Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Kínából 8 000 Ft. -ért...

Ha Kínából 8 000 Ft. -ért rendeltem Műszaki Cikket, akkor kell Áfát, illetve valamint Vámot fizetnem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy Bluetooth SoundBar-t a Joom.com oldaláról, ami 24 Euróba került összesen, ami olyan 8 000 Ft.-ba számítva. A Neten olvastam erről, elméletileg Vámot nem kell fizetnem, de 27% Áfát igen. Ilyenkor mi a teendő, ha 27%-os Áfát kell fizetni? Előre kell utalni a Pénzt, mint a Vám esetében? Vagy kiszállításkor kell kifizetnem a 27%-os Áfát? Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. ápr. 15. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan éppen értékhatár fölött van, valószínűleg átmegy simán a vámon.

Ha mégsem, akkor értesít a posta és ki kell tölteni egy nyomtatványt és a számlával, fizetési bizonylattal együtt vissza kell küldeni. Az áfát és 3.000 Ft kezelési költséget a postásnak kell majd fizetni mikor hozza.

2018. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a postaköltség is hozzaadodik
2018. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem kell kifizetnem az Áfát, ha a Cikk tartalma igaz!


nem_kell_afat_fizetni_42_dollarig_ha_kinabol_rendelsz_okossag_import_szabalyok_22_euro_10_afa_vam

2018. ápr. 15. 16:32
 4/7 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 15. 16:32
 5/7 A kérdező kommentje:

2017 évi CLII. törvény az uniós vámjog végrehajtásának 162.§. (5) bekezdésében ezt találjuk:


"(5) A vámhatóság által kiszabott, illetve visszautalandó, jogcímenként kis összegű, 10 EUR-nál vagy az ezzel megegyező, a 138. § (1) bekezdése szerinti árfolyamon átszámított forintösszegnél kevesebb egyéb terhek összegét – kivéve a jövedéki termék után kiszabott egyéb terheket – nem kell megfizetni, illetve visszafizetni. Az így meg nem fizetett összeget a vámigazgatási eljárás lezárásával egyidejűleg törölni kell, a vissza nem térítendő összeget pedig bevételként köteles elszámolni a vámhatóság. Nem kell megfizetni, illetve visszafizetni azt a tíz euró alatti, egyéb teher különbözetet, valamint visszafizetni azt a 10 EUR alatti vámtúlfizetést, amely az egy határozatban egy vagy több jogcímen kiszabott és megfizetett összeg különbségéből keletkezett. Az így keletkezett tartozást a vámhatóság utólag törli, a túlfizetést pedig köteles bevételként adónemenként belső bizonylattal előírni és elszámolni"

2018. ápr. 15. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ elkapják-e a vámon, ha igen akkor úgy lesz ahogy au első írja. (Amúgy miért írod nagybetűvel a főneveket?)
2018. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igaz, de nem tudom min múlik a dolog. A legutóbb nekem 15000 Ft értékű cucc is átjött simán.
2018. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!