Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék véleményeket? (...

Szeretnék véleményeket? ( munkahely otthagyás )

Figyelt kérdés

Májustól megszűnik az a munkakör amiben dolgozok, de felajánlanak majd egy másikat.

Ha nem fogadom el, akkor 7 év munkaviszony után 2 hónap végkielégítést kapok.


Augusztus elején költözni szeretnénk a párommal Németországba, mert a család jelentős része már kint él.


Szóval ha Májusban otthagyom a munkahelyemet akkor a végkielégítés mellé még kapom 3 hónapon keresztül a munkanélkülit.

A kettő együtt olyan 80EFt-tal több lenne mintha bejárnék a maradék időben dolgozni.

Ez alatt az idő alatt pedig tudnék nyelviskolába járni, 2 intenzív tanfolyam belefér az időbe.


A kérdésem az lenne igazából, hogy hiba lenne-e otthagyni a munkahelyet így ?


Azért írtam ki, mert szeretnék véleményeket külső szemszögből is.


Köszönöm.


2018. febr. 18. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne hiba otthagyni? Nyugodtan, ha még jól is jársz anyagilag.

Ha mindenképpen költöztök, akkor nem gondolkodnék rajta.

2018. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
felmondási idő is van, bár ilyen esetben jó eséllyel nem kell ledolgozni a felét sem. Úgyhogy még jobban is járhatsz, mint írod.
2018. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Felmondási idő ebben az esetben nincs.

Az a munkakör amiben vagyok konkrét dátummal megszűnik, ha nem írom alá az új szerződést akkor a vállalat megszünteti a munkaviszonyomat megszűnt munkakörrel és végkielégítést fizet.


A válaszokat köszönöm.

2018. febr. 18. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te ott akarod hagyni, csak a megerősítésre vársz. ha amúgy is külföldre mentek, többet érsz egy alapos nyelvtanfolyammal, mintha dolgoznál, legalább pihensz is.
2018. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ott akarom hagyni mindenképpen, csak kíváncsi voltam van-e valaki más véleményen esetleg mint én.
2018. febr. 18. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!