Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladás után ír a vevő, hogy...

Eladás után ír a vevő, hogy rossz a termék?

Figyelt kérdés

Ma eladtam két darab memória (RAM) modult. A vevő vásárlás előtt szerette volna megnézni, hogy működnek. Megmutattam neki, mind a kettő hardver tette a dolgát. Különösebben nem mutattam neki részletekben hogyan működik, de rákérdeztem kell-e. Ő azt mondta nem. Így fogtam a két kártyát becsomagoltam neki, ő fizetett, majd kezet ráztunk.

Most este nyolc órakor hívott telefonon, hogy nála nem jó az egyik RAM, viszont a másik teljesen jól működik. Na itt egy kicsit van macera. Nálam, még tesztelésnél mind a kettő jól működött, most meg felhív a srác, hogy nála csak az egyik jó? A hirdetésben kiírtam, 1 nap garanciát vállalok rájuk. VISZONT! A tesztelés pont arról szól, hogy a vásárló meggyőződjön a termék megfelelő működéséről. Garanciát arra hogy vállaljak, ha megfelelő állapotban adtam a kezébe, de nála viszont nem működik az egyik?



2018. máj. 7. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet hogy csak bal&fasz és 32 bites oprendszere van?
2018. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
A tesztelés arra van, hogy megnézhesse, hogy az ő gépében működik-e. Én a helyedben szó nélkül visszavenném, és eladnám olyannak, akinek jó. Akkor mindenki jól járt.
2018. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De ha visszaadja és nálam sem fog már működni?
2018. máj. 7. 21:18
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Én nem venném vissza. Ram-ra amúgy sem jellemző hogy csak úgy hoppá elromlik.
2018. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Imádom azokat a júzereket akik aszondják: "há nem múúkodik".


Értem, de ez mit jelent? Nem ismeri fel a gép? Kék halálozik? Füstöl? Nem mind1.


Ha nem ismeri fel, lehet nem kompatibilis a gépével, vagy rosszul párosít, stb.

De ha pl kék halálozik, akkor lehet, hogy hibás. Az egy dolog, hogy nálad a teszt pillanatában jó volt, de egy memtest lehet elhasalna.

Tehát meg kell kérdezni, hogy mi a baja és utána dönteni.

Csak aztán nehogy átbaxon és egy másikat adjon vissza neked helyette. Serial számot érdemes megjegyezni.


Esetleg lehet mondani, hogy oké, visszaveszed, de csak ha mind2-t visszaadja.

2018. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azt írta, hogy nincs kép és még a bioszt sem tudja megnyitni. Külön kipróbálta csak azzal a rammal.

Próbagarancia amit ígértem nemhiszem hogy ilyen esetre meg érvényes. Mert nála csesződött el nem nálam. Gondolom ilyenkor a próbagari érvénytelen, nem?

2018. máj. 7. 21:55
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Vallaltal 1 napos garanciat...


A garancia ponzosan azt jelenti, hogy ha bexarik azt te allod. Itt vagy bexart vagy user error. Elobbinel vissza kell venned, mert rzt igerted, a masodiknal meg jobb, ha inkabb visszaveszed.

2018. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Naja, de a kettő közül hogy fog kiderülni melyik volt?
2018. máj. 7. 22:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha ezt nem vallalid akkorblegkozelebb ne adj garit a cuccra, cdak kiprobalasit...
2018. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tesztelésnél mind2 úggy működött ahogy kell. Ő is látta. Akkor magyarán azt mondjátok, hogy a tesztelés felesleges volt? Mert a próbagari sztem nem arra van, hogy nála elromlik a termék s azt visszahozza, hanem arra hogy nála esetlegesen nem kompakt vhogy a géppel és úgy hozza vissza de működőképes állapotban.
2018. máj. 8. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!