Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki dolgozott már külföldön...

Aki dolgozott már külföldön az tényleg nem akar visszamenni? (Olyan válaszoljon aki dolgozott már kint! )

Figyelt kérdés

A cikk szerint (legalul) csak a nép 8% menne ki újra külföldre.


Én ezt nem értem. Nem akarom elhinni.

Itthon jó ha az ember 150 ezret keres. Ott meg 350 a minimum!


Akkor miért ne akarna valami kimenni.


Oké, hogy akinek családja van az nem akar kimenni, de a fiataloknak, hogy lesz itthon nayagilag megelátkozott jövője?


2018. máj. 1. 02:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én huszonévesen dolgoztam 1 évig Spanyolországban, majd 5 évig éltem Olaszországban. Ezután évekig éltem újra Magyarországon, családom lett, majd évekkel később már jóval 30 fölött a férjemmel úgy döntöttünk, hogy újra költözünk. Mi már biztos nem megyünk vissza Magyarországra.
2018. máj. 1. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Kizarolag kormanypropaganda cikkben olvashattad - es meg is erdemled a hamis, felrevezeto informaciokat, ha nem vagy hajlando meggyozodni a valosagtartalomrol.


Altalaban csak azok koltoznek vissza Magyarorszagra, akiknek nincs szakmajuk, vagy nem megfelelo a nyelvtudasuk, ezert keptelenek igazan jo fizetesert dolgozni. Akik keptelenek alkalmazkodni es integralodni a valasztott orszagban. Akiknek fontos, hogy a gyerekuk hasonloan rossz tanarok kozott nojenek fel, mint ok is.

Es akkor maris kijon, hogy azok, akik tobb evig kulfoldon eltek, azok mindossze 8%-a akar Magyarorszagra visszakoltozni. Akik pedig szakma es nyelvtudas hijan visszakoltoztek Magyarorszagra, azok valoban nem tudnak ujra kikoltozni, mert tovabbra sincs se szakmajuk, se nyelvtudasuk, es hat mennenek ok, de nem igazan tudnak. De ez nem a "nem akarok" hanem "savanyu a szolo" kategoria.

2018. máj. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
azért annak, hogy a fizetéseket átváltogatod nincs sok értelme, most egy magyar 300 nem egyenlő egy osztrák 450-el életszínvonalban, hidd el
2018. máj. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok. Gyűjtöttem kinn eleget, amit itthon okosan forgattam meg, így itthon is majdnem ugyanazon a szinten élek. És azért itthon legalább nem vagyol másodrangú polgár.
2018. máj. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Az arány ettől jóval magasabb. Családdal a háttérben is mennének vissza, sok esetben már nem egyedül, hanem családostól, de hazajönni is tudni kell. Egyik napról a másikra és a 0-ra hazajönni nem igazán lehet, mert annyi negatív hatás fog érni, hogy ott lesza könnyebb út ami vissza fog rántani.


Én 3 évig építgettem ki azt a mit most itthon csinálok, de beugrok ha kellek helyettesíteni pár hétre, hónapra kintre is. Lassan eléri az itthoni vállalkozási jövedelem szint a külföldi alkalmazottit, plusz családtagoknak adok munkát itthon , ami szintén a háztartási költségvetésbe jelentkezik, ha azt is beleszámolom, akkor már előrébb vagyok, mint ha kint dolgoznék.


De amíg csak hazajöttem és 2 évente álláskeresési járadékom volt 80.000 a napi 10 óra meg 110.000 Ft, addig semmi nem motivált, hogy elhelyezkedjek a szakmámban itthon és mentem én is ki évekig, mellette meg itthon jártam levelezőn fősulira.

2018. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Mi 4 éve élünk Németországban, de nem tervezünk hazamenni. Jól beilleszkedtünk, nem lettünk milliomosok, de felépítettünk egy teljesen normális jó, gondtalan életet. A fiam is itt jár iskolába, semmi se köti Magyarországra. Ha olyan lenne az életszínvonal otthon, mint itt, biztos nem gondolkoznék a hazamenetelen. De így...
2018. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon!

Mikor itthon nem találtam munkát, és muszáj volt, dolgoztam néhány hónapot Münchenben, kertészetben, bruttó 1300 euróért...

Mikor a szakmámban találtam itthon munkát azonnal hazajöttem, pénteken jöttem, kedden már dolgoztam az új helyen.

Segédmunka német nyelvterületen felejtős!

2018. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Időpont ma 10:31


Hát annak aki nem is akar továbblépni, fejlődni, nyelvet tanulni (mint ahogy a magyarok java), annak az is. Amikor kijöttem az elején 1100-1200 eurót kerestem nagyon max. Jelenleg 2000-et kapok (nettó), vagy néha kicsit afelett, attól függően mennyi a pótlékom. a nejem konyhakisegítőként napi 6 órában, heti 3 napot dolgozva keres egy 1000-est (nettó). Azért havi 3000-ből aki nem boldogul itt....arra no comment.

2018. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%

Aha 350 ott a minimum, csak ennyiért lakást se tudsz bérelni, a bérleti díjat se futja :D

Max ha 8-an összeköltöztök 50 nm-en..

Nagy élet.


Amúgy én Angliában éltem 16 évet, 1 eve lakunk itthon, nem mennék vissza soha.


1. Itt normális az oktatás színvonala a gyerekeinknek, Anglia oktatásáról szerintem nem kell sokat mondanom, 0.


2. Itt van egy csodás kertes házunk. Ott kifizettünk fél milliót egy 2 szobás panelre.


3. Itt van a családunk, mama, szülők, testvérek, sógornők, stb. Ott max ismerősök voltak.


4. Időjárás - kint most is kb 7 fok van..


5. Kaja - azt hiszem ezt sem kell ecsetelnem, az angol konyhát sehol se jegyzik.



6. Pénz. Itt hitelmentes házunk van, keresünk ketten fél milliót 8-tól 4-ig , hétvége szabad. Megvan mindenünk. Kint én nem tudtam normálisan dolgozni, mivel az óvoda egy vagyon, a 3 meg 6 éves fiaim meg még nem önellátóak.. :D A férjem dolgozott napi 16-18 órákat, hogy megéljünk. De ez meg örökké nem tartható, itthon legalább elég 8-tól 4-ig dolgoznia, és látja a gyerekeit is. Hozzáteszem kint 9 hónapig kaptam "gyest" a nagyra, a kicsire meg semmit. 9 hónap...nem 3 meg 6 év mint itt nálunk. Szóval ezzel is rosszul jártam kint.



Ezek amik kapásból eszembe jutnak.


41N

2018. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hozzáteszem:


A férjem mérnök, én meg vendéglátoztam kint szülés előtt..


Anyanyelvi szinten beszélünk angolul.


Szóval nem csak a tanulatlanok jönnek haza.


Itthon a férjem elhelyezkedett szintr azonnal mérnökként, én egyelőre csak itthon korrepetalok angolt felnőtteknek gyerekeknek is, mellette kozmetikusnak tanulok, azzal is akarok majd foglalkozni a jövőben.


De más barátaink is jöttek haza. Pl olyan pár is ahol a lány állatorvos, a srác pedig HR-esken dolgozott.

Előttünk jöttek haza pár hónappal. A lány terhes.

Szóval ez is ferdítés, hogy csak tanulatlanok jönnek vissza.

Családot alapítani kint nagyon kemény. A nagy lakások berleti dija eszmeletlen, az óvoda drága, nők alig kapnak gyedet, akinek nincs kint segitseg aki a gyerekre vigyázzon akkor azert dolgozik, hogy az óvodát kifizesse.

2018. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!