Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás visszavonása?

Felmondás visszavonása?

Figyelt kérdés
Felmondtam a munkahelyemen, de most kiderült, hogy 5 hetes terhes vagyok. A felmondási időmből van még 2 hét. Ilyenkor vissza lehet vonni a felmondást? Meg lehet egyezni? Mert az új munkahelyen 1 hónap múlva tudok csak kezdeni, de az meg olyan, hogy nem hinném, hogy tolerálják a terhességem. Ráadásul orvos állapította meg, hogy az vagyok, nem magam teszteltem. Itt ahol most dolgozom, terhesség alatt akár 3-4 hónapig is lehet maradni. Nagyon tanácstalan vagyok...

2018. ápr. 16. 03:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

" Itt ahol most dolgozom, terhesség alatt akár 3-4 hónapig is lehet maradni. "


Te jó Isten! Mi van?!?!?


Lehet maradni? Ha fennáll a jogviszonyod, addig vagy ott munkaviszonyban, ameddig fel nem mondasz, vagy Neked nem mondanak fel.


A felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat. Érvényesen visszavonni nem lehet egyik fél részéről sem.

A gyakorlatban viszont úgy egyezel meg a céggel, ahogy akarsz, a lőtéri kutyát sem érdekli.

Viszont nem hiszem, hogy szívesen fedezné a gyermekvállalással kapcsolatos plusz kiadásokat a cég, ezért egyáltalán nem biztos, hogy "visszaállítja" az eredeti felállást azok után, hogy úgyis menni akartál.

2018. ápr. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Figyelj, én a főnököd helyébe, ha felmondtál, és most jönnél visszasírni magad, úgy hajtanálak el, ahogy illik. Ez nem így működik. Te akartál kilépni, nem hiszem hogy bármelyik cég is visszavenne, hogy aztán két évig fizethesse neked a gyed-et a semmiért.
2018. ápr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
na igen, így valószínűleg nem fognak már belemenni, ha meg esetleg eltitkolod, és csak 1-2 hónap múlva árulod el, hogy bocs, nemsokára szülök, az meg elég gerinctelen dolog...
2018. ápr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elmondanám, nem titkolnám el. Csak azzal kapcsolatban nem találtam semmit, ha a munkavállaló adta be a felmondását és visszalépne ettől.

Páran a környezetemben azt mondják, hogy visszavonhatom ilyen esetben. Most akkor ezt már végképp nem értem..... A 3-4 hónapig itt is lehet maradnin, azt értettem, hogy ha nincs semmi probléma a terhesség alatt, akár 8 hónapos terhesen is bejárhatsz dolgozni. De mindegy inkább hagyom a fenébe.....

2018. ápr. 16. 09:00
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Az egyik kollega nálunk már kétszer felmondott, utoljára a felmondási idő előtt 1-2 héttel döntött úgy, hogy marad. És azóta is itt dolgozik. Te tudod milyen a munkahelyed, meg persze nálad bonyolitja a terhesség
2018. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
76%
Én úgy tudom, hogy a felmondást írásban vissza lehet vonni, azonban a munkáltató nem köteles azt elfogadni. Saját belátása szerint dönt.
2018. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Az egyoldalú jognyilatkozat a címzettel való közléssel válik hatályossá, és csak a címzett hozzájárulásával módosítható, vagy vonható vissza.

Ha nem járul hozzá, akkor csak olyan esetben vonható vissza, ha arról a törvény kifejezetten rendelkezik.


Csak jelzem, hogy én a terhességem alatt végig dolgoztam, 1 héttel a szülés előtt mentem szülési szabadságra.

Semmi nem tiltja, hogy alatta akár végig dolgozz, hacsak nem olyan a munkaköröd, amely kizárja azt.

2018. ápr. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy rendesek voltak, visszavonták. Szóban megbeszéltük.
2018. máj. 16. 22:15
 9/13 anonim ***** válasza:
És miért akarsz onnan elmenni ha olyan rendesek?
2018. jún. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A főnökömmel nincs bajom, csak a közvetlen munkatársaim közül pár emberrel nagyon elszaladt a ló, ezért miattuk néhányan már felmondtak. Szóval olyan körülmény között sokáig nem lehet idegileg bírni.
2018. jún. 2. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!