Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek mennyi pénzetek volt...

Nektek mennyi pénzetek volt rögtön egyetem után?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi mennyi az az összeg, amiből ki lehet indulni és elkezdeni élni. Hogyan oldottátok meg az első lakást vagy albit, amíg nem találtatok munkát? Mennyit segítettek a szüleitek vagy hozzátartozóitok?


Én sajnos nem támaszkodhatom a szüleimre, így valahogy meg kell oldanom azt a pár hónap albit és kaját, amíg nem kapom meg az első fizum.


Előre is köszi!


2018. febr. 20. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekem segítettek a szüleim nagyon is sokat. A férjemnek viszont nem tudtak, ő elment nyáron, mielőtt szeptemberben munkába állt meggyet szedni - nem szégyen! Két hónapig dolgozott így, nem derogált neki a napszámos meló. Ebből fizette ki a kauciót plusz első hónap megélhetését. Utána már a fizujából. Hozzáteszem, eleinte az sem volt sok, de 5 év alatt felkúszott majdnem 450 nettóra, viszont ez nem lett volna meg a kitartása nélkül, ami ezekben is megmutatkozott, hogy elment meggyet szedni.


Nekem segítettek a szüleim mindenben, mert gazdagok, viszont ha neked nem tudnak, akkor vállalj el mihamarabb bármi melót, és míg otthon laksz, rakd félre, gyűjtögess!


Az sem mindegy, hogy el kell-e költöznöd másik városba. Ha igen, akkor szobát kellene először bérelni és szintén gyűjtögetni. Könnyebb lenne válaszolni, ha megadnál még 1-2 paramétert, mit tanulsz, beszélsz-e nyelveket, hol élsz, hová akarsz költözni stb...

2018. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Köszönöm a válaszod, már is megkönnyebbültem! :)


Nem a munkától félek, hogy ganéhordás, meggyszedés vagy bármi, hanem inkább a hiányától. Mérnökinfót fejezem, angolul tudok, főképp programozói ágazatokban szeretnék keresgélni. Ugyan tudom, hogy ez a szakma igen keresett mind hazánkban mind külföldön, de mégis félek, hogy nem találok majd munkát és addig koplalás.


Köszi még egyszer!

2018. febr. 20. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!