha most emiatt lehúztok, akkor is azt mondom, hogy jogosan, hiszen ha valaki nem él az adott országban, akkor mire fel kapnak utána pénzt? Szóval, hogy értsétek: ha valaki az egész családjával kint él, akkor teljesen jogos, hogy az ostrák családi pótlékot kapja, de az, hogy a család 1 tagja kint dolgozik, DE A CSALÁD MAGYARORSZÁGON ÉL és mégis osztrák családit kap - ez nonszensz, szerintem.

Szóval ez nem nagyon fog menni, kérdező.


Ne értsd félre, nem ellened vagyok: én is azt tartanám normálisnak, ha apukáddal leülnél megbeszélni és gondolom a fizetést apukád kapja, így egyszerűen kérd meg, hogy havonta utaljon át a számládra x összeget a tanulás biztosítására. Ha még nincs bankszámlád, akkor nyiss egyet - a NEPTUN miatt úgyis szükséged lesz rá.

Így akár a családi vita is elkerülhető.

2018. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
53%
Beszelj apukaddal, biztos fontosabb vagy neki, meg a jovod, minthogy megkimelje magat a veszekedestol neveloanyaddal. Miert elnek ilyen undorito emberek, mint a neveloanyad????? Annyira fel tud bosszantani.
2018. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor áldozatokat kell hozni hogy előbbre lehessünk


"A diákhitel nem rossz ötlet, köszönöm. Bár félek az eladósodástól.."


Orvosi diplomával vissza tudod fizetni gyorsan nehézségek nélkül, ez az a szak amire megéri felvenni. Sokkal jobb hitellel orvosként kezdeni, mint hitel nélkül eretsegivel minimálbéren lenni. Még gyógyszergyári orvoslátogatóként is kényelmesen vissza tudod fizetni a felvett hitelt. Ne habozz lépj és a mostohád szard le magasról

2018. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, az egy dolog, hogy jogos-e az osztrák csp, de aki ott dolgozik, és a családja nem él ott, kevesebb adót kell fizetnie? Mert ha nem, ha meg kell tennie ugyanazokat a befizetéseket, akkor jár neki az eltartottjai után a csp, hiszen az a befizetett adókból megy, amit ő is fizet...tehát vagy kapja ugyanazért a munkáért ugyanazt a fizetést, ugyanazokat a juttatásokat és fizeti ugyanazokat a közterheket, vagy nem kapja a juttatásokat, de kevesebb a közteher is...hidd el, a bevándorló munkásokat nem jószívből foglalkoztatják, hanem mert gazdasági haszon.

Kérdező, te meg ha teheted, meglépheted ezt is, de beszéld meg apáddal. Végül a diákhitelt nyugodtan felveheted, kedvezményes visszafizetési lehetőség van, és orvosként nem fog gondot jelenteni. Ne hagyd az álmaidat veszni egy kitartott miatt, aki nem csak eltartatja magát meg a két gyerekét, de még ahhoz is van képe, hogy mást kitúrjon a jussából.

2018. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!