Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Foglalkozik innen valaki...

Foglalkozik innen valaki komolyabban devizakereskedéssel?

Figyelt kérdés

...azaz forex-szel, elektronikus úton való kereskedéssel, nem valutázásra gondolok. Tőzsdén már van tapasztalatom (pozitív mérleg), most az alacsony jegybanki alapkamat miatt a forex felé kacsingatok. Ha pl. évi 15-20%-os hozamot szeretnék elérni, ahhoz mekkora kockázatot kell vállalni?


Kérem olyan válaszoljon, aki éles pénzzel kereskedett, demó-huszárok kíméljenek!


2010. jún. 13. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már kijöttem a gyakorlatból, a 90-es években foglalkoztam devizával.


Csak annyi megjegyzést tennék, hogy a devizapiacot meglovagolni sokkal nehezebb, mint az értéktőzsdét, mivel a devizapiachoz komoly gazdasági ismeretek szükségesek, ami a tőzsdére sokkal kevésbé igaz. Az évi 15-20% elég profi teljesítmény.

2010. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem zavar, írnék én is.


Konkrétan én nem foglalkoztam vele, egyik barátom viszont igen. Ha ráérsz arra, hogy napi szinten 2-3 alkalommal figyeld a politikai és gazdasági eseményeket, akkor ki tudsz belőle jönni viszonylag jól is. Ha úgy érzed, hogy valamelyik valuta ára esni fog, akár meg is shortolhatod.


Évi 15-20% rendes befektetéssel valóban eléggé progi teljesítmény. Ha milliós nagyságrendben van pénzed, érdemes belekezdeni, kevesebb pénzzel csak hobbinak jó, akkor viszont nem tudsz annyira odafigyelni rá.

2010. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyanok válasza érdekelne akik min. 2500-5000 dolláros éles számlával rendelkeznek, nem pár 100 dollár, az nem a "komolyabban" kategória.
2012. márc. 4. 21:54
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja.
2012. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ hogy milyen a találati arányod, milyen stratégiával dolgozol, ezernyi tényezőtől függ.
2012. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Azt nem teljesen értem, hogy a jegybanki alapkamatnak mi köze van a tőzsdei kereskedésedhez, illetve a kérdésed sem világos? Mi az, hogy mekkora kockázatot kell vállalni?

A dolog nem így működik! Attól, hogy évi 15-20%-ot szeretnél csinálni, még elbukhatod az egész pénzed, illetve, aki évi 150%-ot akar, az lehet, hogy csak 10%-ot kockáztat. Egyébként azt javaslom, hogy a forex-et kerüld el, iszonyatosan nehéz terep.

2012. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!