Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypalen kaptam egy refundot...

Paypalen kaptam egy refundot ami szerintem nem jogos, meg is indokoltam, mennyi esélyem van hogy ne a vevőnek adjon igazat a Paypal?

Figyelt kérdés
Üdv! Röviden arról van szó hogy különféle ruhadarabokat szoktam eladni a német eBay Kleinanzeigen oldalon és ehez Paypalt használok. Több ezer darabot eladtam már, de most kifogtam egy vevőt aki megkapta a terméket, de jelentett hogy nem azt kapta amit vett. Ezmiatt az egyenlegem lement minuszba, vissza is jeleztem ahogy kell, hogy nem fogadom el és ezt meg is indokoltam egy szép hosszú mindenre kiterjedő szöveggel. Minden hirdetésemben min. 8 fotót töltök fel hogy a legaprobb részletekig minden látszodjon hogy ne legyen belőle utána bonyodalom. Állitja hogy hamis cuccot kapott, ami egy vicc...egyszerűen csak egy hozzá nem értő személyről van szó. Az igazamat fotókkal, még a feladószelvénnyel is igazoltam. Most van az hogy a Paypal válaszára kell várni hogy kinek adjon igazat. Ilyen esetben mennyi az esélye hogy az eladónak adjanak igazat? Gondolom a laikus vevőnek lesz igaza, akinek a visszaküldés is többe fog kerülni mint maga a termék ára...de nyilván sosem fogom viszontlátni a csomagot.

2018. márc. 27. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A refundot a vevő kapja ;) A szó amit kerestél: claim (illetve ennek első fázisa a dispute volt)

Ne számíts sok jóra, mert többnyire a vevőnek adnak igazat.

A feladószelvény képét nem tudom, minek küldted el, hiszen arra csak "item not received" esetében lenne szükség mint igazolásra. Szerintem az ügyedben eljáró személy nem fogja kompetensnek érezni magát abban, hogy egy árucikk eredetiségét megállapítsa. Ebből adódóan a vevőnek lesz igaza.

2018. márc. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A feladószelvényt azért küldtem el mert az első emailben ez szerepelt: They have stated that they have not received the item.

De kaptam egy másik levelet is amiben ez volt: "and decide the outcome because they said the item they received doesn't match your original description.


Ha a paypalnél ennyire tesznek az egészre, akkor mi értelme van hogy az én álláspontomat elkérjék? Tehát akkor ennyi erővel bárki szopathatja az eladókat 0-24-ben?

2018. márc. 28. 00:15
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Ennyi erővel bárki szopathatja az eladókat.
2018. márc. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100% az lesz a vége, hogy pénz vissza, áru vissza. A vevő csak akkor kapja vissza a pénzét ha igazolta, hogy te visszakaptad az árut. Tehát kár nem ér téged sem. Talán egy postaköltség.
2018. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!