Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kint Németországba hogyan van...

Kint Németországba hogyan van a munkanélküli?

Figyelt kérdés
Én érdeklődnék,hogy itt kint hogyan működőik a munkanélküli? Ha én mondok fel akkor is jár munkanélküli vagy ha csak ők rúgnak ki? Mennyi körülbelül az összeg,meddig lehet igénybe venni ezt? Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2018. febr. 1. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Annyit tudok róla, hogy kb. 500,. Euró az összeg, és kötelező arra a munkára menni, ahova küldenek.
2018. febr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Egy német kollégámmal beszélgettünk erről, ő azt mondta/úgy tudja, ha a munkavállaló mond fel, akkor nem jár.
2018. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ALG-1: (Arbeitslosengeld I)


1. a ledolgozott napok alapján állapítják meg a munkanélkülit, azaz, hogy meddig kapod, ha jogosult vagy rá. A minimum: az utolsó 2 évben legalább 12 hónap ledolgozott idő.


2. Mértéke: a fizetésed 60%-a az átlagos nettó jövedelmednek. Ha gyereked van, akkor a 67%-a.


3. Ha te mondasz fel, max 12 hétig nem kapsz semmit (Sperrzeit). Utána viszont megkapod, ameddig amennyi jár. De akkor is kaphatsz pl Sperrzeit-ot, ha határozott idejű a munkaszerződésed és a lejárat előtt 3 hónappal legkésőbb nem regisztráltatod magad. De ilyenkor csak pár hetes "büntetést" szoktak adni.


4. Ha a munkáltató mond fel (pl egy határozatlan idejű szerződést), akkor nincs Sperrzeit.

2018. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2018. febr. 2. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ja azt kifelejtettem, hogy akkor is van sperrzeit, ha hiába a munkáltató mond fel, de te arra okot adtál. pl: szándékos károkozás, nem jelentél meg munkába...stb...
2018. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!