Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » GYED utáni munkába állás után...

GYED utáni munkába állás után mennyi szabadság jár, és hogyan?

Figyelt kérdés

Terhesként 2016. március 1-jén jöttem táppénzre általános iskolai tanári állásomból, a táppénz

2016. március 29-ig (ezen a napon született gyermekem) tartott, ezután CSED-en voltam 168 napig ,majd ezt követte a gyed, ami 2018. március 29-ig fog tartani, ezután újra munkába kell(ene) állnom, sajnos.


Kérdéseim a következők:

A munkahelyem, miután én márc. 29-ével megszakítom/megszakítanám a fizetés nélküli szabadságom, mennyi szabadsággal tartozik

nekem?

Ezt a szabadságot igénybe vehetem-e rögtön a gyed lejárta után, illetőleg nem?

Milyen bérezés járandóság jár erre a szabadságos

időszakra?

A gyest is igényelhetem még emellett?

Ha most a gyed lejárta után nem vehetem igénybe a szabit, akkor mikor és meddig köteles ezt kiadni a munkahely?

Ezekre szeretnék választ kapni mielőbb.


Köszönöm. :)



2018. febr. 21. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:

A csed idejére és a gyed első fél évére jár szabadság, ezt kiveheted rögtön, ahogy visszamész. 100% bér jár rá, tehát mintha dolgoznál. A gyest is igenyelheted mellette.

De miért _kell_ visszamenned dolgozni?

2018. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!