Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért tanácsolják az itt...

Miért tanácsolják az itt kérdezőknek, hogy fektessenek ingatlanba?

Figyelt kérdés

Egekben vannak az ingatlanárak, kiadással csak a baj van, mindig javítani kell valamit, bérleti díj után adózni kell. Egyáltalán nem passzív jövedelem.


Miért fél a magyar értékpapírba fektetni? Jól diverzifikált befektetési alapok tartós befektetési számlán, szépen, adómentesen. Hosszú távon ez sokkal jobb bármelyik alternatívánál.


Elképzelhetetlennek tartom, hogy ingatlanba fektessek (a saját lakásomat leszámítva). Főleg egy zuhanó népességű országban, ahol minden sarkon lakás épül.


Ti mit gondoltok?



2018. máj. 14. 21:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"De hát nem is kell semmilyen portfóliót összeállítani, egy értékpapírszámla kell meg egy olcsó, indexkövető alap. "


Ez mar startbol iszonyatos mennyisegu IQ-t igenyelne (az atlagmagyar ertelmi szinvonalahoz kepest :D), hogy megertsek, hogy mukodik az index es ha 1%-ot zuhan, miert nem kell rikitozva eladni veszteseggel es utana elete vegeig hangoztatni, hogy hu de megszivta tozsdevel, atvertek a brokerek/bankok/tanacsadok/ugyeskedok stb. Olvastam egy cikket nemreg talan a vg-n, miszerint a tipikus magyar megvasarolja az ertekpapirt, amikor annak csucson van az ara, merthat a grafikonon milyen szepen novekedett eveken at, aztan ha csokken, eladja veszteseggel, hogy nehogy elveszitse a penzet. :D :D


Masfelol, indexkoveto alap hosszu tavon jo befektetes sokak szerint, de nem artana kotvenyeket is venni, hogy a hirtelen beuto valsagbol is tudjon profitalni az ember.

2018. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
2014-ben nem volt 5 millióm rá egyben.Akkor 4 millióból vettem egy masik ingatlant, ami mostanra ér 6-ot.Ehhez csak a vételár 1/6-àt tudtam önerőből betenni és ezért tartott 3 évig több részletben ( további 11 végrehajtást) kifizetni. Tehát 5 + 4 millióból lett 4 év alatt 14 millió jelen érték a kettőn. De ez semmire nem garancia ahogy a múltbeli árfolyam sem a jövőre nézve.
2018. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az ingatlan a legjobb üzlet, és ezt tapasztalatból tudom, mivel 5 évig dolgoztam egy ingatlankereskedőnek...


Pl. Én is terveztem, hogy veszek 5 db telket és dupla áron eladom - 3-at meg is vettem, csak közbejöttek családi gondok, így most 6.5 millióért árulom, és itt jegyzem meg, ha valaki megvenné a mellette lévő kettőt kb. 2 millióért (mert önmagában az a kettő semmit sem ér), már egyben az 5 db-ot 12 millióért el tudná adni...


Szóval 9 millióból 12-t csinálni pár hónap alatt... tudsz jobb befektetést? :)


Amúgy ezek üdülőtelkek Verőcén a Dunakanyarban, csodálatos kilátással, így a 3 db telken is lehetne építkezni de 5 db-on már egy komplett magánbirodalom létrehozható, és mindig vannak olyanok akiknek felesleges százmillióik vannak ilyen különleges dolgokra...

2018. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!