Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladás után ír a vevő, hogy...

Eladás után ír a vevő, hogy rossz a termék?

Figyelt kérdés

Ma eladtam két darab memória (RAM) modult. A vevő vásárlás előtt szerette volna megnézni, hogy működnek. Megmutattam neki, mind a kettő hardver tette a dolgát. Különösebben nem mutattam neki részletekben hogyan működik, de rákérdeztem kell-e. Ő azt mondta nem. Így fogtam a két kártyát becsomagoltam neki, ő fizetett, majd kezet ráztunk.

Most este nyolc órakor hívott telefonon, hogy nála nem jó az egyik RAM, viszont a másik teljesen jól működik. Na itt egy kicsit van macera. Nálam, még tesztelésnél mind a kettő jól működött, most meg felhív a srác, hogy nála csak az egyik jó? A hirdetésben kiírtam, 1 nap garanciát vállalok rájuk. VISZONT! A tesztelés pont arról szól, hogy a vásárló meggyőződjön a termék megfelelő működéséről. Garanciát arra hogy vállaljak, ha megfelelő állapotban adtam a kezébe, de nála viszont nem működik az egyik?



2018. máj. 7. 20:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha nála nem kompakt a géppel, akkor a RAM jó, te visszaveszed és eladod megint.

Ha meg a RAM rossz nálad is, akkor azért mégiscsak illik visszavenni, hiszen 1 napos garanciát írtál - a vevő meg IDŐBEN SZÓLT.

2018. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mindkét RAM tök egyforma amúgy?

Illetve laptop vagy desktop ram?

2018. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem egyformák. Az egyik Kingston a másik pedig Kingmax. Asztali PC-hez.
2018. máj. 8. 07:57
 14/17 anonim ***** válasza:

Akkor visszavehetsz egy darabot is, nem kell párban lenniük jah.

Hát, meg kell nézni. Vigye vissza neked (vagy menj el te hozzá), nézzed meg, hogy egyrészt ugyanaz a ram e amit te adtál neki valóban, és tényleg rossz e.

Ha igen, akkor illik visszavenni, akkor is ha nem vállaltál garanciát.

Ha azonnal nem működik valami, akkor az jogilag megfogható, persze nem biztos, hogy egy RAM áráért bárki is perelne.

Amúgy az 1 napos garanciában teljesen beleesik és ez azt is jelenti, hogy nálad még jó volt, nála meg "eldurrant".

2018. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mert a próbagari sztem nem arra van, hogy nála elromlik a termék s azt visszahozza


De igen, pontosan ez a garancia definicioja!

Ha ez nem tetszik akkor legkozelrbb nr vallalj csak kiprobalasi garit nalad.

2018. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Oksa, valószínűleg ahogy az uccsó válaszoló is írta, nem fogok többet ilyen hülyeségekre garanciát vállalni mert így csak én járok rosszul.

Kössz mindenkinek a választ!

2018. máj. 8. 08:25
 17/17 anonim ***** válasza:

"rákérdeztem kell-e. Ő azt mondta nem. "


Nem is értem, miért adtad el mégis neki?

2018. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!